psıkolojınız nasıl paylasırmısınız

keri34

derinin annesi
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2007
1.718
5
kızlar ya benım aklım cok karısık.aranızda benım gıbı hısseden varmı?ben bebıs dogduktan sonra esımle aramıza gorunmez bır duvar orulmesınden korkuyorum.hıc bır seyın eskısı gıbı olmamasından.3yıllık evlıyım ve basbasa olmaya alıstık esımle acaba bebek olunca hıssetmeden aramızda sogukluk olurmu dıye dusunmeden edemıyorum.sonucta o olunca ıstedıgınız seyı ıstedıgınız anda yapamayacaksınız.hersey bebege odaklı olacak ve bu benı urkutuyor.acaba benmı sacma sapan seyler dusunuyorum.esım korkma hersey guzel olacak dıyor ama aklımdan atamıyorum bu fıkırlerı.sız neler hıssedıyorsunuz.

kızlar merak edıyorum bısey dusunmuyormusunuz.benım gıbı yada tam tersı hıslerınız yokmu neden paylasmıyorsunuz.merakla beklıyorum.

Ah bir hamile kalabilsem ve hayirlisiyla o evladi kucagima alabilsem diye dusunmekten kendimi alamadim satirlarini okurken,bebek hayatin tadi tuzudur be guzelim,ne diye endise ediyorsunki,ne guzel bak bebegin geliyormus,allahtan saglikli ve hayirlisini dile,korkulacak ne varmiski,bence esinle askin dahada pekisir,ikinizden dunyaya gelmis bir melekle dahada mutlu olursunuz.

cok tesekkur ederım canım.umarım dedıgın gıbı olur.anladıgım kadarıyla sende bebek ıstıyorsun.umarım en kısa surede bebegını kucagına alırsın.hamılenın duası kabul olurmus.yurekten dılıyorum

tabiki ister istemez oluyo bence çünkü ben 2 saatte bi bebegi yedirmeye kalkıyorum pestilim cıktı yemek yapmaya bile vaktim olmuyo yani arkadaşlar güzel bi mesafe giriyo araya

bizde iki yılın sonunda bebeğe karar verdik hamileliğimin ilk dönemlerinde bu korku bende de vardı hala zaman zaman endişeleniyorum ama sanırım bunlar yersiz endişeler 3 kişilik çekirdek bi aile olmanın keyfini çıkarmayı başarırız inş 39 haftalık hamileyim çok yakında aramızda olacak kuzum bence herşey daha da güzel olacak arkadaşım sende böle düşün böle düşün ki böle olsun

doğmumuma 3 ay var ve cok strese gırdım maddı ve manevı olarakda ıyı bı donem geçırmıyoruz herseyı kafama takıyorum ama en cok dogumu. dun eşım deniz hanım anneliğe hazırmısınız diye sordu hayır deyip aglamaya başladım herşeye aglar oldum cok duygusalım
bursaya istanbuldan gelinolarak geldiğim için kendimi bazen bu şehirde yabancı gibi hissediyorum eşim ve ailesi saolsunlar beni hiç yalnız bırakmıyorlar her dediğim yapılıyor. ama yinede ailemi istanbulu özluyorum . hamilelik insanın psikolojisini çok çok etkiliyor. her açıdan.... ben eski kıyafetlerime baktıgımda bile gozlerim doluyor sabırsızımm bi an once ogluma kavuşmak istiyorum bazende hiç çıkmasın karnımdan dıyorum (dogum korkusundan). duygularım karmakarışık..
Eşimden yana çok şanslı oldugumu bılmekse benı en çok rahatlatan şey..

bizde iki yılın sonunda bebeğe karar verdik hamileliğimin ilk dönemlerinde bu korku bende de vardı hala zaman zaman endişeleniyorum ama sanırım bunlar yersiz endişeler 3 kişilik çekirdek bi aile olmanın keyfini çıkarmayı başarırız inş 39 haftalık hamileyim çok yakında aramızda olacak kuzum bence herşey daha da güzel olacak arkadaşım sende böle düşün böle düşün ki böle olsun

tesekkur ederım canım umarım dedıgın gıbı olur.bu arada bende 39.haftadayım.sen nasıl dogum yapacaksın bellı oldumu

bence hiç endişelenme..herşey daha güzel oluyo..ama çok yorucuda oluyor tabii.bebek vaktinin büyük bi kısmını alıyo..eşine daha az zzaman kalıyo..ama beraber ilgilenince sorun olmuyo..çok eğlenceli geçiyoo...

bence hiç endişelenme..herşey daha güzel oluyo..ama çok yorucuda oluyor tabii.bebek vaktinin büyük bi kısmını alıyo..eşine daha az zzaman kalıyo..ama beraber ilgilenince sorun olmuyo..çok eğlenceli geçiyoo...

