Çocuk Hastalıkları psikolojik destek almaya başladım sonunda.....

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

remgul

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2010
23
1
kızlar merhaba yine ben ve kızımın bir türlü aklımın almadığı gaz problemi.... kızım 4 ay 10 günlük oldu ama gaz problemimiz devam ediyor....gaz problemi de,niyor ama ben hala kaygılanıyorum gerçi bütün tetkikler yapıldı ama....benim kızım öle çığlık çğlığa filan ağlamıyor grceleri...ama hiç durmuyor,gece 12-1 gübi yatıyor zorla uyutuyorum,kucağımda kendini geri geri atıyo, ayağımda ağlıyo,uyuyo yatırıyorum bazen 10-15 dk. sonra kalkıyo pışpış tekrar uyuyo bazen uyanmıyor,gece 4de 4:30 da klkıyo emziriyorum gazını çıkarmaya uğraşıyorum bazen çokaramıyorum çok uğraşıyorum uyuyo.işte bu emmeden sonra 6 da kalkıyo emiyo gazı çıkıyo tabi sadece ağızdan popodan çıkaramıyo bazen küçük küçük çıkarıyo ve bu emmeden sonra ayaklarnı kendine çeke çeke uyuyor saat 7 de 7:30 da kalkıyo bazen koynuma alıyorum biraz daha uyuyor ama yine kıvrana kıvrana gündüz neredeyse hiç uyumuyo uyuyor ama ya kucağımda ya ayağımda ya göğsümün üstünde o kadar özenip bezendim karyola aldım gönlümce kullanamadım bebeğim orda burda uyuyor....bütün gün tepemde yani.. zaten uyanık olduğunda da yatmak istemiyorrr..5/0 dk. oynuyor başlıyorrr mız mız....hep kucak istiyo....gece 12ye kadar böle..işte bizim gaz sorunumuz böle bazen ağlasa daha mı ii diorum en azından ağlar ağlar rahat uyur belki diotum.....acaba başka bi rahatsızlığı mı var diorummm...ama tüm tetkikler yapıldı herşey temiz...karnında şişlik de yok ama bağırsaklar çok hareketli hep fokur fokurr....rahatlatamıyorum banyo yaptırıyorum rezene ilaç rezene herşeyi deniyorum ama doğduğundan beri yavrummmm bi rahat uyku görmedi.... böle düşün düşün işte sabah eşim işe gidecekken bebeğim kucağımdayken yere yığılmışımmmm....doktor psikolojik dedi depresyon yani....arkadaşlarrrr bu gaz denilen şeyi benim gibi yaşayan var mı günü böle geçen ve ne zaman geçecek 6 aydan uzun sürer mi sürerse de bu şekilde mi olur çünkü kilolu da bebeğim artık sırt ağrısından ölüyorum korkuyorum başk bişi mi die .............devrik cümlleler olabilir ne geldiyse onu yazdım bi kolumda kızım varrr.. rahatlamak istedim ama bebeği bu şekilde olan varsa yazsın lütfennn.....

canım çok geçmiş olsun yorgunluktur diye düşünüyorum senin problemini gaz durumuna gelince benim kuzenimin 3 aylık benim 6 aylık yavrumuz var ama onu kini görsen benim kini 3yalıkken uyatmak için elimizden geleni yaparadık uyanmazdı onun ki ise çok hareketli ayaklarını hep karnına çekiyo hep kucak istiyo ve hep ağlamaklı diyeceğim bebekten bebeğe fark eden bir durum
bence yemene içmene dikkat et yavruna davranışlarında hep sevgi dolu ol ve bol bol masaj yap o kadar rahatlıyorki ve gaz probleminden şüpheleniyorsan çörek otutnu kaynat siyah suyunu bir çay kaşığı içir ben gaz problemini böyle düzelttim şimdiden geçmiş ve Allah yardımcın olsun

