Psikolojik sorunlar ve bu konuda uzman arkadaşlarim nolur yardim lutfen

Farmakoloji bilimine tıp bilimine ve milyonlarca ilaç kullanan insanlara da inan öncelikle derim canım.
Ben iki majör depresyon olmak üzere çok depresyon gecirdim.bu kenarda kösede uzulup dertlenmerek kendi isteginle girdigin birsey degil
Beynin kimyası bozuluyor ve gerekli hormonları salgılamıyor.kücük bir depresyon degilse ilaçsız atlatamaz insan.mide gibi ciğer gibi grip gibi ruh ta hastalanır sinir sistemi de cokebilir.yıllarca okuyor psikiyatristler ve ilaçları yapan üreten insanlar.
Sen anladığım kadarı ile terapiyle tedavi olmak istiyorsun.istanbulda mısın?ben bakirkoy ruh ve sinir hast.hastanesine gidiyordum.oradan hamile olmam sebebi ile sadece kadın hastalara bakilan raşit tahsin duygu durum.bozuklugu binasina yonlendirildim.yarım saat dinliyor dr.um memnunum.

istanbulda degilim yasadigim sehir kucuk..

Ilac kullanayım da iyice kafayı mı yiyeyim sözünüzü
Ilaçlık olmak nasıl.bir söz ki canım?ben de kullaniyorum.bu önyargını yen lütfen.daha once de yazdım sayfana bu ikinci yorumum.seni ben cok iyi anliyorum cunku bunlari ben de yasıyorum.insanın elinde olmayabiliyor birden patliyorum mesela başım zonklayarak sinir krizi geciriyorum.hap icmek ilac kullanmak miden icin kalbin icin kullanmak kadar doğal.

ilac kullanmaya birsey demiyorum da ilacliksiniz diye yorum yapmis bir bayan..
daha uslublu cevap yazabilirdi..
hem ben orda gun icinde keyifli oldugumu yazmisim o kalkmis bana ilacliksiniz diyor..
ben fazla sinir krizi faln gecirmiyorum binde bir oluyor..
ön yargi var maaleswf bu huyumdan kurtulmanin yolu nedir acaba??
insanlara karsi cokndaha pozitif nasil olabilirim??
iste bu yuzsen psikologa gitmek istiyorum bana yardimci olsun diye..
mesela suanda basim acaip agriyor ben sebebini bilmiyorum neden ??

Sorununuzu anlatirken ne kadar çok ben ve beni kelimelerini kullanmişsınız sorun buradan başlıyor.iletişim iyilik kotülük dostluk güven sadakat yani insan ilişkilerinj yürütmek ićin gekli her kavram tek taraflı olmaz.biraz objektif düşünüp kendinizden başlayın bir yerde hata yapıyor muyum diye sorun kendinize

Ayrıntıcı mısın?
En ufak hataları görür müsün?
Bana niye böyle dedi ne demek istedi deyip kendi kendini yediğin olur mu?
Uyku düzenin nasıl?
Iştahın nasıl?
Okuyor musun çalışıyor musun?
Ailenle iliskilerin nasil?
Mutlu bir çocukluk mu gecirdin?

onu hep soruyorum ben..
neede hata yapiyorum diye baskalariyla kiyasliyorum..
bakiyorum kadin cok iki yuzli ama cok iyi anlasiyor insanlarla..

en ufak hatalari goruyorum galiba ..
uyku duzenim cok iyi basimi yastiga koydugum anda uyurum ..
istahim iyidir..
bu aralar istahsizim basim cok agriyor..
gecim sikintisi sitres ..
isime engel olmalari bunlar hep kafamda takinti bunlari dusunup uzuluyorum..
liseyi aciktan okuyorum calismiyorum henuz temizlik gibi islere gidiyorum..
ailemle bile ben kotuyum ..
pek iyi degilim..
cocuklugum ilgisiz gecti..

doktor ilac vermediki bir sorunun var mi dedi.
bende yok dedim ..
yani ilac falan vermedi..

Ama sen cikip gitmissin. Sana tavsiyem iyi bi doktor arastir ona git, universite hastaneleri bu konuda iyi mesela. Ve doktorun ne diyosa onu yap cunku burda bizim söylediklerimizden daha faydali inan

Daha uygun sekilde yazilabilir.ilaç tedavisini deneyebilirsiniz seklinde mesela.ben de milyonlarca insan da ilav kullaniyor.ilaclık demek hakaret gibi olmuş
ilac kullanimi ile ilgili yazdiklarina dikkat ettiniz mi

bende internetten bi doktorla knustum psikologa gdemedigim icin bana "iyi hisstmek" ve "evinizdeki terapist"kitaplarini okumami soyledi" daha almdim ama alcm ins bi bakimda

benim naçizane tavsiyem bir kağıt kalem alın aklınızdaki her şeyin bir durum değerlendirmesi yapın . Mesela başarılarınız ailenizin gösterdiği tepkiler . Başarmak istedikleriniz ? yaşama amacınızı sorun kendinize ? işte neden ilişkileriniz , kötü karşı taraflarla sizin hatalarınız neler bunları düzeltmek için neler yapmalısınız ? yazın yazmak inanın insana iyi gelir ...
birde sizin konunuzu okuyunca aklıma bir film ve bir söz geldi film : ye dua et sev
söz ise '' Ne kadar okyanus hayali kurarsan kur bulunduğun denizin kıyısında yüzeceksin '' eğer ki eskiye göre iyi olacaksanız iyi olmak için her şeyi yapmalısınız ilaç kullanmak hastanede yatmak vb şeylerde dahil :)

.Merhaba, konunuzu sonuna kadar okuyamadım.. Siz psikiyatra gitmişsiniz keşke önerdiği ilacı kullansaydınız.. Doktorun söylediği gibi uygularsanız zararını görmezsiniz. Bunun dışında devlet hastanelerinde psikologlar var gidebilirsiniz ilacı kullanırken gitmenizde fayda var. Ayrıca bahsettiğiniz şeyleri çoğu insan yaşıyor haksızlıkları, kötülükleri.. Devir değişti insanlar çıkar peşindeler ne yazık ki. Kitap istemişsiniz ne tür birşey ? bu konuda yardımcı olabilirim ...

psikolog kitaplari mesela bana iyi gelen kitaplar..
ama doktor ilac vermedi bana ya..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…