Rahim ağzında yara lütfen bilen varsa bakın :(

delibirselvi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2021
1.747
1.902
26
Merhabalar
Bugün jinekolojik muayene esnasında doktorum rahim ağzında yüzeysel bir yara saptadı. Smear aldı bir hafta sonra çıkacakmış. Korkmamam gerektiğini şüpheli bir durum çıkarsa bile ufak bir operasyonla yarayı yakacağını söyledi. Henüz 23 yaşındayım internette çok kötü şeyler yazıyor aklımı kaçırıcam. Bu durumla karşılaşan var mı tedaviniz nasıl ilerledi bilen yardımcı olur yorum yaparsa çok sevinirim rahatlatıcı yorumlara çok ihtiyacım var.

Merhabalar
Bugün jinekolojik muayene esnasında doktorum rahim ağzında yüzeysel bir yara saptadı. Smear aldı bir hafta sonra çıkacakmış. Korkmamam gerektiğini şüpheli bir durum çıkarsa bile ufak bir operasyonla yarayı yakacağını söyledi. Henüz 23 yaşındayım internette çok kötü şeyler yazıyor aklımı kaçırıcam. Bu durumla karşılaşan var mı tedaviniz nasıl ilerledi bilen yardımcı olur yorum yaparsa çok sevinirim rahatlatıcı yorumlara çok ihtiyacım var.
İnternetteki şeylerle hiç kafanızı bulandırmayın sonucunuzu bekleyin korkmayın kötü gözükse doktorunuz derdi zaten telaş yapmayın 🙏🏻

kimi zaman fitille bile geçiyor, teşhis edildikten sonra amansız bir şey değil. ihmal etmeyin sadece, geçmiş olsun

Korkmanıza hiç gerek yok. İnternete de takılmayın. Benimde vardı fitil kullandım sonrada doktor yakmıştı. Hiç bı sıkıntı olmadı.

Korkmanıza hiç gerek yok. İnternete de takılmayın. Benimde vardı fitil kullandım sonrada doktor yakmıştı. Hiç bı sıkıntı olmadı.
Bana da 3 tane fitil verdi. Daha çok küçüksün ben bunu yakmam dedi smear testinde şüpheli bir şey görürsem yakarım dedi. Ama smear testi kanser taraması değil mi sonuçta çok telaşlandım

Bana da 3 tane fitil verdi. Daha çok küçüksün ben bunu yakmam dedi smear testinde şüpheli bir şey görürsem yakarım dedi. Ama smear testi kanser taraması değil mi sonuçta çok telaşlandım
rahim ağzındaki enfeksiyonu, doku değişimini de inceleyebiliyorlar.

rahim ağzındaki enfeksiyonu, doku değişimini de inceleyebiliyorlar.
zaten doktorum da bunun rutin bir test olduğunu, cinsel aktif tüm kadınlara senede bir yapıldığını, bana da yara olmasaydı da yapacağını söyledi ama kanser taraması diyince fenalık geçirdim. Neyse inşallah problem yaşamam :KK43:

Merhabalar
BEnde de vardı doktor yaktı hiç korkma acı dahi hissetmiyorsun👍

X