Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

Kızlar rahim filminde eğer tüpler tıkalıysa çok ağrı oluyor diyorlar bu konu hakkında fikriniz var mı doğruluk oayı nedir çok merak ediyorum bende bugün çektirdim inanılmaz zor oldu benim için filme bakıyorum rahim görünüyor ama tüpler görünmüyor bir iki yerdede tüpler tıkalıysa zor oluyor diye okudum acaba tüplerim mi tıkalı benim :/
2 defa cektirdim ikisinde de tikaliydi.. ve cok agridi....ama cektirir cektirmez aliyosun sonuclari , belki yanlis yapilmistir kendini kastigin icin de tikali gorulebiliyor.. benim tupler kendiliginden acildi daha sonra ben de anlamadim..

Kızlar rahim filminde eğer tüpler tıkalıysa çok ağrı oluyor diyorlar bu konu hakkında fikriniz var mı doğruluk oayı nedir çok merak ediyorum bende bugün çektirdim inanılmaz zor oldu benim için filme bakıyorum rahim görünüyor ama tüpler görünmüyor bir iki yerdede tüpler tıkalıysa zor oluyor diye okudum acaba tüplerim mi tıkalı benim :/
Benimde kanallimda yapisiklik varmis ilacla acilmis cok sukur cok agrim oldu kustum rahim filmi cekilirken ve yogun adet agrisi

Herkese merhaba kızlar bugün çekildim çık zormuş keşke anestezili yaptırsaydım bayıldım uzun süre kendime gelemedim böle bi sancı agrı yok agrı kesici bile kesmedi sonuç tüpler açıkmış çok şükür

member: 871406"]Herkese merhaba kızlar bugün çekildim çık zormuş keşke anestezili yaptırsaydım bayıldım uzun süre kendime gelemedim böle bi sancı agrı yok agrı kesici bile kesmedi sonuç tüpler açıkmış çok şükür[/QUOTE]
Gecmis olsun canim doktor tekrar cagirdimi seni

Kizlar rahim filmi cekildikten snra otrivelle catlatma ignesi vurduran varmi

Kızlar tüplerimde bir sorun yokmuş çok şükür ama arkuat uterus yani rahmim kalp şeklindeymiş.. Doktorum ameliyat olmamı söyledi çünkü 1 yıldır korunmuyoruz ve hamile kalamıyorum sebebi rahmin kalp şeklinde olması olabilirmiş.. ayrıca düşük ve erken Doğum riski de daha fazlaymış normal rahimlere göre .. herşey bir yana benim kaç aydır adet gecikmelerim oluyordu acaba yumurta dölleniyorda tutanamadığı için de gecikmeyle beraber gidiyor mu diye düşünmekten kendimi alamıyorum moral bozucu

member: 871406"]Herkese merhaba kızlar bugün çekildim çık zormuş keşke anestezili yaptırsaydım bayıldım uzun süre kendime gelemedim böle bi sancı agrı yok agrı kesici bile kesmedi sonuç tüpler açıkmış çok şükür
Gecmis olsun canim doktor tekrar cagirdimi seni[/QUOTE]
Yok canım çağırmadı zaten hastaneden nasıl çıktığımı bilmiyorum halen de çok agrım var agrı kesici içtiğim halde normal mi acaba

Canim doktor beni cagirdi suan rahim filminden snra 2 ayindayim catlatma ignesi vuruldum bejlemedeyim

Kızlar tüplerimde bir sorun yokmuş çok şükür ama arkuat uterus yani rahmim kalp şeklindeymiş.. Doktorum ameliyat olmamı söyledi çünkü 1 yıldır korunmuyoruz ve hamile kalamıyorum sebebi rahmin kalp şeklinde olması olabilirmiş.. ayrıca düşük ve erken Doğum riski de daha fazlaymış normal rahimlere göre .. herşey bir yana benim kaç aydır adet gecikmelerim oluyordu acaba yumurta dölleniyorda tutanamadığı için de gecikmeyle beraber gidiyor mu diye düşünmekten kendimi alamıyorum moral bozucu
Insallah tez vakitte hamile kalirsin canim rabbim yar ve yardimcimiz olsun insallah benimde insallah

