Pürüzsüz bacaklar🙈

-peeling tüm duş işlemim bittikten sonra en son bacak, kol, ayak, eller, kalça, koltuk altı her yerime hafta da iki peeling yapıyordum, suyla yıkanıp çıkıyordum

-at kılı fırçasını aslında ben hafta da bir duşa girmeden 3 4 saat önce kuru bir şekilde tüm vücuduma uyguluyordum. Sonra ayda bir yapmaya başladım

-ipek keseyi her 15 günde bir duş işlemim bittikten sonra yapıyorum. Kese yapacağım gün lif kullanmıyorum, sadece vücuduma duş jelini sürüyorum ve yıkıyorum ardından keseyi islatiyorum, koltukalti dahil her yerimi keseliyorum, keseye duş jeli dokmuyorum.

-bakım yağını ilk önce hafta da bir yaptım sonra 15 günde bir. Duştan çıktıktan sonra losyon kullanmadan sadece tüm vücudumu yağladım. Ayak, koltuk altı dahil her yer

-kabak lif ya da sabunlu kabak lifi üç hafta da bir yapıyordum. Duşta kabak lifini sıcak suyun içinde bekletip 5 dk yumuşamasını bekliyordum. Duş işlemi bittikten sonra yapılıyor, üzerine sabun falan sürmedim

-losyonları da her duştan çıktıktan sonra koltukaltı dahil her yerime sürerdim. Bir de gece uyumadan önce

Bu rutini bozmamak gerekiyor hatta ben lazer de yapmıştım üzerine iyi geldi. Hatta hafta da bir glikolik asitte pamuğa döküp vücuduna surebilirsin uyumadan önce yapardım.

Zor ve zahmetli geliyor ama öyle değil, eliniz alıştıkça hiç zaman almıyor. Peeling duşta üç dk bir şey mesela.

İnsanlar ay ne yorucu ya falan diyor ama mecbur. Mesela yaz geldi, koltukaltı kararmış batikli, bacaklar selülit çilekli batikli özgüven düşürüyor. Bir yerden sonra mecbur bakım yapıyorum🙃
Kaydettim mesajınızı, teşekkür ediyorum ☺️ sadece bacaklarımın alt kısmında batık oluştu onu da her zaman aynı yöntemle almama rağmen ne diye oluştu hiç anlamadım ama bunları deneyeceğim. Tekrar teşekkürler ☺️

X