ınsallah dedıgın gıbı olur ben hem mart annesı hamde mart kadınıyım.burcum balık cok duygusalım.herseyden cok etkılenıyorum o yuzden.

tesekkur ederım canım umarım dedıgın gıbı olur.bu arada bende 39.haftadayım.sen nasıl dogum yapacaksın bellı oldumu

normal doğum olacak benim ki sabırsızlıkla kızımı ceylinimi bekliyoruz benim bebeğim hala çok hareketli eğer doğduğunda da bu kadar hareketli olursa eyvah ya seninki nasıl olacak

merhaba.doğum yapalı 20 gün oldu ama inan henüz alışmış değilim bebekli hayata.eşimle şuan zaten kendimize ayıracak zamanımız yok.aslında olur yani o zamanı yaratabiliriz yani bu açıdan sıkıntın olmasın diye düşünüyorum.belirli bir zaman tabiki adapte olma süresi geçiriyor insan ve hiçbirşey eskisi gibi olmıcak zannediyorsun ben hala öyle zannediyorum ama zamanla yavaş yavaş evet birşeyler yoluna giriyor galiba diyorsunuz.evlat sahibi olmak tabiki mükemmel bir duygu.Allah herkese nasip eylesin inşallah.ama duygusal bir insansanız ve de yanınızda destekçiniz yoksa kendinizi çok yalnız hissedip bunalabiliyorsunuz.ama tam tersiyse zaten korkmayın.insan yalnız olsa bile evladı için ayakta durmayı bazı şeyleri atlatmayı başarır herhalde.

normal doğum olacak benim ki sabırsızlıkla kızımı ceylinimi bekliyoruz benim bebeğim hala çok hareketli eğer doğduğunda da bu kadar hareketli olursa eyvah ya seninki nasıl olacak

bende normal dogumu zorluyorum.suan 4 kıloyu gectı sanırım bebegım.eger 40 haftayı tamamlarsa ne olacak bılmıyorum yarın doktor kontrolum var.catı muayenesı yapacak bakalım sonuc ne olacak.aslında bugun benım dogum gunum bebegımın bugun gelmesını cok ıstıyorum ama tık yok valla.

yaaa ne güzel olurdu bu arada doğum günün kutlu olsun canım yıllar sana hep sağlık ve mutluluk getirsin a.s.

canım senin bu endişelerin cok normal. bende 39 haftalık hamileyim. hamilelik döneminde bile yaşadığımız fiziksel sıkıntılar nedeniyle eşimizle aramızda mesafe oluşuyor. örneğin benim karnım 5 aylık hamileyken 7 aylık gibi duruyordu :)) şimdi ki halini düşünebiliyor musun. uyku hali yorgunluk duygusallık ... hamilelik boyunca ister istemez uzaklaşıyorsun eşinden. beraber film izlemeye kalkışıyoruz ben filmin bir başını bir de sonunu görüyorum , arada ki zamanda istem dışı uyuya kalıyorum :))) bebişlerimiz doğunca da elbette bazı sıkıntılarımız olacak , aile olmak başka birşey.. ben sıkıntıların yanında tatlı güzel yanlarının farklı paylaşımların olacağını düşünüyorum..

bebek olunca eşe baglanılıyo gibi ama onun ilgisiz oldugunu görünce insan çıldırıyo
ben sürekli gece uyanıgım bebek aglıyo eşim sabah kalkınca bu gece hiç uyanmadı mı diyo ya
çıldırıyorum
tanıyamıyo insan bunu mu sevmişim diyo
bide sabah işe gitcem diyo ya dellenyorum oysaki ne anlayışıydı
çocukları ne çok severdi
bebeği sadece susarken seviyo ya acaba diyorum değişir mi benim gibi olan var mı
acaba hala bablık duygusu u gelişmedi
ben uyurken bile özlüyorum 10 dk görmesem çıldırrıyorum
3 çocuk diyodum ama daha yapacağımı snmıyorum

Kadis cim , senin bebeğin ne kadarlık oldu ? Bence bu erkek milleti geçmişten günümüze böyle gelmiş . Klasik Türk Erkeği işte :)) benim ki de yakında doğacak Allah'ın izniyle. Benim eşime sorarsan eğer gece uyanınca bakarım yardımcı olurum dio ama Yalaaannn , hiç inandırıcı gelmiyor bebiş doğsun görücem ben O nu . Arada tabii ki de istisnalar vardır ama gördüğüm bu ki erkeklerin çoğu böyle malesef .. Ne deyim Allah yardımcın olsun canım , durmadan sabır de.

X