Rahim boyu kısalığı

Melike uluisik

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2024
25
-1
27
Merhaba arkadaşlar 16 haftalık gebeyim. 12. Haftamda özeldeki doktorum açılmam olduğunu söyledi. 1 hafta evde istirahat ettim. Açılmam kapandı. Sonrasında rahim boyum kısa ölçültü 3 cm altında olduğunu söyledi
Rahime dikiş atmayı önerdi. 17 bin ücret karşılığında dikiş atalım dedi. Devlette perinatoloji bölümüne gittim. Rahim boyu 26mm ölçtü. Dikişe gerek duymadığını söyledi
Şimdi ne yapayım

Öncelikle geçmiş olsun canım benim geçmişte 16 haftalık bir kaybim vardi yine hamile kaldım ve 12. Haftada perinatolog kontrolünde rahim boyumun 22mm olduğu anlaşıldı ve hemen dikiş atalım yoksa yine aynı şeyleri yaşama ihtimalin var dedi şuanda 20 haftaligim Allah'a şükür . Devletteki doktorlar kese dışarı çıkmadan serklaj işlemine pek yanaşmıyor yada bu sebepten çok kaybın olucak tabiki yinede sen bilirsin ama bence dikiş attırmak daha doğru gibi geliyor

Ben 2 kere serklaj ameliyatı oldum ve 16 haftalik iken ikizlerimi kaybettim bilmiyorum doğrumu yaptım ama çok.fazla kanamam vardı mecburdum ama şuan olsa napardim bilmiyorum bence iyi bir perinatoloji doktoru bul ozel yada devlet

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…