Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

herkese selam ve hepimize geçmiş olsun bende bugün çektirdim rahim filmimi 2 saat falan oluyor hatta :) doktorum bu ay filmini çekelim artık dediğinden filmim çekilip bittiği ana kadar yaşadığım stresi ve huzursuzluğu anlatamam.o kadar çok yorum okudum ki ağladım durdum ne yapıcam diye hatta bi tanıdığım karnında bomba patladığını düşün öyle bi ağrı mutlaka anestezili yaptır demişti neyse doktorum ve hemşiresinin beni rahatlatmaları sonucu anestezisiz olmaya karar verdim röntgen odasına gelip masaya yattığımda masa sallanmaya başladı titrememden o kadar çok korktum ve heyecandım aletler takıldı ilk film çekildi sonra doktorum ilacı veriyorum biraz ağrı hissedebilirsin çok sakin ol dedi ve başladım deriiiin derin nefes alıp vermeye hadi gözün aydın tüplerin açık deyince şaka yapıyo sandım heralde kendimi bırakayım rahat çekilsin diye öyle diyo dedim hiç bir acı ağrı kasılma hiç bişey hissetmedim çok şükür ki çok rahat geçti hatta rahmimde hafif bi eğrilik varmış onuda düzeltmiş sanırım o anda onu bile hissetmedim çok heyecanlandığım için biraz başım döndü 5 dk. dinlenip çıktım ve eve geldim şu anda çok hafif belimde sızlama var ama o kadar çekilecek arkadaşlar gerçekten çok araştırıp aklınızı karıştırmayın Mersinde çekilecek arkadaşlar varsa doktorumu gönül rahatlığıyla önerebilirim hepinize tekrar geçmiş olsun inşallah Allahım emeklerimizi boşa çıkarmaz
benim anlamadığım ilacı içeri şutlarken tüplerinin açık olduğunu hemen söylemiş filmde belli olur benim bildiğim tüpler açık yada kapalı ide hemen nasıl söyleyebiliyor doktorun! geçmiş olsun.

benim anlamadığım ilacı içeri şutlarken tüplerinin açık olduğunu hemen söylemiş filmde belli olur benim bildiğim tüpler açık yada kapalı ide hemen nasıl söyleyebiliyor doktorun! geçmiş olsun.
ilacı verirken ekranda izledi ilacın yayılmasını görüntüyü alın dedi bikaç kez içerideki görevliye sonrada odasında cd ye beraber baktık rahimi tüpleri hepsini gösterdi

ilacı verirken ekranda izledi ilacın yayılmasını görüntüyü alın dedi bikaç kez içerideki görevliye sonrada odasında cd ye beraber baktık rahimi tüpleri hepsini gösterdi
hımm ekran yakındı doktoruna bende çekindim ama masadan kalktıktan sonra öğrendim makine ve görüntüleme işlemin yapıldığı odanın dışındaydı benimde tüpler açık dedi doktorum darısı meleklerimizi kucağımıza almak hayırlısı ile inşallah :emir_bebek:

Arkadaşlar merhaba,
Ben de dün hsg çektirdim benimki anestezili oldu. Herşey toplam 20 dakika sürdü. Anestezili olduğu için film sonrası da bir ağrım olmadı sadece hala biraz kanamam var:KK43: Film çekilme işlemini korkarak lütfen ertelemeyin ben çok stres yapmıştım ama boşuna olduğunu gördüm:)

Aman ya bana da korun dedi anlamadım gitti sanki bizim elimizde Allah verecekse eğer korunurken de okur çocuk hiç kafan karışmasın bence benim doktor sorunlu sen devam et tatlım Allahın dediği olur hamile kalan çok var ilk ayda bisi olmaz inşallah
teşekkür ederim :) benim yumurtlama problemim olduğu için bikaç aydır klomen ve inofolic kullanıyorum klomeni bu ayda verdi kullandım korunun demedi cumartesi kontrole çağırdı yumurtlama günlerini belirliycez falan dedi ama ben korunması gerekli falan diye konular okuyunca aklım karıştı

hımm ekran yakındı doktoruna bende çekindim ama masadan kalktıktan sonra öğrendim makine ve görüntüleme işlemin yapıldığı odanın dışındaydı benimde tüpler açık dedi doktorum darısı meleklerimizi kucağımıza almak hayırlısı ile inşallah :emir_bebek:
evet makine hemen benim yanımdaydı ama kımılda dedikleri için bakamadım aletleri çıkardıktan sonra sende bakabilirsin dedi o zaman gördüm bende sonrada ayrıntılı şekilde odasında gösterip anlattı amin canım yaaa inşallah Allahım isteyen herkese sağlıklı sıhhatli evlat nasip etsin inşallah

Aman ya bana da korun dedi anlamadım gitti sanki bizim elimizde Allah verecekse eğer korunurken de okur çocuk hiç kafan karışmasın bence benim doktor sorunlu sen devam et tatlım Allahın dediği olur hamile kalan çok var ilk ayda bisi olmaz inşallah
inşallah canım Allah hakkımızda hayırlısını versin şu hsg yi atlattım ya çok şükür hafifledim resmen :) bide benim hiç kanamam olmadı ya çoğu kişi kanamam oldu yazmış doktorumda lekelenme şeklinde kanaman olabilir dedi ama bende olamaması normalmi acaba

