Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

Arkadaşlar merhaba bir kaç gün önce bu konuda araştırma yaptığım için hsg tecrübemi sizlerle paylaşmak istedi. Elazığ medical park hastanesinde anestezisiz olarak çekildi filmim. İnanın neredeyse hiç ağrı yoktu. Doktorum zaten çoook iyi birisi onun ve cihazında etkisi büyük muhakkak ama ben boşuna anestezi alıp paranızın boşa gitmemesi için yazmak istedim. Hafif bir adet ağrısı kadar. Kesinlikle ama kesinlikle ağrı yok denecek kadar az. Ağrıdan ziyade heyecandan korkudan yoruldum ben. Hiç korkmayın inşallah hepinizin de böyle geçer. Allah hayırlı sağlıklı bebişler nasip etsin hepimize.

Slm arkadaşlar hsg sonucum şöyle yorumlayabilecek var mı? Doktorum bi kaç gün olmayacak gösteremedim.
Uterus normal lokalizasyon ve boyutlarda olup lümemi homojen dolum göstermiştir. Basınç altında verilen kontrast madde ile her iki tuba vizualize olmuştur. Ancak peritona geçiş saptanmamıştır.

Merhaba arkadaşlar . Yaşım :33 . 5 aydır uğraşıyoruz fakat gebelik olmuyor . Doktorum rahim filmi istedi ,genel anestezi ile çektirdim bugün . sonucumu henüz yorumlatamadım . Lütfen bana yorumlama konusunda yardımcı olun. Raporda şöyle yazıyor:

Uterus hipertrofiktir.
Bilateral tubal geçiş ve vizüalizasyon normaldir.
Kontrol grafisinde periton boşluğuna dağılım normal sınırlardadır.

Evet randevu icin arayin diyorlar. Bende oyle yaptim aradim kac gun surdugunu sordular arada birgun birakip ertesi gun aldilar flime.
siz nerde çektirdiniz acaba hsg yi.bir de regliniz kaç gün sürüyor yani başlangıcından itibaren kaçıncı günde çekmiş oldular.

Hayatımın en gergin hastane işiydi. Elazıg tıp fakültesinde canlı canlı çektirdim. Yorumları okuduktan sonra inanilmaz korkmuştum. Bi de benden önce giren kadının aglama seslerini duyunca titremeye başladım. Sıram geldi odaya girdim. İcerdeki amca bişeyler diyodu ama korkudan anlamıyodum. Adam her söyledigini 2 kere daha tekrar etti. Neyse uzandım. Ama inanılmaz korkuyorum. Yüksek sesle allahım yardım et diye kaç kez tekrar ettim bilmiyorum. Ayetel kürsiye başladım ama duanın sesi kuladigmda sesli okuyorum yani. Neyse duanın yarısında işlem bitmisti. İnanılmaz korktum ama yaşadıgım o gerginlige deymedi sadece çok idrara sıkışmışım gibi bi histi. Ayıldım bayıldım acillik oldum yorumlarına bakarak kendinizi germeyin belki benimki gibi sıfır acısız atlatirsiniz

Bende gectigimiz aylarda izmir tepecik hastanesinde cektirdim. Oncelikle sunu soyleyeyim aci esigim cok dusuktur ve igneye bile zor dayanirim. Bende cogu siteden yorumlara baktim ve cok korkarak gittim. Fakat bekledigim kadar agri ve aci yoktu. Siddetli adet sancisina benzer bi agri oldu ve kisa surede cekildi. Yani korkmaniza gerek yok . Bir yerde okumustum *eger buna dayanamiyorsak nasil dogum yapicaz diye* bu sözü dusundum ve burdan güc aldim. Sizde boyle dusunun arkadaslar bebek sahibi olmak istiyorsak bu aci yaninda hic biseydir. Allah hayirli saglikli evlatlar versin cumlemize

Hayatımın en gergin hastane işiydi. Elazıg tıp fakültesinde canlı canlı çektirdim. Yorumları okuduktan sonra inanilmaz korkmuştum. Bi de benden önce giren kadının aglama seslerini duyunca titremeye başladım. Sıram geldi odaya girdim. İcerdeki amca bişeyler diyodu ama korkudan anlamıyodum. Adam her söyledigini 2 kere daha tekrar etti. Neyse uzandım. Ama inanılmaz korkuyorum. Yüksek sesle allahım yardım et diye kaç kez tekrar ettim bilmiyorum. Ayetel kürsiye başladım ama duanın sesi kuladigmda sesli okuyorum yani. Neyse duanın yarısında işlem bitmisti. İnanılmaz korktum ama yaşadıgım o gerginlige deymedi sadece çok idrara sıkışmışım gibi bi histi. Ayıldım bayıldım acillik oldum yorumlarına bakarak kendinizi germeyin belki benimki gibi sıfır acısız atlatirsiniz

reglim 5 gun suruyor.tam 8 gunde cektirdim..alsancak volkan beyden randevu aldim.ege bilisim var kendisi oraya gelip cekim yapiyor.cok temiz bir klinik.ve anestezili...

:KK12::KK53:
Bende internetten bakinca cok korkmustum . Ama o kadar korkunc degil eger utaniyorsan inan bana kafalarini cevirip bakmiyorlar tek kotu tarafi dogum masasina cik alt tarafi cikart diyor

Kızlar hsg çekildiğiniz ay adetten bi iki gün önce kasık ağrılarınız şiddetli oldu mu

Bende paylasiyim hsg deneyimimi sizinle arkadaslar kisiden kisiye degisiyo olabilirr bu ben ankarada bi devlet hastanesinde dr la anlasarak uyusturarak yaptirdim hsg mi buna ragmen herseyi hissettim oncesinde agri kesici iciyosunuz zaten bana parol yazmisti dr
cok zor oldu kanamam oldu bayilcaktim nerdeyse islem 5 dk suruyo evet ama cok zor korkutmak istemem kimseyi ama gidin anestezili yaptirin banada cok kolay agri sizi yk dediler ama bidaha ölürüm yine yaptirmam canli canli allah kolaylik versin bu bayanlara ama dedigim gibi kisiden kisiye değişiklik gosteriyo olabilir....

X