Rahim ağzı yarası kızlar yardım??

Fitil verdi şuan onu kullanıyorum. Yara büyük ben başka bir doktora gitmeyi de düşünüyorum. Yarayı hepsini yakmicagini sadece etravını yakacağını söyledi doktorum. Gebelik düşünenler yaktirmiyor dediğimde de ben sana kötü birşey yaparmiyim dedi

Anladım şimdilik fitillerinizi bitirin smearinz temiz çıkmış zaten sonra başka doktora tekrar görünün o da okeylerse karar verirsiniz. İnşallah bunlara gerek kalmadan iyileşiriz.

İlk defa duydum. Yakma dondurma gibi bir işlem mi? Doktorunuz neden onu tercih etti biraz açıklar mısınız? İnşallah işe yarar
Bende ilkkez o an duydum açıkçası. Yakma dondurma eskide kaldı bu çok basit bi işlem dedi hamile kalmaya doğuma engel değilmiş özellikle sordum. Sizinde mi yara sorununuz var ?

Bende ilkkez o an duydum açıkçası. Yakma dondurma eskide kaldı bu çok basit bi işlem dedi hamile kalmaya doğuma engel değilmiş özellikle sordum. Sizinde mi yara sorununuz var ?
Evet smear temiz çıktı fitil kullanıyorum önceden dondurdum geçmedi. Fitille geçebiliyor dedi ama biraz mantar çıktı o geçmezse geçmez dedi. Bakalım geçmezse de 6ay takip sonra dondururum dedi. İnşallah geçer benimkide

Konuyu güncelleyeyim. Doktora gittim yaram 70-80 civarında iyileşmiş. mantar çıkmıştı onun için ek tedavi yapıyor şuan. 6 ay sonra dondururum dedi ama şuan ondan da vazgeçti. Gayet sağlıklı her şey yolunda doğum yapmamışsın hiç istemiyorum dedi. İlişkide kanamam olur mu bilemiyorum şuan bekarım. Çok mecbur kalırsak yaparız dedi. Eğer hiç iyileşme olmasaydı yapardım dedi. Kaldım yine aynı kızlar. Zaten rahim ağzı hiçbir zaman ilk dokusunda olmaz iyileşse de dedi. Ben böyle devam edicem şimdilik sanırım. Kanama da olmaz ilişkide dedi. Bilemiyorum artık böyle kaldı artık.

yara orda oldukça ilişkide kanama, yanma, ağrı oluyor maalesef.
Ayrıca daha önce dondurma işlemi yaptırdığın halde doktorun doğurmamışsın hiç istemiyorum demesine anlam veremedim.

yara orda oldukça ilişkide kanama, yanma, ağrı oluyor maalesef.
Ayrıca daha önce dondurma işlemi yaptırdığın halde doktorun doğurmamışsın hiç istemiyorum demesine anlam veremedim.
Başka doktora dondurtmuştum. Hiç geçmedi malesef. Bu doktor enfeksiyonumu geçirmişti ilgili olunca yara tedavisine başladı gerek yok keşke yaptırmasaymışsın demişti. Hiç iyileşme olmasa yapardım dedi. Şimdi hala gerek yok diyor. Bayağı geçmiş dedi. Evet cinsellik yaşamadığım için şuan anlamam mümkün değil. Kanama olur dedim olmaz ama çok rahatsız edici boyutta olursan yaparız ancak dedi. Bu şekilde

ben 2 sene çektim yarayı başlarda normal bi durum sanardım kanama yanmayı gittikçe de kötü oldu fitil ilaç kutu kutu bitirdim nafile. en son yaktırdım ve kurtuldum. dondurma işlemi yaparsam tekrarlayabilir demişti.
gerek yokmuş yaptırmasaymışsın demesi de anlamsız sen yarayı dondurduğun için hafiflemiş bitmemiş ama azalmış. O zaman dondurmasaydın şuan yakmaya gerek duyacaktı.

Siz çocuk doğurdunuz mu acaba ? Yakmayı genelde önermiyorlar direkt onu düşünürdüm. Dondurma da yaptırdığım ve sonuç alamadığın için bidaha yaptırsam yine aynı gibi geliyor. Bu başlığı da ondan açmıştım zaten. Uzun zamandır var bende de kurtulmak istiyorum başıma bela oldu cidden

Henüz doğum yapmadım, doktorum ve bir kaç doktora daha sordum yakma işleminin doğum yapmakla alakası olmadığını söylediler. Zaten o yara ordayken ilişkiden zevk almak mümkün değildi, doğum yapıp yapmamayı düşünemezdim.
Yara tamamen iyileştikten sonra cinselliğe bakış açım değişti.
Rahim ağzı yarası enfeksiyon içerdiği için düşüğe sebep olabiliyor.

Rahimde yara gebe kalmaya engel mi?
Tedavi edilmemiş olan rahim ağzı yaraları vajinada bulunan mukus yapımını bozar. Bu durum spermlerin vajina kanalına girmesini zorlaştırır ve kısırlığı meydana getirir. Hamilelerde ise erken doğum ve düşük yapmaya neden olur.
Bir üye var hatta rahim ağzı yarasıyla gebe kaldı ama düşük oldu.

Ben başka bir doktora daha görünüp fikir alıcam artık umarım ben de kurtulurum.

Ben başka bir doktora daha görünüp fikir alıcam artık umarım ben de kurtulurum.
senin yaran hafifse ben de yakma derim. fitil antibiyotikle devam etmeni tavsiye ederim(cinsel hayatın yoksa)
benim yara bozuk para büyüklüğündeydi yaktıktan sonra çok çok minik bir kısmı kalmıştı hatta onu da fitil antibiyotikle geçmezse tekrar orayı da yakıcam demişti ama gerek kalmadı ilaç tedavisiyle o da geçti.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…