Çocuk Hastalıkları psikolojik destek almaya başladım sonunda.....

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Tıpa tıp yaşadım anlattığınız şeyleri. İlk 15 gün geçip gaz dönemi başlayınca başladı çığlık çığlık ağlamalar. Öyle gazlıydı ki bebeğim çıkaramayonca karnı taş gibi olurdu. Gaz masjı yaparken elimin altında balon balon hissedersim gaz kütlelerini.
Bir bardak suyu doldurup içemeden olduğu yerde akşama kadar bıraktığım günleri bilirim.
Ama geçti. 3. ayın sonunda ağlamaları bitti, aynen sizin anlattığınız gibi kıvranmaktan mahvolurdu ama ağlamazdı. Sonra 4. ayın sonunda tamamen bitti.
Sizin de bitecek. En önemlisi gece uyuyan bir bebeğiniz var. Bunun kıymetini bilmek lazım, bana da hep aynı şeyi derlerdi. Ben de içimden "Size öyle geliyor, gündüz 15 saat hiç uyumayan bebeğe bakmak ne demek? Ne anlarsınız siz benim halimden" diye geçirirdim. Ama geçenlerde bebeğim grip olup bir gece uyumayınca anladım esas sıkıntının ne olduğunu.
Bu işin bir çözümü yok. Bekleyeceksiniz. Biz sab simplkex'in çok faydasını gördük ama sizin artık damlaya başlama zamanınız geçmiş. 4 aydan sonra hiç gerek yok. Zaten dediğim gibi damla filan çözüm değil. Tek çözüm beklemek. Doktor bana aynen böyle demişti. "Damla filan vereyim ama hiçbirşeyin tam faydası olmayacak, bunu bil."
Size tavsiyem masaj yapmanız. Bebeğinizin karnına saat yönünde kalın bağırsak boyunca masaj yapın. Baya kuvvetlice yapın masajı. Çok rahatlatıyor. Ama en en en en önemlisi sizin mutlu olmanız. Siz sakin ve mutlu bir şekilde onun yanında olursanız çok daha kolay geçiyor. Ben bazen çok yorulurdum çok üzülürdüm, sürekli ne yaptığımı bilmez halde kucağımda oğlumla bel ağrısından ölerek dolanırdım ama hiç sakinleşmezdi; eşim akşam kapıdan girince kucağına aldığüı anda susardı. Şimdi anlıyorum benim stresimin bebeğimi de gerdiğini, onu da strese soktuğunu. En önemlisi bu.
Bir de dışarı çıkın. Size de ona da iyi gelir. Havalar güzelken değerlendirin. Hemen üşümez öyle. Dışarı çıktığınızda he sizin sıkıtınız hafifler, hem dışarıda o hava alır, sakinelişir. Hem de yorulur ya dışarıda arabasında ya da yorgunluktan eve gelince uyur. Hergün dışarı çıkardık biz. Öğleden sonralarımız o stresin uzağında geçince ikimiz de keyiflenirdik. Bir saat mola ikinizi de toparlayacaktır. Çok çok iyi gelecek.
Unutmayın mutlu anne, mutlu bebek demektir. Sizin şimdi en mutlu ve en güçlü olmanız gereken zaman; bebeğiniz için. Bunu yapmak zorundasınız, çünkü bir annenin öyle çok fazla üzülme ve depresyona filan girme şansı yok aslında. Bebeğiniz sizden eğlence bekliyor.
Sevgiler.

saol bana zaman ayırıp uzun uzun yazdığın için evet bebeğim dışarıda uzun uzun uyuyor ama eve gelince yine aynı ayağımda saallıyorum uyuyor yine uyanıoyor bi daha salla gündüzleri ayağımda ayni ben korkuyorum çok uzun sürerse die.....

saol bana zaman ayırıp uzun uzun yazdığın için evet bebeğim dışarıda uzun uzun uyuyor ama eve gelince yine aynı ayağımda saallıyorum uyuyor yine uyanıoyor bi daha salla gündüzleri ayağımda ayni ben korkuyorum çok uzun sürerse die.....

Sürmez sürmez merak etme, çok az kaldı. Bunu düşün. Artık en keyifli zamanları başlıyor. Bayılacaksınız oyun oynamaktan güğlücükten kahkahadan.

benim bebeğimdede gaz problemi var özellikle akşamları hiç durmuyor hep kucağımızda battaniyede sallıyoruz 4 ayı biticek ama hala düzelme yok iki gecedir çığlık çığlığa ağlıyor o ağlıyo ben ağlıyorum acillerden geri gelemiyoruz artık sinirlerim bozuldu eşimde yanımda yok o krizlerde annemleri çağırıyorum gelip bizi alıyorlar arabaya binince hiçbirşeyi kalmıyo öylece dışarıyı seyrediyor dün gece tamam ben deliriyorum dedim gezdiriyorum yok battaniyede sallıyoruz yok iki saat hiç susmadan ağladı annemlere gidince bu sefer ben krize girdim ağlıyorum sonra gülüyorum deli gibi hem ağlıyom hem kahkahayla gülüyorum öbür çocuğumunda psikolojisi bozuldu beni ağlarken görmekten çok zor çok üzülüyorum acaba birşeyimi var diyorum ama o kadar dr muayene etti hep yaramazlıktan gazından diyolar neyse saat yaklaşıyo benim oğlum başlar şimdi hepimize allah yardım etsin

X