Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

Ben manisa celal bayar Üniv hastanesinde ücretsiz, anestesiz yapildi evet ağrılı bi işlem ama kisiye gore aci eşiği degisir birde uygulamayı yapan personele göre

Kızlar iyi geceler. Çarşamba günü için hsg randevum var devlet hastanesinde. şimdi aklıma takıldı bana herhangi bir reçete vermedi doktor, unutmuş olabilir mi yani almam gereken bir ilaç var mı? Yoksa gideyim mi yarın doktora tekrar?

Kızlar iyi geceler. Çarşamba günü için hsg randevum var devlet hastanesinde. şimdi aklıma takıldı bana herhangi bir reçete vermedi doktor, unutmuş olabilir mi yani almam gereken bir ilaç var mı? Yoksa gideyim mi yarın doktora tekrar?
Hsg çekilirken icine verilecek olan ilaci yazmasi lazim di bide medicallerden hsg seti alınıyor bana da söylememişlerdi uygulama günü onu aradim kaç tane medicalde

Önce adetin 2. Yada 3. Günü kadın doğuna gidiyorsunuz. Hormonlarınıza bakıyorlar. Bir sıkıntı yoksa erkekten de sperm testi istiyorlar . Bunları infernite bölümü yapıyor. Ben kadın doğuma gidip tahlilimi yaptırıp beni infertinite bölümüne sevk etmelerini istedim . Oraya daha önce kullandığım ilaçları ve eşimin testini de götürdüm . Ben kimbilir ne zaman sıra verirler derken 10. Günüme rand verdiler .ve ücretsiz çektirdim.2.ayımda hamile kaldım. Bazı hastaneler hemen rahim filmi istemiyor ilaçlarla yumurta büyütmek istiyorlar. Ama ben o aşamayı özelde yaptım olmadı tutmadı. En son devlete gittim çektiler
Devlette nasıl çekiyorlar dayanılmaz ağrı oluyor mu

Hsg çekilirken icine verilecek olan ilaci yazmasi lazim di bide medicallerden hsg seti alınıyor bana da söylememişlerdi uygulama günü onu aradim kaç tane medicalde

yaa tüh yarın bi gideyim tekrar doktora o zaman, böyle bir şey nasıl unutulabilir anlamıyorum.. çok teşekkür ederim yanıtınız için

Mesane duvar kalınlığı ve hacmi normaldir. Lümeninde taş, çamur, polipoid lezyon saptanmamıştır.

Sağ overde ince cidarlı, düzgün konturlu en büyüğü 17x20 mm boyutlarında solid kompanenti olmayan follikül kistleri izlenmektedir. Sol overde en büyüğü 10 mm boyutlarında follikül kistleri izlenmektedir. Patolojik kontrast tutulumu izlenmemiştir.

Uterus boyutu, konum ve konturu tabiidir. Uterusta subseröz yerleşimli sol adneksiyel loja doğru büyümüş solid hipointens 49x39x53 mm boyutlarında myom ile uyumlu kitle izlenmektedir. Post kontrast serilerde myomda tipik kontrast tutulumu mevcuttur. Parankim sinyal intensitesi tabiidir.

Rektum ve pararektal yağlı mesafeler normal olarak değerlendirilmiştir.

Cull de sac da effüzyon izlenmemiştir.

Kesit alanına giren kemik ve yumuşak dokular tabiidir. Patolojik sinyal intensite değişikliği izlenmemiştir.

SONUÇ:
+Uterusta sola adneksiyel loja doğru büyümüş subseröz myom,
+Her iki overde follikül kistleri.

Durumum ne sizce

Mesane duvar kalınlığı ve hacmi normaldir. Lümeninde taş, çamur, polipoid lezyon saptanmamıştır.

Sağ overde ince cidarlı, düzgün konturlu en büyüğü 17x20 mm boyutlarında solid kompanenti olmayan follikül kistleri izlenmektedir. Sol overde en büyüğü 10 mm boyutlarında follikül kistleri izlenmektedir. Patolojik kontrast tutulumu izlenmemiştir.

Uterus boyutu, konum ve konturu tabiidir. Uterusta subseröz yerleşimli sol adneksiyel loja doğru büyümüş solid hipointens 49x39x53 mm boyutlarında myom ile uyumlu kitle izlenmektedir. Post kontrast serilerde myomda tipik kontrast tutulumu mevcuttur. Parankim sinyal intensitesi tabiidir.

Rektum ve pararektal yağlı mesafeler normal olarak değerlendirilmiştir.

Cull de sac da effüzyon izlenmemiştir.

Kesit alanına giren kemik ve yumuşak dokular tabiidir. Patolojik sinyal intensite değişikliği izlenmemiştir.

SONUÇ:
+Uterusta sola adneksiyel loja doğru büyümüş subseröz myom,
+Her iki overde follikül kistleri.

Durumum ne sizce

Merhaba folikül kist bende de vardı doğum kontrol hapı kullandırdılar ve yok oldu ama diğer konuda bilgim yok bende de miyom var ama rahim de bebeğin tutunacağı yerden uzak sıkıntı olmaz dediler

X