Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

3 gün önce devlet hastanesinde rahim filmi çekildim .Eski sistem ve anestezisiz. Acımadı desem yalan olur. Ama 3..4 dakikalık bir acı. Bunu düşünüp şimdi biticek dedim .Bazı insanların acımıyor, bazlarının çok acıyor.
İşlemden önce ağrı kesici ve antibiyotik başlandı. Antibiyotik midemi mahvediyor:KK43:
Rahme aletleri yerleştirdikten sonra iğne yapıldı. Ben kendimi kasmamaya çalıştım .Tüpler açık çıktı.. odaya gir ,soyun ,film çekilip,giyin derken toplam 10 dk.
Selam bende dün çekildim çok şükür bende de olmadı ağrı sızı tüpler açık çıktı sonrasında hafif kanama oldu lekelenme hala var.. doktorun ilişki ve banyo hakkında bişey dedi mi sana?

Selam bende dün çekildim çok şükür bende de olmadı ağrı sızı tüpler açık çıktı sonrasında hafif kanama oldu lekelenme hala var.. doktorun ilişki ve banyo hakkında bişey dedi mi sana?
Dr bana hiçbişey demedi . Açıkcası bende sormayı unuttum . Adet olunca gel dedi. Kanama sulu olarak geldi çok az iki gün sonra bitti..nette okuduğuma göre ilk gün banyo yasak ve 3 gün ilişki yasak

Dr bana hiçbişey demedi . Açıkcası bende sormayı unuttum . Adet olunca gel dedi. Kanama sulu olarak geldi çok az iki gün sonra bitti..nette okuduğuma göre ilk gün banyo yasak ve 3 gün ilişki yasak
Teşekkür ederim.. bana da adetin 2. Günü gel aşılamaya başlayalım dedi ama sanırım gitmicem eşimde razı olmadı inşallah doğal yolla olur

Merhaba geçmiş olsun bende İstanbul Anadolu yakasındayım internetteki yorumlar üstüne şişli echomarda çektirmek için aradım telefondaki sekreter dediki Cevat bey Perşembe sabahı Kadıköy sonomedde olacak isterseniz orda çektirebilirsiniz
Olur daha iyi benim için Kadıköy bana şişliden daha yakın sonuçta ama ordada mı şubesi var dedim evet yeni açıldı dedi
Size Cevat bey mi yaptı? Hsg sonrası antibiyotik vermedi dimi? Bide korunmak yoktur umarım? Ben işlemi bayanın yapmasını istiyorum ama Cevat bey de olsun istiyorum dedim tabi o zaman hülya hanım çeker Cevat bey değerlendirir rahat olun dedi
İnşallah bende memnun kalırım
Dört gözle bekliyorum perşembeyi bende anestezisiz çektircem inşallah hamile kalmamıza vesile olur ben 4 ay önce kürtaj oldum gebe kalamadığım için o yüzden tedirgin oldum
Hulya hanım yaptı bana tedirgin olmayın cok rahatlattılar beni hsg sonrası bıısı almadım

Ben de oculasyon testi kullanıyorum 2 aydır ama tık yok ne gelen var ne giden :KK70:

bende de yumurtlama duzensizligi vardi. doktor adetin 10. gunu gel ultrason cekcez dedi. bende normalde adet döngüsü şöyle; yumurtlama oluyor 15 gun sonra adet oluyorum.. bekliyorum yok ses seda.. en sonunda büyük bi risk aldım letresan vermişti adet olunca iç diye. bende yumurtlamadan adet olamicami biliyorum o ilaçta yumurta geliştirmek için attim doktorun ayarladığı dozda normalde adetliyken içecektim. Allahim sana emanetim dedim. sonra ilaci alinca iki üc gün sonra pıt yumurta geldi :sampiyon: ama neler içtim bitki çaylari dereotu yedim yok yok yok... en sonunda risk aldım :) bişey olmadi Allaha şükür, sonra bide adet olunca ayni dozda içtim doktorun dediği gibi çok şükür hamile kaldımm ..

Kızlar lütfen Echomar a gidin kesinlikle iki tüp um de kapalı idi çok şükür ameliyat lar a rağmen açılmadı orada cevat hoca açtı

Merhaba bende sonomed'te geçen çarşamba çektirdim Cevat bey değerlendirdi
Hamile kaldınız mı siz?