canım tıpkı benim kızımı anlatmışsın biizmkide 3,5 aylık aynı şekilde anne sütü veremiyorum maalesef sütüm kesildi önceleri herkes sütünden dedi gazlı demekki diyorlardı 1,5 aydır mama alıyor ama yine aynı şekilde.en son yeni bir doktora başladık rezene çayı yok gece çayı yok damlalar hepsi nerdeyse, hiç bir işe yaramadı ama bir şurup var nurse harveys bu doktor önerdi günde 3 kez 5ml veriiyorum bayağı işe yarıyor.uyumasınada yardımcı oluyor ve 100 de 100 bitkisel o açıdan içim çok rahat kullanıyorum.2 gündür bizimde bitti şurubumuz ve yurtdışından gelen bir şurup olduğu için bu ara ithal edilmiyormuş tek tğk eczanelerde bulunuyor.bugün huysuzluğu üzerindeydi eşime söyledim ne yap et bul diye bulmuş çok şükür akşma tekrar vericem.seni çok iyi anlıyorum inanki ama geçicek diye ümit ediyorum.5-10 dk da bir uyanmaları ayakta sallanırken uykuya dalana kadar inat etmesi kucakta dolaşırken bir süre sonra huysuzlanması...ayy valla artık hiç bişey yapamıyorum sürekli kucakta.4. aydan sonra azalır yada tamamen geçer diyorlar bakalım kimi bebekte de 6 aya kadar sürebiliyormuş.sabır arkadaşım başka yolu yok ama bir dene sitersen belki sende de işe yarar bu şurup bir nebze rahatlasan ne ala..

ayy çok geçmiş olsun
yorgunluktandır tabi,nasıl dayanacaksın artık
çok şükür biz yaşamadık gaz problemi, şuan 4buçuk aylığız
bu aralar heryerde yazıyorum bunu ama maden suyu vermeyi denesene bi, ben 2-3 günde bi 1çay kaşığı hep verdim,çok faydasını görürsün doğuncada ver demişlerdi dinledim verdim
bi onu dene bakalım
soğuk olmayan bir maden suyunu hiç asidi kaçmadan 2 çay kaşığı ver

cekmeyen bilmez. bizde aynen siz gibiydik o alardı bende ağlardım dayanamazdım sınırlerim bozulurdu.

neler neler denemedik ama nafile

caylar papatya rezene kimyon

yağlar masajlar ılık banyo vsvvs geçtimi yooo biz suan 9 aylık olduk çorbasına karnıbahar brokoli koysam dıtdıttt yapıyor .

öncelikle sakin ol

sen kendin yediklerine içtiklerine dıkkatet sıcak tut kendinii terli terli dolaşma ayağında terliğin corabıın olsun.

sinir streeste bebeğe gecer. bundanda huzursuzlanıyor olabilir.

ve birinden yardım iste anne kayınvalide eş vs gibi onlar bakarken sen uyu dinlen.

masaj için önerebileceğim myo oil ve acıelma yağı var bunlarla banyodan sonra karnını saat yonunde s-dairesel hareketlerle ov bebeğin ayaklarını sıcak tut sıcak su torbası ütü ile ısıtılmış havluy ile sar karnına koy..

allah sabır versin

Bütün tetkikleri yaptırdım demişsin daha öncede bahsetmiştim kaka tahlili yapıldımı? laktoz intoleransı olabilir mi? reflü olabilir mi? ve ya inek sütü alerjisi???? bunların hepsine bakıldı mı?

evet canım hepsi yapıldı hepsdi temiz sn söledin die özellikle istedim ama hiçbir şey çıkmadı herşşey temiz. 1 hafta süt ve süt ürünleri yemedim laktazim kullandım ama sonuç aynı...karın ultrasonu dfilan da çekildi ama yoğun gaz...

Oğlum 9 aylık ve hala devam ediyor,sürekli kucağımda,ne gece ne gündüz uykumuz var,artık sırt ağrısından duramıyorum

beni üzwen böle kızımın gündüzleri uyuyamaması uyutuyorum yatırıyorum 10-20 dk. sonra ya birden gözle ,rini faltaşıu gibi açıp uyanıyor ya daa ağlıyor ama kucasğımda daha rahat uyuyor. bi de gece tamam uyuyor ama onda da kıvrana kıvrana bunlar çok takılıyor kafama bunlardan dolayı kuşkulanıyorum gazı olan çocuk ağlar filan ya da arada olmaz mı biz sürekli böle yaşıyoruz. gaz sıkıntısını bu şekilde yaşayan var mı

aslında hiç birsey çıkmaması bir bakıma sevindirici bir şey. Ben çünkü şuan bunun zorluğunu yaşıyorum, süt ürünleri kesinlikle yasak özel diet mama veriyorum. Evet eskiye göre daha iyi ama zor bir şey . İnsan seviniyor aslında aa evet bir şey çıktı neyse gereken yapıcam çocuğum düzelicek diye ama daha sonrada keşke bir şey çıkmasaydı sabretseydim geçseydi dedim. Buarada bebeğin karnından gurul gurul sesler geliyor mu?bence var bir sıkıntısı ama ne??? eğer sindirim bozukluğu çıkmadıysa şunlar akla geliyor yeterince doymuyor olabilir mi? susuz kalmış olabilir mi? üşüyor olabilir mi geceleri?

