❤️ RABBİMİZİ HOŞNUT ETMEK ICIN EN SEVDİĞİ ZİKİRİ ÇEKİYORUZ ❤️

Morrmeneksee

Herşey sadece bir rüya 🕊️💜
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2018
8.471
17.167
Kızlar hayırlı cumalar
Bugune kadar hep hacetlerimiz ıcın, hep kendımız ıcın esma, salavat, zıkır grupları actık evet hepsinin ılk amacı tabıkı Allah rızası ıcın ama ufakta olsa cektığimiz zikirlere yine kendi menfaatimizi katarak cektık..
Bugun cuma ve sadece Allahın HOŞNUT olması ıcın onun en sevdiği Zikiri çekmek ıstedım ve herkesın de cekmesı ıcın vesıle olmak ıstedım. Hadı toplanalım ve RABBİMİZİ hosnut etmek ıcın enn sevdiği zıkırı cekelım

Sana Allah’ın en sevdiği sözleri öğreteyim mi? ” ” Ey Allah’ın resulü! Bana Allah’ın en sevdiği sözleri haber ver “dedim. Buyurduki: “Şüphesiz Allah’ın en sevdiği söz: “Subhanallahi ve bihamdihi” demektir.

Şimdilik 10.000 Den BASLATIYORUM

100 aldım kalan 9.900 Subhanallahi ve bihamdihi

Anlamı = Allahı hamd ederek, onu noksanlıklardan tenzih ederim, Yüce Allahı tenzıh ederım demek.

200 aldım
kalan 9.700

Canım hasta iken okuyabiliyorum dimi tesbih olduğu için bı an yanlış yapmayayım diye düşündüm Morrmeneksee

aa onu sormadım evet okunur mu ?

Kızlar okunur

Hayızlı ve nifaslı kadınların veya cünüplerin kunut vesaire gibi çeşitli duaları okumalarında, tesbih ve tehlil kelimelerini söylemelerinde ve Hazret-i Peygamber’e salât ve selâm getirmelerinde hiçbir mahzur yoktur (Diyanet İlmihali, I, 213)Dua ve zikir niyetiyle dua âyetlerini, Fâtiha, İhlâs gibi sûreleri besmeleyi, kelime-i tevhid ve şehâdeti okuyabilirler.

2-Kuran-ı Kerimi Okuyabilirmi,Mâlikî mezhebi fakihlerine göre okuyabilir. Hanefi mezhebi fakihlerine göre adetli olarak okuması caiz değildir.

3-İstediği kadar Kuranı Kerim dinleyebilir.

4-İstediği kadar peygamber efendimize salavat getirebilir.

5-Günahlarının affı için Seyyidül İstiğfar Duasını okuyabilir

6-La İlahe illallah,Allahu Ekber, Elhamdülillah,Sübhanallah çekilebilir

7-Esma’ul Hüsnâ çekilebilir

8-Tesbih duası edilebilir

9-(Sübhânallahi ve bi-hamdihi, sübhânallahil azîm) çekilebilir

Manası:

Kemâl sıfatlarla muttasıf ve noksan sıfatlardan beri olan Allah’ı hamd ile tesbih ederim

Teşekkürler canım.bende biliyorum ama tereddüt yaşadım.
Tesbihlerimize devam inşallah

KALAN 5000
BITTIKÇE TEKRAR BASLARIZ. SAYI BELIRTMEK ISTEMIYORUM AMA EĞLENCELİ OLUR DAHA TEŞVİK EDICI OLUR DIE BOYLE ILERLEYELIM

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…