Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

Ben iki ay önce çekildim canım, anesteziliydi, sorun varsa alabilirim.

Senin canım film sonrası adetin yogun, pıhtılı, sancılı mıydı?

Senin canım film sonrası adetin yogun, pıhtılı, sancılı mıydı?
Canim daha 1 subatta cekildim. Adet olmadan bebisim olur insallah pek umudum da yok ama olsunn. Suan sol kasigimda bi agri var yumurtlama zamanim suan. Hsg den once sag tarafimda hissederdim yumurtlamayi bu sekilde. İnsallah iltihap agrisi degildir.

Merhaba. Bende 7 ay oldu. O zamanlarda bende aynı sorunları yaşadım . Enfeksiyon olabilir mi?Tahlil verdiniz mi ?
Merhaba Anladığım kadarıyla aynı ağrıyı yaşadınız peki sizde enfeksiyon çıktı mı? Ben Hsgden önce genel kontrol olmuştum enfeksiyon görülmüyordu tabi 4 ay oldu ama bilemiyorum filmin çekildiği aydan itibaren başladı bunlar

Yok cnm ardından ağrı oldu ama kısa süreli ara ara. Ama ben o süreçte tüp bebek tedavisine de başladığım için belki de ondandır. Belki bi kendimizi çok dinlediğimiz için.

Ben 4 ay önce anestezi olmadan çok iyi bir yerde çektirdim sadece adet sancısı oldu işlem bittiği an geçmişti. Fakat 4 aydır belli belirsiz zamanlarda hafif adet sancısı çekiyorum (adetle ilgisi olmadan)
Benim film sonrası adetlerim, yumurtlama dönemim daha sancılı, kısmen benziyor sana.

Demek kl olabiliyor,
İlk adetin yoğun kanama ve sancılı mıydı?
İlki de yoğun ve sancılıydı ondan sonrakiler daha çekilebilir sancılıydı ama bu en son (4. ay) ağlattı sancıdan. Bunun dışında adet dışı zamanlarda da hafif ama sürekli kendini hatırlatan sancılar yaşadım.

Benim ikinci ayım, ilkine göre dediğin gibi daha çekilir bundan sonrakiler ne olacak bakalım, adet dışı zamanlarda da yumurtlama adete yakın o ki hafta gibi sancılarım var benimde.
Kk adetin pıhtılı ve açık kırmızı mıydı? Benim öyleydi su gibi.

MERHABA Bİ ŞEY SORMAK İSTİYORUM geçen ay hsg çekildi ADETİM DÜZENSİZ OLUYO BUNDAN ÖNCE 2 ay 28/29 günlerde oldu şimdi 40. Gün hala adet olmadım test yapmak istiyorum ama hiç belirti filan yok böyle bi şey yaşayan var mı yardımcı olabilir misiniz bana da

Herkesin acı eşiği farklıdır.
Adetken bile çektiğimiz ağrılar farklı oluyor.
Bu kadar keskin konuşmanız doğru değil insanları yanlış yönlendirmek olur.

İlk adetim dediğiniz gibi su gibiydi ondan sonra her zaman pıhıtılı ve koyu oldu.

Kızlar pazartesi hsg çekileceğim, doktor bu ay korunma önerdi ama korunmak istemiyorum. Size doktorlarınız neler tavsiye etti?

Benim doktorum sadece 4 gün ilişki yok sonra yapabilirsiniz demişti korunun da demedi devam dedi
Ben de korunmak istemiyorum yarın tekrar bi soracağım nedenini… Sonuçta yumurtlamadan önce çekiliyor radyasyon oranı da düşük diye biliyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…