Rahat mı batıyor yoksa özgürlüğün tadı başka mı ?..İşin içinden çıkamadım..

aslında ilk defa bir arkadaşımın boşanma dawası gelmiyor önüme.
daha ewwel de 7-8 arkadaşımın boşanmasını ben gerçekleştirdim.
sonuçta bu mesleği yapıyorum we 30 dan fazla çiftin dawasına baktım.
mesele bu anlamda profesyonel dawranamamak değil tam olarak.
diğer arkadaşlarımın durumlarında ben de ikna olmuştum,
her iki taraf için de boşanma kaçınılmazdı.
yıpranmışlardı,ciddi sebepler wardı.
ama bu kez benim içimde çözemediğim farklı noktalar war.
yani bunlar boşanma sebebi olmalımıdır?
tabi ki anlıyorum,hatta bazı bireylerin rahattan hakikaten rahatsız olduğuna da
şahit oldum.
herşey yolunda gidince mutsuz olan insanlar da war bu dünyada.
çok düz geliyor hayat çünkü.
düzgün bir iş,düzgün bir eş ws..
insan bazen heyecan arıyor,farklılık arıyor demekki..
benim sıkıntım her ikisinin de kaliteli insanlar olması..
fakat bu yetmiyor sanırım..
ewlilik belki de bizler alıştığımız için bu kadar özel..
herkes farklı bir pencereden bakabiliyor ..

valla bence rahat batıyor ona millet öle koca ararken bu elini tersi ile itiyor çok zor buluyr öle birini

Benim fikrim önce kendisinin eşiyle oturup karşılıklı konuşmalı eşini ikna etmeli ve senin karşına gelmeli sende profesyonel biçimde boşanmalarını sağlamalısın senin için çok güç bir durum olmalı ama arkadaşın kolayına kaçmasın bırak bazı olayların bedeli vardır onu eşine ödesin.Benim fikrim bu.Aile meselesine girme ama işinin gereğini yap:bbo:fisfisfis

bencede kendi söylemeli bosanmak istedigini
bu senin üzerine yikilmamali diye düsünüyorum
bosanma davasina gelince esiyle konustuktan sonra eside ikna olursa
davasina neden bakmayasin?
profosyenelce davran bence

para derdi yok
cocuk derdi yok
esıde sakın yormuuyor onu,
ama etrafındakıler daha cazıp gelıyor
bazılarının ruhu fahıse olur
evlılık onlara gore degıldır
arkadasında onlardan yadırganacak bır durum yok.
bence bunu bir is olarak gorup isini yapmalısın kocası bunları ogrendıkten sonra zaten eskısı ıbı olamazlar.. o evlılık kanser olur bosanmak kacınılmazdır.

anlaşmalı boşanma yapsın avukata da gerek kalmasın, dolayısıyla sana yani. Bence ikisi de sevdiğin insanlarsa bu işe girme. Ama arkadaşının boşanma kararına da pek karışma, arkadaşının çocuğu da yokken şimdiden bitirsin. Şimdiden evliliği sevememişse ileride hepten mutsuz olacaktır ..
Bulmuş öyle kocayı beğenmiyor yarabbim kadınlara bak. İleride çok dövünür. O özgürlük sandığı hayatın içine bir girsin de görsün.. evlenecek adam gibi adam bulmak kolay sanki..

eğer eşiylede bi dostluğunuz varsa arkadaşınızın avukatlığını yapmamanızı tavsiye ederim çünkü hafızasında hep böyle kalırsınız.. ama bi avukat olmadığım için mesleğinizin neyi gerektirdiğini bilemiyeceğim

madem öyle ne diye evlenmiş anlamadım..inş.arkadasınız baska bi adama aşık değildir...belki çekinip sizle paylaşmamıştır..çok garip demek ki böyle kadınlar da varmış vay beeee.

