Pvc pencerelerinizi neyle temizliyorsunuz?

Kayra

Guru
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2008
4.104
19
Merhaba arkadaşlar kendi evime taşındım. Ancak bina yeni olduğundan inşaat kirleri var. pencereler yani pimapenler oldukça kirli. siliyorum siliyorum ama hala is ve inşaat kirleri çıkmıyor. siz nasıl yapıyorsunuz pencerelerinizin temizliğini.

Genel temizliklerde cifliyorum pvcleri
Aynı durum geçen yıl boya yaptırdığımızda oluşmuştu
Boyayla birlikte duvarlar içten kaplanınca sıva boya taşmaları oldu
Krdşimin getridiği yassı bi jilet gibi bişeyle ben onları ince ince temizledim
Taşan kısımları bi hizaya düzenledim
Bunun dışında işte is kir gibileri cifle hallediyorum Oda yazlık kışlık genel temzilklerde

cifle sildiğim zaman durulaması zor oluyor, izleri çıkarmak çok vakit alıyor o yüzden bol çamaşır sulu bir su hazırlıyorum ve onunla siliyorum, çok kolay oluyor bembeyaz, ışıl ışıl. ardından da sade suyla tekrar silip camsille de camlarını siliyorum

kolay gelsin.

elleriniz deterjanlıyken pvc.leri silerken çok dikkat edin elleriniz kayganlaşacağından temiz olayım derken aşağı düşmeyin kafamçokkarıştı

olabildiği kadar por-çözle kireç atıklarını temizleyin diğerleride yavaş yavaş sildikçe çıkar kolay gelsin süprizzzzz

ama EN ÖNCE SİZİN SAĞLIĞINIZ, ÇOK DETERJAN SOLUYUP KENDİNİZİ HASTA ETMEYİM .a.s.

kayracim bunu hemen bir gunde basaramazsin :bbo:
biz bir haftada her gun yaptik o ince temizligi azicik sabret ve hergun temizlemeye bak ben önce prilli su ile sonra cifle birde burda var kirec yani insaat kireclerini sökücü bir ilac var onlarla sildik simdi pirilpiril

pvc ler çamaşır suyu ile silindiğinde sarardığını duymuştum benden söylemesi.ben hiç çamaşır suyu kullanmam pvc lere.

ben kış sonu ajax la siliyorum,süper oluyor herkese tavsiye ederim,kış boyu yağmur çamurdan sapsarı olan o pvc lere iki fıs fıs yapıyorsun kiri olduğu gibi akıyor,hemen ıslak bezle siliyorum,müthiş kolaylık...eskiden o çamuru çıkarmak için ne çok uğraşırdım,gerçekten işiniz acayip kolylaşıyor ve gerçekten tertemiz oluyor.
ben ajax ın sarısı olmadan yapamıyorum,nerdeyse her şey için(banyo,wc hariç)kullanıyorum ve inanılmaz memnunum,mis gibi de kokuyor...
benim olmazsa olmazım; biri ajax biri de domestos çamaşır suyu...bunların evimde hiç bitmemesi lazım...
ama sizinki inşaat temizliği sanırım,bunun için çok uğraşmanız gerekebilir,biz spatulayla kazıyıp süngerin yeşil tarafıyla ciflemiştik,kolay gelsin

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar kendi evime taşındım. Ancak bina yeni olduğundan inşaat kirleri var. pencereler yani pimapenler oldukça kirli. siliyorum siliyorum ama hala is ve inşaat kirleri çıkmıyor. siz nasıl yapıyorsunuz pencerelerinizin temizliğini.
Canımcım sana çok işine yarayacak bir ürün önereceğim.
Mr. Muscle Mutfak (yağı, kiri söker atar) tam da söylendiği gibi, yağı, kiri çoğu çıkaramadığım lekeleri onunla çıkarıyorum. Elimin altında mutfakta kullanımı da son derece basit. püskürtüyorsun ve temiz ıslak bezle siliyorsun. ben limonlusunu kullanıyorum. kokusuda güzel. kullandığım yerler. ahşap kapı, pencere, pvc, beyaz eşyalarım, buzdolabı, fırın, bulaşık makinası fırın, ocak özellikle ocaklarda çok işe yarıyor. ama kurumuş lekeler varsa veya bişey yaktıysan ocakta önce sıcak su ile yumuşatıyorum. daha sonra mr. muscle püskürtüp siliyorum. fiyatı da uygun 4 ytl civarı ya da 5 tir. Denemeni tavsiye ederim. çok yerde işine yarıyacağına eminim. ha bu arada mutfak dolaplarımda da çok işe yarıyor. yağ lekelerine vs çok iyi geliyor. Dene bence pişman olmazsın.

pende porçöz ve yağ çözle sildim pırıl pırıl oldular. Yalnız onların püskürtmelisiyle sildim ben.

X