Evet canım kanaması olmayan var duydum bi kaç kişiden aman olmasın daha iyi boşver benim oldu bi kaç gün pembemsi gibi bisiydi bende cogalcak diye korktum çok şükür bitti gitti senden bisi istesem doktoruna gittiğin zaman kontrol için sorar misin hsg den sonra neden bazı doktorlar korun dediğini belki aydınlatıcı bi cevabı vardır
inşallah canım Allah hakkımızda hayırlısını versin şu hsg yi atlattım ya çok şükür hafifledim resmen :) bide benim hiç kanamam olmadı ya çoğu kişi kanamam oldu yazmış doktorumda lekelenme şeklinde kanaman olabilir dedi ama bende olamaması normalmi acaba

Evet canım kanaması olmayan var duydum bi kaç kişiden aman olmasın daha iyi boşver benim oldu bi kaç gün pembemsi gibi bisiydi bende cogalcak diye korktum çok şükür bitti gitti senden bisi istesem doktoruna gittiğin zaman kontrol için sorar misin hsg den sonra neden bazı doktorlar korun dediğini belki aydınlatıcı bi cevabı vardır
tabikii sorarım canım cumartesi kontrolüm var gelir gelmez yazarım sana :)

Çok teşekkür ederim canım bursada burtomda çektirdim yok herhangi birşey demedi canım

devlet hastahanesi barış bey
devlet hastahanesi barış bey
vitale de dr görüşmesi olmadan hemen çekiyorlar mı medstar da dr muayene edecek sonra yönlendirir dediler
randevuyu adetin başlayınca mı alıyorsun kaçıncı gün çekiliyor biraz bilgi verirmisin
3 negatif aşılamadan sonra biraz toparlanmak ve zayıflamak için ara verme kararı almıştık ama ben dayanamayacağım HSG çektirip rahatlamak istiyorum sonra zayıflarım :)

kızzlar enson 22 temmuzda adet gördüm 30 temmuzda hsg filmi çekildi 2 gün kanamam geldi ve o gün bugündür adetim gelmiyor 2 kez test yaptım negatif çıktı folik asit ve coraspirin içiyorum onlarmı getirmiyor acaba dünde 1 damla kahverengi leke ve minnacık pıhtı geldi bugunde damladan bile az kahverengi leke geldi adetimmi geliyor acaba ama hiç böyle olmazdı :KK43: benzer durumla karşılaşan varmı yardımcı olurmusunuz.

merhaba danısmak ıstedıgım bırsey var bana yardım edersenız sevınırım bir yıldır bebek istiyoruz nisan ayında doktora gittik ve dermoid kist oldugunu öğrendim ameliyat oldum başarılı geçti ufak tefek çikolata kistide varmış ama doktor küçük olduğunu önemli olmadığını söyledi bütün testler yapıldu amh fsh progestron hepsi iyi ameliyattan sonra altı ay deneyin olacak olmadı gelin demişti.henüz olmadı ..ekimde gideceğiz ve bana rahim filmi diyecek sanırım ama ameliyat sırasında tüplere baktığını ıyı oldugunu söylemişti ama o mavi sıvı geçiriyorlarmış açıkmı anlamak için onu sağlıksız bulduğunu söyleyip yapmamıştı.şimdi sıra rahim fimindeyse korkuyorum siz doktorumun bu işlemi niye yapmadığı hakkında bir bilginiz varmı yada duydunuzmu ve rahim filmi çektirmelimiyim ne yapayım şaşırdım..

merhaba danısmak ıstedıgım bırsey var bana yardım edersenız sevınırım bir yıldır bebek istiyoruz nisan ayında doktora gittik ve dermoid kist oldugunu öğrendim ameliyat oldum başarılı geçti ufak tefek çikolata kistide varmış ama doktor küçük olduğunu önemli olmadığını söyledi bütün testler yapıldu amh fsh progestron hepsi iyi ameliyattan sonra altı ay deneyin olacak olmadı gelin demişti.henüz olmadı ..ekimde gideceğiz ve bana rahim filmi diyecek sanırım ama ameliyat sırasında tüplere baktığını ıyı oldugunu söylemişti ama o mavi sıvı geçiriyorlarmış açıkmı anlamak için onu sağlıksız bulduğunu söyleyip yapmamıştı.şimdi sıra rahim fimindeyse korkuyorum siz doktorumun bu işlemi niye yapmadığı hakkında bir bilginiz varmı yada duydunuzmu ve rahim filmi çektirmelimiyim ne yapayım şaşırdım..
valla benim doktorum da tavsiye etmedi rahim filmini, ben de kararsız kaldım

Ya bende şaşırdım şimdi benim bi oğlum olduğu halde ikinci olmadığı için doktorun yoğun israri ile hsg çekildim çok şükür yeni çıktı neden öyle dedi doktorun anlamadım neye zararı varmış o sıvının

benım doktorum rahım fılmını degıl o mavı sıvı gecııp bakılıyormus yanı acılmısken hazır bakılabılıyormus tuplerden o sıvıyı gecırmeyı uygun bulmadıgını soylemıstı rahım fılmı ıle ılgılı boyle bırsey demedı

X