Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

L Lavinyata Merhaba ben 10 sene önce çektirdim rahim filmi herkes gibi korktuğum için uyutularak yaptırdım anestezi ücreti 200 liraydı o zaman şimdi faklı olabilir uzun zaman oldu ve rahim filmi çekildiğim ay hamile kaldım bence ilaç kanalları temizliyor tıkanıklık varsa açıyor.Ankarada doktorum Hüseyin Yeşilyurt Zekai tahir Burak'ta klinik şefiydi Ayrıca Cebeci'de muayenehanesi vardı tahliller için hastaneye gidiyordum sonuç için beklemiyordum doktor arayıp söylüyordu çokta iyi biriydi.Tabi muayenehanesine gidip ücret ödeyip muaye olmanız lazım o zamanlar 150 liraydı.Film için başka bi laboratuvara götürmüştü beni 5 10 dk sürmüş uyandığımda ağrım vardı biraz o kadar.

Merhabalar ben daha önce Hsg ve laporoskopi yatırdım her iki tüp kapalı dendi ve laporoskopide açılmadığı söylenmişti , internette eckomar hsg ve selektif selpingografi ile ilgili bir video izledim sonrasında merkezle görüştüm Dr . Cevat Bayrak tarafından yapılacak işlem için randevu aldım , o gün izmirden İstanbul Şişli de bu işlemi yaptırdım sonuç çok şaşırtıcı sol tüp tamamen açık olduğu sağ tüpün ise çok minimal açık olduğunu gördük , Dr Cevat Bayrak ve ekibi gerçekten çok muhteşem ilgi alaka gösterdiler , sağ kanalı tamamen açmak için selektif selpingografi uyguladı doktor bey maalesef tam açılmadı bu bile bize büyük moral oldu , sonuç yaşım gereği tüp bebek tadavisindeyim ama bu merkezde hsg çektirmenizi öneririm. Zaten işlem sırasında ultrason görüntülerini sizde ekranda net görebiliyorsunuz , ağrı yok denecek kadar az sonuç çok başarılı . Sabah uçağın rötar yapması sonucu randevuma geç kaldım ama hiç bir sorun çıkarmadan hemen işlem yapıldı ve dönüş uçağıma yetişmemi sağladılar . Ücret 550 ytl .

rahim filmi cektirdim gecikme oldu ve hamile degilmisimadette olamiyorum anlamadim boyle yasayan varmi

Düzeni aradım bugün 575 TL dediler çok pahalı geldi bana bütün görüntüleme merkezleri böylemi acaba
Ben özelde çektirdim 59 muydu 79 muydu hatırlamıyorum bahsettiğiniz yer ne kadar pahalı
Siz nerde çektirdiniz evet banada pahalı geldi
Ben Muğla da oturuyorum Fethiye Lokman hekim esnaf hastanesinde cektirdim

Düzeni aradım bugün 575 TL dediler çok pahalı geldi bana bütün görüntüleme merkezleri böylemi acaba

Evet bana da öyle dediler anestezisiz çekiyor düzen. Ağrı olmuyor garanti veriyoruz dediler, orda yaptıranlarda hiç ağrı olmuyomuş, özelde çektirecekseniz bu fiyat gayet uygun bile çünkü 800-900 hatta 1000 tl nin üzerine çıkan yerler var. Ama ben daha çektirmedim,1 ay daha bekleyeceğim

özelde c kolluyla ağrısız çekiyolarsa o paraya değer. gundur yatıyorum çok hastalandım. resmen içim parçalandı. kolposkopiden bıle ağır geldi bana.çığlık çığlığa çekıldım. bırde ağrı kesici yapıldı düşünün. bılseydım anestezıyle olurdum

Ben İstanbul Bakırköy radyoemar da cektirdim ağrısız bi işlem oldu

Canım geçmiş olsun ben de oraya randevu aldım ama korkuyorum, nasıl işliyor süreç? Nasıl bi işlem? Doktorlar iyi mi? Ağrısız olması için ilaç falan aldın mu?

Canım geçmiş olsun ben de oraya randevu aldım ama korkuyorum, nasıl işliyor süreç? Nasıl bi işlem? Doktorlar iyi mi? Ağrısız olması için ilaç falan aldın mu?

Korkulacak hiç birsey yok zaten sizi rahatlatıyor cekerken hafif sancı oluyor ama dayanılmayacak gibi değil tabiki doktorunuz kim sizin

kızlar yarın bakırköyde rahim filmi çekilicem.ağrısız olduğunu anestezisiz yapıldğını söylediler.fiyat doktorumla anlaşmalı oldukları için 350 tl normalde 450 tl imiş.korkuyorum doğrusu.umarım dedikleri gibi ağrısız olur.1 senedir bebek istiypruz olmuyor.4cm lik çikolata kistim de var ayrıca.umarım Rabbim şifa verir hepimize :KK43:

Ben ozel de anestezili cekildim 450 tl odedim toplam.cok rahatti 10 dk uyudum uyandim.kalktigimda cok hafif bi adet sancisina benzer his vardi o kadar.geciktirmeden cektirin bence insanin kafasi rahatliyo.

Ben ozel de anestezili cekildim 450 tl odedim toplam.cok rahatti 10 dk uyudum uyandim.kalktigimda cok hafif bi adet sancisina benzer his vardi o kadar.geciktirmeden cektirin bence insanin kafasi rahatliyo.
Cvp için tşkler hormon testi sonucuna göre çektiricem

Bugün çekildim rahim filmi. Korktuğum kadar değilmiş hiç. Doktor tamam bitti deyince bitti mi işlem dedim resmen. Sadece Rahime aleti yerleştirirken acıdı canım. Doğal olarak orayı gerdiriyor gibi o yüzden hafif acı oldu. Ama ilacın basıncını filan hiç hissetmedim ne zaman verecek ilacı diye beklerken bitti dedi ben şok:KK57: tüpler temiz dedi bana belki de o yüzden ağrım çok olmadı bilmiyorum

Bende cektireceğim haftaya korkmuyorum da şu kadar pahalı olmasına sasıyrm anestesisiz 378 lira ilginç sanki nedir 5 dk lık iş devletin gözünü seveym

Evet hag maalesef pahalı bir işlem genel olarak heryerde aşağı yukarı aynı civarlar. Ben geçen yıl anestezisiz 380 tl ye çektirdim.

Bugün hsg çekildim hayatımda duyduğum en büyük acıyı çektim hala sancım var çekilecek arkadaşlara tavsiyem anestezisiz cektirmeyin

X