Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

Kızlar merhaba, bende 1 yıldır deniyorum olmuyor. Adetlerim düzenli. Doktora gittim hormon testleri normal adetin 3. Günü alttan baktı yumurtalıkların, rahmin yapısı iyi dedi. Eşimde de sorun yok. Yumurtlama testiyle takip edip ilişkiye gryrm ama yine olmuyor. Şimdi tüplerimden şüpheleniyorum. Acaba beklemeli miyim biraz daha yoksa rahim filmini çektirmeli miyim . 1 yılda olsa olur du kesin bişey var diye düşünüyorum artık. Devlet doktorları da ilgilenmiyor çok özele mi gitmeliyim
Seninle aynı durumdaydım kafamda soru işareti kalsın istemedim rahim filmi çektirdim. Olaki tüpler kapalıysa boş yere beklemiş olup ilaç almış olacaktım. Çektirdim ve içim rahat . Bn tedaviye başlamadan önce devlete de gittim özelede .tabiki özeldekiler daha ilgili ama önemli olan iyi doktor bulmak .

Arkadaşlar daha önce de yazmıştım. Şubatta bi hsg çektirdim anestezili. Sol tüp kapalı genişleme var.. sağ tüpte oklüzyon var ve kısmi geçiş sağlandı yazıyodu. Bu hsg filmini ist echomarda bu ay anestezisiz şekilde yeniledim ve sonuç sağ tüp sıvı geçişi sağlandı herhangi bir problem yok. Sol tüpte de sıvı geçisi sağlandı ama tüpte fimbrial fimozis ve ampuller ektazi şeklinde sonuç çıktı. Dr ameliyat ile sol tüpü bağlat ya da aldır sağ tüp ile hamilelik şansın yüksek hormon ve yumurtalık rezerv değerlerin gayet iyi dedi. Bu şekilde tek tüpünde sorun olupda tüpünü aldırmadan sağlıkı tüpü ile sağlıklı bir hamilelik yaşayan var mı? Yoksa ille o ameliyatı olup bağlatmak şartmıdır? 2 senedir bekliyorum. Muhtemelen bu ameliyatı göze alacağım ama tek tüple kalmak da bi risk ya sağlama da bişey olursa ileride diye çok korkuyorum :KK43:
Cnm çok geçmiş olsn cnm olacağı varsa tek tüple de olur zaten . Çok gerekli midir ki aldırmak bilmiyorum ama daha dün adet olamayan bir arkadasımın hamile olduğunu öğrendim. Tedaviyle olmustu ilki ve tekrar tedavi düşünüyordu . Tedaviye başlamadan üstelik beş aydır adet olmamısken hamile kaldı .

Seninle aynı durumdaydım kafamda soru işareti kalsın istemedim rahim filmi çektirdim. Olaki tüpler kapalıysa boş yere beklemiş olup ilaç almış olacaktım. Çektirdim ve içim rahat . Bn tedaviye başlamadan önce devlete de gittim özelede .tabiki özeldekiler daha ilgili ama önemli olan iyi doktor bulmak .
Kapalı mıymış canım peki tüplerin ne dedi doktor. Bende bu ay da denicem olmazsa gidicem artık. Acılı bir işlemmiş acıdı mı senin ağrı felan oldu mu

Kapalı mıymış canım peki tüplerin ne dedi doktor. Bende bu ay da denicem olmazsa gidicem artık. Acılı bir işlemmiş acıdı mı senin ağrı felan oldu mu
Valla cnm bnm canım çok acıdı yani fazlasıyla agrılı geçti . Çok kısa bir işlem ama o anlık agrı dünyaya bedeldi benim için. Doktorunu ikna et anestezili yaptır .benim tüpler açık çıktı film sonucum temizdi bi sıkıntı Yok dedi doktor