ben dört duvar arasındakini sadece eşlerin kendisi bilir diye düşünüyorum.bir kadın eşini seviyorsa sırf özgürlük aşkı yüzünden yuvasını dağıtmaz.demekki ısınamadı.yürütemiyor.belki hayatında başka biri var.bahaneler yaratıyor.boşanmayla ilgili.çok mükemmel görünen evliliklerden ben korkarım.çünkü çok gerçek gelmez bana.derinlerde neler var bilemeyiz.ve çok yakın arkadaşlarımıza bile açamadığımız konular olabilir.kararını vermişse saygı duymaktan başka çare yok.eşide kendi yolunu çizer onuda oyalamaya hakkı yok.bazı şeyleri yaşamak ve tadına varmak için iki kişi olmak lazım

gercekten ilginç bir durum..ama bence esas konu özgürlük felan degil..

sevgisizlik..sevgi yok ortada..insan sevdigini özgürlük ugruna birakabilirmi? hemde böyle sacma bir özgürlük ugruna..neymiş arkadaslariyla tatile gitmek istiyormus..komik bi bahane bu..

insanin sevdigi bir eşi olunca monotonlugu bile aşar..bi kavga edersin ne monotonluk kalir ne bişi :)

sevgi olmayincada böyle eften püften şeyler bahane olur bitmeye..

bir insan öyle ya da böyle eşinden boşanmak isteyebilir.her ne kadar iyi tanısan da demek ki arkadaşına göre eksik olan bişeyler var,ya da sana söyleyemediği başka şeyler...
ama benim anlamadığım konu şu, siz avukatlar durumdan hiç haberdar olmayan birine eşin senden boşanmak istiyor demek durumunda mısınız,sizin böyle bir göreviniz var mı?
zaten anlaşamıyorlardır,birisi evi terk etmiştir ya da ortada ciddi bir durum vardır,o zaman eşine haber vermeden boşanma davası açmasını,avukat tutmasını anlarım...ama böyle bir durumda bence eşiyle kendisi konuşmalı?
sen tam olarak sebebini bile anlayamadığın bir durumu arkadaşının eşine nasıl anlatabilirsin?adam sana bişey sorsa ne cevap verebilirsin?adamcağızın hesap sorma hakkı var karısına,bağırıp çağırma hakkı var,çatır çatır kavga etme hakkı var böyle bir durumda..kaldı ki,eğer gerçekten bu kadar sorunsuz bir evlilikse; bunca zamanın,yaşanan onca şeyin hatrına bu kararı karısından duymaya hakkı var adamın,bir avukattan değil....
bence arkadaşınla konuş, eşiyle o konuşsun,eğer boşanmak için ortak bir karar alırlarsa ve sana gelirlerse davayı alırsın...ama eğer arkadaşın ben konuşamam diyorsa o zaman kendine başka bir avukat bulsun...sen de arkadaş olarak bu ilişkinin düzelmesi için çabalarsın o zaman..

bu arada eşinden veya sevgilisinden ayrılmak isteyip de kendi söyleyemeyenler için bu işi üstlenen firmalar varmış,bana bunu hatırlattı bu olay :)

İnsanlar evliliklerini hep güzel bi şekilde yaşamak isterler ve bu güzelliği tam anlamıyla yaşayan çok az insanlar vardır...
Ama demek ki buda yetmiyormuş...
Bu kişiye rahat batmış diyorum ...
yuvasını dağıtınca aklı başına gelir...Kaybettiğinin kıymetini bilir... Dönmek isterr bi süre sonra ama artık çok geç olur diye düşünüyorum...
Eğer birbirlerine dönerlersede döndüğü kişinin artık aynı kişi olmadığını fark eder(malum sebepsiz bi ayrılıktan sonra kişi yine aynı olrak kalır mı bilmem )
bu benim düşüncem....
Tabi size anlatmadığı başka birşey varmı bilmem ...

