Psikolojik olarak evliliğe hazır olmamak

haklısın senin kullandığın tabiri kullanmak lazımdı de işte benim edep seninki gibi bozuk olmadığı için ama bak haklısın senin söylediğin cuk oturuyor üzerine
Hayır bunlara acımak bile fazla geliyor. Sen kimsin de benim zaten kendime laf dokundurup iğnelediğim yerden beni aşağılayabileceğini zannediyorsun? Yazık özel hayatında ne kadar mutlu olduğun ne kadar evlilik insanı olduğun (!) dışına vurmuş. Midem bulanıyor böyle negatif, insanı düşüren tiplerden

çok kötü kapli bir insansın ve kalkıp kendine olan nefretini buradaki insanlara yansıtıyorsun (!) Allah kurtarsın o oğlanı amin

Ben de arkadaşın postunu görünce kahkaha attım vizyonuma sağlık filan demiş ya çok şeker komik anlatmış dedim bir baktım millet gerizekali lafını gerçekten ciddiye almış aileleriyle yaşayan insanlara nasıl gerizekali dersin filan şaştım kaldım ne alaka kiz zaten ailesiyle yasiyor

Ben de evlenmeyi istiyorum şu aşamada mutlu olacağıma inanıyorum da, bu inanç bir şekilde olmalı, etrafımda mutlu çiftler de var, elbette güzel ilişkiler mutlu evlilikler var beraber dağ bayır gezen çiftler sevgili gibi yaşayan çiftler yok mu yani illa ki var ama 26 yaşında evlenme sorumluluğuna hazır mıyım diye sormasa anormal olurdu bence de yani. Yapabilir miyim, eş ailesiyle aile olacağım bunu idare edebilir miyim, bir evin yükünü annem babam olmadan kocamla idare edebilir miyim, evliliğin gerektirdiği sorumluluklara hazir miyim, anne evinden ayrılmak zor gelir mi aslında kızcağız bunları sormuş.

Ama sorus tarzı biraz mizahla iç içe olduğu için tam olaram endiselerini tek tek yazmadigi icin de millet tamamen yanlış anlamış bence. Zannetmisler ki ayyy ben evlilikten bağlanmaktan kaçıyorum nişanlımi oyaliyorum özgür kız olacağım dedi öyle olunca konudaki erkeğe karşı bir koruma içgüdüsü ile hareket etmişler bence, hani madem evlenmeyeceksin oyalama diye. Yaşının da genç oldugunu hesaba katmamislar. Veya bakış açısı farkı olabilir bilemedim.

su konuda arkadaşlara katılıyorum. eğer aklin karışıksa evliliğe hazir degilsen neden sevgilinle beraber ceyiz magazasi gezip alisveris yapıyorsunuz "gelecekteki evinize"
yani kendin netten bulup alsan ceyizdir derim, simdiden uygun olsun diye alir. ister a ile evlenir ister ayrilir b ile ya da kendi evine cikar kullanir. ama sen gidip o adamla secmissin. ayrilsaniz yani hatirali esya olacak bilmiyorum next kocanla yasadigin evde tutmak ister misin exle "gelecek hayali" ile aldigin esyayi.
evlenmeyi dusunmuyorsan sevgili ile ceyiz magazasi gezip de yanlis sinyaller vermemelisin.
simdi adam yengesiyle bile paylaşmış aldiginiz yemek takiminin modeline kadar. turkiyede yasiyoruz. bu adama merhabadan sonra "dugun ne zaman" diye soracaklar. cunku o yola girmis ceyizler alinmaya baslamis- bir sekilde ese dosta bu yolla ilan edilmis. 3 sene daha sevgili kalınmaz yani su asamada. cunku agzi olan konusur ve nisanlin da sen de gereksiz insanlarin bile lafini onemseyip takan insanlarsiniz (oyle olmasaniz eltide var diye yemek takimi değiştirmek aklınıza bile gelmezdi)
bence cok acil ne isteidginize istemediğinize karar verin, ona gore yollari cizin. sizin bu yaptiginiz adami da mahcup ediyor herkese

evlenmek istemiyorsaniz kesinlikle evlenmeyin. zorla yapilacak is degil. millet gerizeklali ev kizi demenize pek alinmis ama kastiniz basit, sorumluluk almamdan lay lay lom yasamak istiyorsunuz.
ancak en azindan bir kac yil sonra kendi evinize cikmanizi oneririm. bence sorumluluk almayi bilmek onemli. 33 yasinda bekar biri olarak soyluyorum ki, acikcasi hic yalniz yasamamis adamla evlenecek olsam kafamda soru isaretleri olurdu. neyse buyuk konusmayayim...

çok kötü kapli bir insansın ve kalkıp kendine olan nefretini buradaki insanlara yansıtıyorsun (!) Allah kurtarsın o oğlanı amin
Amin amin darısı çevrendekilerin başına
ya çıldırttılar beni. Biri de demiyor ki bu kız gerizekalı lafını hakaret olarak kullansa kendine neden söylesin? Çok basit bir denklem. Nitekim dediğiniz gibi endişelerimi tek tek açıklamadım çünkü anlaşılacağımı düşündüm. Neyse ki anlayabilenlerin sayısı anlayamayanlardan fazla çıktı.

Ya çeyizimin %90ını kendim tek başıma aldım. Sadece misafir yemek takımını beraber aldık o da spontane gelişti açıkçası, bugün çıkıp çeyiz alışverişi yapalım gibi bir planın sonucu değildi. Hem her şey pahalılaşmadan alacağımı alayım diyorum hem de evlenmez de kendi evime yerleşirsem kullanırım sonuçta. Çeyiz illa ki evlilik için yapılan bir yatırım değil benim için.

Bu arada benim isteğim net aslında. 5 yıldır sevgiliyiz adama bu sene bir şeyler oldu, evliliğin lafını etmezdi hatta bir ara ben rahatsız olurdum biz hiç gelecek konuşmayacak mıyız diye. O bir açıldı pir açıldı. Biraz yavaş olsun istiyorum. Alel acele tüm maaşını borsaya altına ayırıp birikim yapmaya çalışıyor beyaz eşya için düğün için vs. Ne oldu bir anda anlamadım ki

Bakın benim derdim sorumluluk değil. Bunu kaçıncı kez söylüyorum bilmiyorum ama ben hem çalışıyor hem okuyorum. Mühendisi olduğum firma şehir dışında günde 5 saatimi sadece yola ayırıyor üstüne bir de tez yazıyorum. Bakmakta olduğum bir sürü kedim ve köpeğim var evdekiler hariç. Annem anneannemin bakıma ihtiyaç duyuyor oluşundan dolayı uzun süre evde olmuyor evi ben çekip çeviriyorum. Çok şükür hepsini de idare ediyorum bunların hiçbiri bana evlilik düşüncesi kadar ağır gelmiyor. Evlilik konusunun gözümü korkutmasının sebebi de baba evinden ayrılacak olmak. Ben babamın küçük kızı olmayı çok seviyorum ve “evli kadın” olunca babamla olan ilişkimin değişmesinden bile korkuyorum mesela. Problem sorumluluktan ziyade hayatımın, evimin komple değişecek olması.

evlilik insanı değilseniz (ki herkes olmak zorunda değil) EVLENMEYİN. Mutsuz olursunuz, mutsuz edersiniz ve şimdikinden daha çok zamanını çalmış olursunuz sevdiğiniz adamın

Canim dedigim gibi istemiyorsaniz sakin evlenmeyin. Psikolog degilim ama bu alintiladigim kisim kulaga pek saglikli gelmedi. Fazla mi bagimlisiniz acaba?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…