Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

2 senelik evliyim . Ama doktora ilk gidisimde istedi
2 senedir korunmadığınız halde olmuyorsa zaten yapılacak tetkikler bellidir. Rahim filmi de bunlardan biri. Hamile kalmaya çalıştığınız süre 1 yılı geçmemiş olsaydı muhtemelen beklerdi doktor ama 2 yıl olduğu için araştırmalara başlamak istemiş belli ki. Çektirdiniz mi peki?

Yok daha cektirmedim. Adetin 3 gunu cekilecek ama adetim 5 gun gectikten sonra ara ara kucuk parcalar geldi cok degil ama randevu aldim sali gunu gidecem evde test yapmistim 5. Gunde negatif cikmisti

Yok daha cektirmedim. Adetin 3 gunu cekilecek ama adetim 5 gun gectikten sonra ara ara kucuk parcalar geldi cok degil ama randevu aldim sali gunu gidecem evde test yapmistim 5. Gunde negatif cikmisti
Geçmiş olsun fakat adetin 3. günü çekilmiyor benim bildiğim. Bitince çekilmesi gerekmez mi?

O benimde aklima takildi 3 gunu gel cekilecek dedi .arastirdim adet bitince 7/10 gun arasinda oluyomus ne yapcam bilmiyorum

Şişli echomarda hsg tecrübesi olan var mı ? Nasıl geçti çekim anı falan ağrı acı vs oldumu

Ayy bnde cektrcem ama korkuyom ya ilk defa cekilcm pkoluyum bn 4 . Seneme yeni grdm tedavye ilk defa absliycaz bnm gbi olan var mi kizlar

Ayy bnde cektrcem ama korkuyom ya ilk defa cekilcm pkoluyum bn 4 . Seneme yeni grdm tedavye ilk defa absliycaz bnm gbi olan var mi kizlar
Ben bugün rahim filmi çektirdim anestezili hicbir şey hissetmedim şuan hafif bir agrım var 1.5 saat oldu cektireli.
Ben bugün çektirdim valla hiç korkulacak bişey yokmuş ilacı verirken bile hissetmedim ilacı ne zaman vereceksiniz diye sordum doktor ohoo çoktan verdim bile dedi 3-5dakikalık işlem sadece vajinal muayene gibi korkuya gerek yokmuş buna mı stres yaptım diyeceksin

Ben bugün çektirdim valla hiç korkulacak bişey yokmuş ilacı verirken bile hissetmedim ilacı ne zaman vereceksiniz diye sordum doktor ohoo çoktan verdim bile dedi 3-5dakikalık işlem sadece vajinal muayene gibi korkuya gerek yokmuş buna mı stres yaptım diyeceksin

Cvbn icin ck tesekkur ederim ins bnmde ole olur . Kimisi de ck zor dio kafam karisiko_O

Benim de sağ overde pko var cnm geçennay rahim filmi çektirdim anestezi almadan öyle abartıldığı gibi değil bende korka korka girdim rahat geçti 5 dk falan sürdü ilaç verirken sadece hafif adet ağrısı gibi oluyor o kadar

O benimde aklima takildi 3 gunu gel cekilecek dedi .arastirdim adet bitince 7/10 gun arasinda oluyomus ne yapcam bilmiyorum
Histerosalpingorafi (HSG) genellikle adet kanaması bittikten sonra birkaç gün içerisinde çekilir. Kanama varken çekilmesi bazı açılardan sakıncalı olabilir, adet kanı rahim içerisine verilen ilaçla beraber karın içerisine gidebilir. Adet kanaması bittikten sonraki günlerde çekilmesinin bir nedeni de filmin çekildiği gün hastanın hamile olmadığından emin olmaktır.
Canım öyle kanama varken çekilmez bida sor adetin 2. Ve 3. Günü genelde hormon testleri ve alttan ultrasona bakmak için çağırırlar. Adetin bittikten sonra 1 hafta içinde çekilir rahim filmi

X