Anestezili olsun demiştim sonomed Kadıköy'de yaptırdım çok rahatlattilar beni ilaç verirken hafif adet ağrısı gibi oluyor o da bişi değil uzun sürmüyor 650tlye yaptırdım

Ben ilaç verdinizmi diye sorduğumda ordaki bayan çoktan verdim bitti bile dedi zerre kadar bişey hissetmedim bu kadar kolay olacağını tahmin etmemiştim 😄

bende de yumurtlama duzensizligi vardi. doktor adetin 10. gunu gel ultrason cekcez dedi. bende normalde adet döngüsü şöyle; yumurtlama oluyor 15 gun sonra adet oluyorum.. bekliyorum yok ses seda.. en sonunda büyük bi risk aldım letresan vermişti adet olunca iç diye. bende yumurtlamadan adet olamicami biliyorum o ilaçta yumurta geliştirmek için attim doktorun ayarladığı dozda normalde adetliyken içecektim. Allahim sana emanetim dedim. sonra ilaci alinca iki üc gün sonra pıt yumurta geldi :sampiyon: ama neler içtim bitki çaylari dereotu yedim yok yok yok... en sonunda risk aldım :) bişey olmadi Allaha şükür, sonra bide adet olunca ayni dozda içtim doktorun dediği gibi çok şükür hamile kaldımm ..
TEbrik ederim canım seni. Benim yumurtam oluyor ben adetimin 2. günü ultrasona girdim ondan öncede girdim yumurtanda sorun yok gayet iyi demişlerdi. Benim adet döngüm uzun sadece 28 gün dedeğilde ortalama 35 günde bir adet görüyorum. Rahim filmi çektirdim en son olarak bu ay tam gaz açalşmalara devam yani :)

TEbrik ederim canım seni. Benim yumurtam oluyor ben adetimin 2. günü ultrasona girdim ondan öncede girdim yumurtanda sorun yok gayet iyi demişlerdi. Benim adet döngüm uzun sadece 28 gün dedeğilde ortalama 35 günde bir adet görüyorum. Rahim filmi çektirdim en son olarak bu ay tam gaz açalşmalara devam yani :)
stresi atmak gercekten işe yarıyor.. 2 yıl denedik olmadi. olumlu düsündüm ilaca çok güvendim dedim kesin olucak bide fazla strese sokmadim kendimi. tavsiyemdir. inşallah sizlerde çok beklemeden alırsiniz guzel haberlerinizi :))))))

Kızlar yakın zamanda rahim filmi çektirip o ay hamile kalan varmı tecrübelerini bizimle paylaşabilirmi????

arladaslar sonunda gecen ay cekemedıgım rahım fılmını bu sabah cektırdım:) tüpler acık cıktı. Agrı oldu olmadı deıl ama adet agrısı gıbıydı bıraz daha fazlası ama dayanılmıycak bısey deıldı agrı kesıcı falan da almadım. Ona ragmen ıyıdı bazı arkadaslar cıglık attım falam dıyor ya bende korkmustum gırerken ama demek ki herkes de farklı oluyor. Yalnız hafıf kanama oldu sonrasında kesınlıkle ped goturulmelı.onun dısında ıslemden yarım saat sonra oturup raporun cıkmasını beklerken sıddetlı bır bel ağrısı saplandı ve kaldı suan aksam 9 bıraz daha hafıflemıs sekılde hala devam edıyor ılk geldıgınde egılıp kalkmamı yurumemı engelleyecek kadar agrıyordu. Sanırım fılmden dolayı meyse anlatacaklarım bu kadar

arladaslar sonunda gecen ay cekemedıgım rahım fılmını bu sabah cektırdım:) tüpler acık cıktı. Agrı oldu olmadı deıl ama adet agrısı gıbıydı bıraz daha fazlası ama dayanılmıycak bısey deıldı agrı kesıcı falan da almadım. Ona ragmen ıyıdı bazı arkadaslar cıglık attım falam dıyor ya bende korkmustum gırerken ama demek ki herkes de farklı oluyor. Yalnız hafıf kanama oldu sonrasında kesınlıkle ped goturulmelı.onun dısında ıslemden yarım saat sonra oturup raporun cıkmasını beklerken sıddetlı bır bel ağrısı saplandı ve kaldı suan aksam 9 bıraz daha hafıflemıs sekılde hala devam edıyor ılk geldıgınde egılıp kalkmamı yurumemı engelleyecek kadar agrıyordu. Sanırım fılmden dolayı meyse anlatacaklarım bu kadar
Hayırlı olsun canım. Geçmiş olsun çok çok... Ben dede bitiminden sonra tansiyon düşüklüğü falan olmuştu. Tüplerin açık olması güzel bir haber. Zaten filim çketiren hastaların %80 ninin tüpler açık çıkıyormuş. buna rağmen film sonrası hamile kalan çok. Şans bizden yana olsun inşallah. bebekle gelsin bu ay :)

Geçmiş olsun özelde mi çektirdin? Ben özelde çektirdim ama zerre kadar ağrım olmadı maşallah bana ya ama benim gittiğim yerdeki kimsede ağrı şikayeti duymadım zaten😊 bel ağrın da geçer inşallah
Bende yanımda ped götürmüştüm ama işlem sonrası orda verdiler. Versinler o kadarınıda 650 lira aldılar😒

X