Kujata cok güzel, cok dogru söylemis.
Böylesinide ilk defa duyuyorum.
Günahini almayayim ama arkadasinizin gönlü baska birine kaymista olabilir.
Size herseyi en dogru ayrintisina kadar anlattigini düsünüyormusunuz?
Ben sahsen öyle düsünmüyorum.
Esine ayrilmak istedigini kendi aciklamasi lazim.
Neden kendi aciklamiyor ki?
Neden sizden aciklamanizi istiyor?
Sonuc ayni kapiya cikmiyor mu?
Kendi acikladigi zaman en azindan karsisindakine olan saygisini gösterir.
Ben olsam bu sorumlulugu kabul etmezdim.
Ha ayrilik karari alindiysa ciftler arasinda, fakat sahsen ayrilmalarina sebeb göremiyorsam, ikisiylede ayri ayri konusurdum.
Kararlarinda kesin olduklarina emin oluncada görevimi profesyonelce yerine getirirdim.
Sizin isiniz, ayrilmak istedigini esine aciklamaya cesareti olmayan insanlarin sorumlulugunu üstünüze almak degil, karsIlikli verilen kararlari yerine getirmek.

Son düzenleme:
bazı insanlar ne kadar rahat hayat yaşasada hep bişey eksik gelir onlara...
ilişkisi ne kadar iyi gitsede mutluluğu yakalayamazlar...sonuçta mutluluk göreceli bi kavram...
ben küçük şeylerden mutlu olurum sen büyük şeylerden...
kişiye göre değişir...
demekki eşini hayatının erkeği olarak görmüyo....
ama biraz zaman vermesi lazım bence...
boş şeyler yüzünden bıçak gibi kesilemez evlilik...
çaba ister, uğraş ister, karşılıklı fedakarlık ister....
madem arkadaşın çaba göstermiyo sen niye düşünüyosunki...
o bitirmiş kafasında...sen yapmazsan başkasına gidecek...
bari arkadaşının yanında olarak bu süreçte ona destek olabilirsin....
bence profesyonel düşün....

profesyonel davranmalısınız bence, siz avukatsınız sonuçta..
arkadaşınız ne istediğini biliyor, evlilik ona göre değilmiş bunu farketmiş demek ki...
eşi mükemmel olabilir bu yüzden evlilik yürüyecek değil ki...
size göre mükemmel olan arkadaşınıza göre mükemmel olmayabilir...
ya da mükemmel adam istemiyor olabiir...
davayı alın...
ama aralarındaki konuşmaya karışmayın...
aralarında halletsinler, siz hukuksal işlemleri gerçekleştirin...
sonuçta onun eşiyle yapamadığı konuşmayı siz yapacak değilsiniz...
rahat batmamıştır elbette belki de sizin dışta gördüğünüzü o eşinin içinde görememiştir...

tuhaf hakikaten...evliliğin kendisine uygun olmadığını yeni mi anlamış? farkındaysanız eşim bana uygun değil demiyor, evliik bana uygun değil diyor.hani eşimi tanıyamadım bilemedim yanlış kişiyle evlendim, soğudum filan değil..yuva eş kavramı girmemiş sanki hiç hayatına,
bence o bayan boşanmayı kafasına koymuş.bu arada avukatı siz olmasanız o başkasını bulur yine boşanır.sebep siz değilsinizki çekimser kalıyorsunuz.yuva yıkılırken insanın içi titrer ya taraflar üzülecek yıpranıcak diye nedense ben bu hanıma üzülemedim bile.. bi hanım boşanmak isterken hiçmi içi titremez hiçmi üzlmez hani bu kadar entellektüel bi tavır sergilemek için fazla ciddi bi konu değilmi sizcede?

belkı baska baska sorunları var kızın ama soyleyemıyor
cınsellık baslıgında neler goruyoruz olamaz mı

pek karısmayın derım eger baska avukat bulucam dıyye ustelıyorsa alın davasını surecı uzun tutun...

boşandılar..
tek celsede..
esasen üzüldüm ama mantıklı,belli bir kalitede insanların da yaşam alanına müdahale
doğru değildi..
fikirlerimi beyan ettim sadece.
karar werdiler.
anlaşmalı olarak boşandılar.
profesyonel dawrandım we baktım bu dawaya ama
umarım her ikisi için de hayırlısı olmuştur.

bazı insanların mizacı evliliği kaldıramaz ne eşini sevmediğinden ne de şımarıklığından ne de özgürlük hevesinden değildir bazılarınınki.

en doğrusunu yapmış bence denemiş olmamış alışamamış evliliğe neden hem kendine hem eşine eziyet etsin ki

belki de iki sevgili olurlar bundan sonra belli mi olur

hayırlısı olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…