bende bu karnından gelen seslere tgaktım zaten hiç durmuyor gurrr gurr hele bazen o mkadar kötü oluyo ki uzaktan duyuyosun yani prof olabilir dedi çok çalışıyodur gazdandır dedi

Oğlum 9 aylık ve hala devam ediyor,sürekli kucağımda,ne gece ne gündüz uykumuz var,artık sırt ağrısından duramıyorum

hiç azalma da olmadı mı sizinki de kucakta ayakta filan mi uyuyo benimkisi yatırınca uyanıyo da,
bende bırakmıyorum diyorum ki uyusun napim o kadar özenip bezendim karyola aldım az kullandım yanımızda yatıyo çünkü bazen hemen uyanıyo

çok terlyen bir kızım var kilotlu çorabını eksik etmiyorum eee evin içi de 23 derece ayağında bi de çorap oluyo yelek de giydiriyorum ama bazen terliyo dio giydirmiyorum evin içi de sıcak çünkü ne bilim anlam veremiyorum işte doktorlar bişeyi gözden mi kaçırıyo ben mi fazl a elfamlıyım bilemedim kafayı yicem evde duvar üstüme üstüme geliyo napacağımı biklemiyorum gece bari az uyusun ama kıvranmasın tek istedğim bu kıvranmaları bewni öldürüyo uyumak isteyip uyuyamaması beni öldürüyo ben ne zaman görücem şöle emzirip güzwel güzel gazını çıkarıp yatağına yatırıp mışıl mışıl uyuduğu günleri 6.aydan sonra biter inşallha herkesi biter diyo ama ben korkuyorum daha uzun sürer die ben şöle kızımı alıp biyewrlere yatıya kalmaya gidemeyecek miyim diorum ya da birisi bize kalmaya gelecvek die filan ödüm kopuyo hiçbirşey yapamıyorum bazn yemek bile yapamıyorum gelenler bebeğinin bi rahatsızlığı filan mı var die soruyolar işte ozamannn.... neyse yine kötü oldum

allah kolaylık versin canım.Benim oğlumda öyleydi.Ek gıdalara geçince iyice kötü oldu.Uyuduğu iki saati geçmezdi.karnından sürekli sesler gelirdi.ultrasonla kaç kez bakıldı hep gaz dendi.Ama öyle değilmiş.1 yaşında ameliyat oldu bağırsaklarından.düğümlenme var diye girdi ameliyata.Bağırsakları tersmiş,bağırsakların üstünde fazladan bir bant varolduğundan gaz oluyormuş.ameliyattan sonra her şey düzeldi.uyuyor hemde uzun süre.3 yaşını doldurmak üzere.şimdi 3,5 aylık bir kızım da var onda hiçbir sorunumz yok.gaz dahil.

biberon uçarını kontrol edin birde. ucu bebeğe göre cok buyuk ve çok sıvı akıyorsa buda bebeğin çokça hava yutup gaz yapmasını sağlar.

bir çok sey gaz yapar.

çok sıcak çok soğuk olması üşütmesi

çok sıkı giydirmeyin

hareketsiz kalması

acıkca kalan surup ilaç vs gibi seyler

beklemiş mama

emziğini bal a recele pekmeze batırmayın

ona bol bol sarılın, öpün yumusak b,r ses tonuyla şarkılar söyleyın masaj yapın özellikle karnına saat yonunda dairesel hareketlerle.

banyo gibisi yoktur yıne karnna beline sıcak su ve köpükle ovun, gece beslendiğinde gazını cıkarmadan uytmayın.

havluyu ütü ile ıstıp sarın karnına beline. ayağına geceleri sıcak su torbası koyun.

ona bisitlet cevirme ayaklarına karnına değdirme hareketleri yaptırın rutınleştirip devamlı gun içerisinde yapın.

biraz daha sabırlı olun zamanla gecmesede azalıyor ve artık kendi çıkarmayı öğrenıyor.

haa birde benım oğluma gaz sancısı geldiğinde sallar uyuturdum ve tüm gece gögüs pompası sesi ile uyurduk anne karnını hatırlatılmış bu ugultulu sesler.

saç kurutma mak sesi elektrik süpürgesi vs gibi

allah yardımcınız olsun ve hep geçicek ümidiyle bekleyın

allah kolaylık versin kızım 8 aylık olacak inan 4 ay hiç uyumadım gece odadan odaya sabaha kadar eşimle gezdiriyoduk ayakta sallamaktan yataktan cıkamıyordum yaz bebegi ve sabaha kadar saç kurutma makinası açık uyuyordum ter içinde makinayı kapattıgım an uyanıyordu o sese uyuyor bir dene ama suan bile geceleri ayaklarını kaldıra kaldıra uyuyo ama aglaması yok allah yardımcın olsun

bio gaia ve bifiform gıbı damlalar denedınız mı? bunların gazlı bebeklere cok faydası oluyor

Canım seni çok iyi anlıyorum aynı şeyleri yaşadım ben de...Şükürler olsun ki o günler geride kaldı..
Ama ilk 4 ay gece gündüz uyumamak için direnen, sürekli gaz sancısı çeken ve ağlayan bir bebekti kızım...