Merhaba
Hsg nin ağrılı olup olmamasi kişiden kişiye değişiyor bence... Bende yaptirdim yaklaşık 1 sene önce rahminde septum vardı... Hsg için size bir ilaç yaziyorlar siz bu ilaci hsg tetkiki icin alıyorsunuz ve adet olmayı bekliyorsunuz... Adet oldugunuz gun hsg icin randevu aliyorsunuz adetiniz bittigi gunden sonraki birkac gune... Bu cok onemli cunku hsg en net rahminiz temizlendiginde cikiyor... Sonra hsg icin gittiginizde sizi dumduz sopsoguk bir masaya yatiriyorlar daha sonra hsg icin almis oldugunuz su rengindeki ilaci icinize enjekte ediyorlar vajinadan ve o ilaci enjekte ettikce rahminiz şişiyormuş gibi hissediyorsunuz ve bu şişme esnasinda rahminiz kasılıyor sancı da oluyor ... Ben çok zorlanmistim ve bağırmıştım dayanamadigim için islem bittiginde bacaklarım zangir zangir titremişti ayaga bile kalkamadim o derece sonra agladim tabiki sinirlerim boşaldi... Ama benden sonra giren kadinin hic sesi çıkmadı o yasca bana gore baya buyuktu ve icerden gulerek cikti gayet normal bir şekilde ... Bu arada ben yeni evliydim 2 ay olmustu oyle gittim hsg çekilmiştim belki hassasiyetimin sebebi budur diyede dusunuyorum dogum yapmis kadinlarin yeni evlilere gore bir nebze daha kolay hsg cektirecegini dusunuyorum... Ama anestesi gibi bir secenek sunulsaydi bana mutlaka. Baygin sekilde hsg cektirmeyi tercih ederdim...

Ilk cekildigin cok agrim olmustu kustum ciglik attim adet gunume kadar kasiklarimda agrim olustu ilk gun zor ama bunyeye gore degisebiliyor
Benimde aşırı çok agrım oldu dün çekinmiştim halen agrın var off ne zormuş inş hamile kalırızda bir bunlarda anı kalır bide bende panik atak var bayıldım filmden sonra çok kötü sancı dogum sancısı daha hafifti valla

Kızlar benim bügün üçüncü gün oldu çekileli halen agrım var kasiklarimda ve agrı kesici bile kesmiyor normal mı acaba lekelenmede devam ediyo kanamalı akıntı

Benimde aşırı çok agrım oldu dün çekinmiştim halen agrın var off ne zormuş inş hamile kalırızda bir bunlarda anı kalır bide bende panik atak var bayıldım filmden sonra çok kötü sancı dogum sancısı daha hafifti valla

Evet cok zordu bir kac gün adet sancısı gibi bir sizi oluyor agri kesici veriyorlar onu içiyorsun rahatlatıyor birde hsg tetkikinde icine enjekte edilen ilac tupleri aciyormus yani yollari aciyormus ve hamile kalma durumunu kolaylastiriyormus cogu yerde okudum Rabbim isteyen herkese versin hayirlisi ile...

Evet cok zordu bir kac gün adet sancısı gibi bir sizi oluyor agri kesici veriyorlar onu içiyorsun rahatlatıyor birde hsg tetkikinde icine enjekte edilen ilac tupleri aciyormus yani yollari aciyormus ve hamile kalma durumunu kolaylastiriyormus cogu yerde okudum Rabbim isteyen herkese versin hayirlisi ile...
Amin canım inşş üçüncü gün oldu bugün kasıklarım çok ağrıyor kanamada var halen zaten çekimden sonrada bayıldım agrı kesici içiyorum sürekli ne zamn geçecekse artık :KK43:

X