Rahim filmi çektireceğim acil yardım

Gizem01-

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2023
82
23
34
5 aydır korunmuyoruz ama gebelik oluşmadı. Adetimin 3. Günü doktora gittim alttan muayene etti hiçbir sorun yok dedi. Hormon testleri yaptı sorun yok dedi. Bide rahim filmi çekip tüplere bakalım dedi. Pazartesi günü gelin dedi çekelim. Eski tip manuel makina kullanıyorlarmış çekimde . Biraz araştırdım ve C kollu makina olan hastanelerde çektirme önerisi aldım. Çengel ile rahim tutulmaz daha az ağrı olur dediler. Bu konuda deneyim yaşayan var mı ?

Valla ben de yaklaşık 2 sene önce çektirdim. Makine nasıldı bilmiyorum ama inanılmazzzzz bi ağrı oldu. Yüksek ihtimal eski tipli bu da. Tavsiyem narkozla çektirin filmi. Bitince normal adet sancısı gibi sancı oluyor sadece

Çektirmekten vazgeçmek üzereyim

Çektirmekten vazgeçmek üzereyim
Vazgeçmeyin. Hem film çektirdikten sonra hamile kalanlar var hem de bir sorununuz varsa görmüş olursunuz. Sadece narkoz almanızı tavsiye ederim. Zaten öyle ameliyat narkozu gibi bsey değilmiş. Normal uykudan uyanır gibi oluyormuşsun

Ben c kollu cihaz ile çekildim özelde canım. Bı anlık acı vurdu geçti bu arada bende senin gibiyim hiçbir problemimiz yok ama çocuğumuz hiç olmadı korunmamamiza rağmen .Bu 2nci ayım çok güzel adet oldum içerim temizlendi resmen tedaviye başladım Femara kullandım iğne olacağım pazartesi kontrolüm var. tavsiyem çektir bence vücudu düzene sokuyor rahmini temizliyor

Ben normal masaya yattım 10 dakika bile sürmedi işlem kabus gibi gitmiştim korka korka ama sonra kendime kızdım ne gerek varmış bunun için kızmaya diye sadece adet sancısı gibi bir sanci oluyor bitiyor oda

Ben özelde iki defa çektirdim. Anestezi vermediler. Sadece adet sancısı gibi biraz şiddetli bir sancı giriyor çekim sırasında. O da 3-4 nefes alıp verdiğinde bitiyor acı. İşlem 5 dk sancı 25-30 saniye. Korkulacal birşey yok yani.

Evet narkozda kısa süreli oluyormuş 15-20 dk kadar.

Evet narkozda kısa süreli oluyormuş 15-20 dk kadar.
Tabi tabi. Rahim filmini de çektirin sonrasında bebek olayını unutun. Yani yanlış anlamayın ama 5 ay kısa bir süre bebek için. Ama yine de testler yapılmış. İyi olmuş. Kafanıza takmayın. Stres yapmayın

Filmi çektirdikten sonra nasıl hamile kalınıyor filmin etkisi nedir biliyo musunuz

Bende özelde çektireceğim ama eski tip makinaymış. Doktor sonuca göre konuşurız dedi

Evet maalesef eski makina. Bende c kollu bi hastanede çektirsem diyorum bu eski makinada değil de bilmiyorum çok arafta kaldım
Kesnlkle yaptirma eski mak çok sanci çektm bn resmen çock doğrdm çiktğmda titriyordm pskljm bozldu kisa süreli anestezi almamiştm çom ağrili geçmişti

Filmi çektirdikten sonra nasıl hamile kalınıyor filmin etkisi nedir biliyo musunuz
Bildiğim kadarıyla verilen sıvının etkisiyle kanallar açılıyor. Bu da yumurtlamada ve spremin yumurta ile buluşmasında yardımcı oluyor. Bende böyle bsey olmadı ama olan var

Hangi makınayla çektirirsen çektir ama anestezi al kesinlikle
Bnde gecen ay çekıldım

Doktor bana 5 ay kısa bir süre dedi. Aklımızda kalmasın rahim filmi çekelim tıkanıklık varsa açalım sonra zamana bırakırız doğal yolla bekleriz çünkü bir sorun görünmüyor dedi ama bilmiyorum tabi nasıl olcak süre olarak daha çok yeni dedi

Ben normal masaya yattım 10 dakika bile sürmedi işlem kabus gibi gitmiştim korka korka ama sonra kendime kızdım ne gerek varmış bunun için kızmaya diye sadece adet sancısı gibi bir sanci oluyor bitiyor oda
Bünyeden bünyeye de değişiyor sanırım. Bide makinaya göre de

C kollu muydu makina. Kimileri çok kötüydü acıdan duramadım diyor kimileri de sizin gibi söylüyor. İyice kafam karıştı :) kişiden kişiye ve makinadan makinaya değişiyor o zaman bu durum

Evet doktor dedi ki doğal yolla gebelik en güzel şeydir ve 5 ay da kısa bir süre . Kanallara da bi bakalım aklımız kalmasın sonra zamana bırakacağız dedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…