rahim ağzı yetmezliği tanısı konanlar lütfen yardım

ruzgar90

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2013
68
32
merhaba arkadaşlar ben 5aylık hamileydim ve maalesef 6 hafta önce doğum yaptım ,yüksek bi ihtimal rahim ağzı yetmezliği imiş.2.de rahime dikiş atılır dediler.benm gibi böyle olan var mı acaba.dr kontrollerm 15 gün aralıktaydı.önceden fark edilmiyor mu.ne kadar korunmam gerek çok kararsızım dr ilk adetinden sonra korunmayı bırakabilirsinz dedi ama 3-4 ay korunmayı tavsiye edenlerde varmş.fikir verirseniz sevinirim.

basin sagolsun allah bir daha boyle aci yasatmasin....
sizin taniniz daha once konulmadimi....
genelde rahim agzi yetmezligi 12. haftada tani konuluyormus tabi net bir bilgim yok....
bende 5 aylik bebegimi kaybettim benim sorunum kanamaydi onunla beraber kese yirtildi ve normal dogumla kaybettim.....
dun kuzenimin eside bebegini kaybetti once plasenta denildi sonra kist arkasindan miyom....
sorun tam olarak cozulmedi....
dun hastanede yatarken tualetim var diyerek gitmis orda birden gelmis.....
hani her kaybetmenin sebebi rahim yetmezligi degil....
dr bana 3 ay sure vermisti kendimi toparlamam icin yeni bir gebelige.....

cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.bende doğum yaptm fark olunmadı malesf

Canim rahim agzi yetmezliginden erken dogum yapanlar sayfasi var premature bebek bolumunde orada senin gibi cok arkadas var Allah sabir versin tekrarini yasatmasin insallah

Mrb hanımlar öncelikle herkese çok geçmiş olsun Allah yardımcınız olsun. hanımlar benm ablam şuan 24 haftalık hamile ve rahim agzı yetmezligi teşhisi konuldu. birz araştırma yaptım bu operasyom 12-14 haftalık gebeliklerde normal şartlarda seyrediyormş ablam 24 aylık hamile. 12-14 aylık hamilelikten sonra yapılan operasyonlarda bebegin yaşama sansı çok düşükmüş ve anne de risk altında olyormuş. bugun ablam ameliyat olcak bursa'da. ve biz ailecek çok endişeliyiz hem ablam hemde dünyaya gelecek olan yigenim için çok korkuyorz bunun için önerileriniz nelerdir, bursada hangi doktor en iyisidir ameliyattan sonra nasıl davranılmalı ne yapılmalı. yardımlarınızı bekliorum hanımlar. Allah herkesin yardımcısı olsun şimdiden çok teşekkrler.

X