Valla cnm bnm canım çok acıdı yani fazlasıyla agrılı geçti . Çok kısa bir işlem ama o anlık agrı dünyaya bedeldi benim için. Doktorunu ikna et anestezili yaptır .benim tüpler açık çıktı film sonucum temizdi bi sıkıntı Yok dedi doktor
Anladım cnm geçmiş olsun inş kavuşursun en kısa zamanda bebeğine. Allah hayırlı zamanda nasip etsin tüm bekleyenlere

Size şunu söyleyeyim lütfen ozelde çektirin tamam biraz maliyeti fazla ama ben devlette çektirdim çektirdiğime o kadar pişman oldum ki normal çıkan filmden sonra ağrılarım dinmek bilmedi doktorum uzak geçen gittiğimde normal dedi bugün aradım agrım geçmedi tüplerde problem olabilir bulunduğun yerde ultrason çektir dedi kafayı yicem lütfen devlet hastahanesinde çektirmeyin benim artık çocuk olma ihtimalim sıfıra düştü benim yaptığım hatayı sizde yapmayın

Size şunu söyleyeyim lütfen ozelde çektirin tamam biraz maliyeti fazla ama ben devlette çektirdim çektirdiğime o kadar pişman oldum ki normal çıkan filmden sonra ağrılarım dinmek bilmedi doktorum uzak geçen gittiğimde normal dedi bugün aradım agrım geçmedi tüplerde problem olabilir bulunduğun yerde ultrason çektir dedi kafayı yicem lütfen devlet hastahanesinde çektirmeyin benim artık çocuk olma ihtimalim sıfıra düştü benim yaptığım hatayı sizde yapmayın
Ben devlette çektirdim agrimda olmadi 3 ay sonra hamile kaldim.

Sordum bir problem yok diyor ama ağrı devam ediyor dedim tekrar tahlil yapacakmış yarın tekrar doktora görüneceğim

Kızlar bende rahim filmi çektirmek istiyorum. Sonuçlar hemen çıkıyor mu, devlet mı özel mı daha iyi?

8 aydır bebek istiyoruz. Tahlil sonuçlarımız çok iyi çıktı. Sadece rahim filmi kaldı. Bir sorunum yokmuş gebe kalırım dedim o yüzden rahim filmi çektirmedim ama hiç gebe kalmadım.

Yardımcı olabilirseniz sevinirim 😔😔😔

Kızlar bende rahim filmi çektirmek istiyorum. Sonuçlar hemen çıkıyor mu, devlet mı özel mı daha iyi?

8 aydır bebek istiyoruz. Tahlil sonuçlarımız çok iyi çıktı. Sadece rahim filmi kaldı. Bir sorunum yokmuş gebe kalırım dedim o yüzden rahim filmi çektirmedim ama hiç gebe kalmadım.

Evet hemen çıkıyor sonuçlar

meraba arkadaşlar ben mart ayında çekildim hemen hemen hiç ağrım olmadı fazla hissetmedim bile. ikisi de tıkalı çıktı bir ay sonra filmi tekrar çekmemei söylediler bu sefer çekildiğimde ise resmen öldüm kalktığımda ise film çektiğim esnada baya bi kanamam olmuş o zamanda biri açık diğerinde ise çok hafif geçiş olmuş dediler neden böyle oldu acaba bu konuda fikri olan var mı yani tıkalı olan tüp zamanla açılabiliyor mu kendiliğinden

evet hemen doktorun odasına gidiyor sonuçlar özelde yapabilme durumun varsa özelde anestezi alarak çek çünkü ağrı baya oluyor

Bence cektir bizde 1 swnedir istiyorduk olmadi doktorum rahim filmi onerdi bu ay anestezili rahim filmi cekildim kanallarimin ikiside tikaliymis bu film sayesinde ikiside acildi

Yok 1 kere cektirdim sonucuna yaziyorlar zaten hem rapora yaziyorlar hemde cd sini veriyorlar. ben sonucu alir almaz kendi doktoruma goturdum doktorum sonucu acikladi

X