Rezeneler, gaz ilaçları, kolik cdleri, bebek jimnastiği, ayaklarına karnına sıcak su torbası vs. ne duydumsa denedim..Hiçbiri kesin çözüm olmadı...Kolik cd si bazen 10-15 dakikalığına sakinleştirirdi ama kısa sürerdi...

Bir de elma yağı var aktarlarda satılıyor onunla ayaklarına masaj yapardık ağladığı anlarda bu da biraz olsun sakinleştirirdi..

Ne zamanki 4 aylık oldu, hereketlendi kendi kendine dönmeye başladı işte o zaman kendi kendine gaz çıkarıp rahatlamaya başladı :)

Umarım seninki de çabuk hareketlenir de gazını kolayca atmaya başlar..

Ama sen bu süreçte kendine dikkat et, eşin evdeyken ya da bir yakının geldiğinde uyumaya dinlenmeye çalış...Ve kendi kendine sürekli olarak bu günler geçecek de, bebeğim de ben de rahatlayacağız de.

Biliyorum yaşarken çok ama çok zor oluyor ama daha kötüleri düşün, çeşit çeşit hastalık var, aman tek problemimiz gaz olsun de..Bazen daha kötüsünü düşünmek insanı rahatlatır ya ben öyle yapardım..

İnşallah kısa zamanda kendi kendine gaz çıkarmaya başlar kuzucuk..

Son düzenleme:
durumunuza çok üzüldüm..benimki 40 çıkana kadar öyleydi..çıkaramazdı gazı..gurul guruldu karnı hep..annem çok destek oldu çok uykusuz kaldı yeterki ben uyuyayım dinleneyim sütüm olsun diye.

40 ından sonra bişey denedim ve acaip rahatladım.
sabahları uyanır uyanmaz emzirdikten sonra ufonun karşısına yatırıyordum..açıyordum bezini falan.karnına acı elma yağı sürüp masaj yapıyordum.parmak uçlarımla pıtır pıtır vuruyordum karnının her noktasına..sonrada bacaklarını karnına bastırıyordum..her sferinde gaz çıkardı.ben tekrar masaj yapıp yine bastırıyordum.böyle böyle 20-30 kere pırt pırt çıkartıyordu.bu benim yarım saatimi alıyordu.ama nasıl rahatladı anlatamam.uykular düzene girdi..uysallaştı,3 aylık olana kadar falan böyle yaptım.birde hergün kakasını yapması lazımdı..yapmazsa ağrı yapıyor yırtıyordu ortalığı..onunda çaresini zeytin yağıyla buldum.1 çay kaşığı zeytinyağı içiriyordum ne gaz kalıyordu ne bişey..bağırsaklar boşalıyordu bir daha hep gülücükler...tavsiye ederim

bebeğim 2 seneye yakın ağladı eğer günde 2 saat uyursam mutlu oluyodum insanlar nasıl yaşıysun diye soruyorlardı kolik dediler. idrar tahlili yapılmıştı ama idrar kültürü istememişledi tesadüfen bir doktor istedi ve evet rezalet tedaviden sonra rahatladı
sonra baktım evet gazı var yine uyuyamıyo ama eskisi gibi değildi çok farklıydı o yaşadığımız .
sende bütün tahliller yapıldı dedin ya bir onadikkat et
birde mesela ben bebeğime anason iyi gelir diye anason veriyodum daha kötü oluyodu
bizim gaz problemimizi
humana iyigeceler çayı çözdü
1.5 yaşındaki çocuğun da gaz problemi mi olur diyodu herkes ama evet olabiliyo işte
humanadan 1 çay kaşığı koyup 1 çay kaşığıda ama tepeleme değil toz şeker 40 derece civarı su ve 2-3 dakika bekletip içiriyorum
hala 2.5 yaşına gelicek neredeyse
sindirim sistemi zayıf zamanla toparlayacak
sende kafana takma hepsi geçer inşallah
bu arada şekeri koyunca ben daha iyi sonuç aldım onun için koyuyorum
milıpadan memnun kalmadım
geçmiş olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…