Psikolojik Bir Test..

Nixi_

ßir dilek tut.. Amy~
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2011
203
3
Çöldesiniz ve yanınızda aşağıdaki hayvanlar var:
Aslan, İnek, At, Koyun ve Maymun
Çölden kurtulabilmek için hayvanlardan birini bırakmanız gerekiyor.Hangisini bırakırsınız? (İstediğiniz mantığı kullanabilirsiniz ama hangi hayvanı ne zaman bıraktığınızı bir yere not edin) Geriye 4 hayvan kaldı.
Çöl ateş gibi yakıyor! Kilometrelerce uzanıyor. Her yerde kum var. Bir başka hayvanı daha bırakmanız gerekiyor. Hangisini bırakırsınız?
Geriye 3 hayvan kaldı. Yürüdünüz, yürüdünüz, yürüdünüz. Sıcak, sıcak, sıcak. Felaket! Aradığınız vaha kurumuş! Bir hayvan daha bırakmaktan başka çareniz yok.
Geride 2 hayvan kaldı. Uzun sıcak bir yürüyüşten sonra ilerde çölün bittiğini görebiliyorsunuz. Fakat ne yazık ki çölden sadece bir hayvan ile çıkabilirsiniz. Hangisini bırakıp hangisini yanınıza alacaksınız?Cevaplarınızı bir kağıda yazın;daha sonra aşağıdaki sonuçları okuyun.Lütfen sonuçları en son okuyun....

cevaplar:
Bu cevaplar Japon kaynaklarından alınmıştır.
Çöl zorlukları simgeler.
Hayvanlar ise. . .
Aslan = Gurur
Maymun = Çocuklarınız
Koyun = Arkadaşlar
İnek = Temel ihtiyaçlar
At = Hırslarınız.
Kısaca, yaşamda zorluklarla karşılaştıkça bunlardan birini feda ederiz. Son hayvan, diğer her şeyi kaybetme pahasına tutunduğunuz varlığı simgeler...

_at_ keşke o kadar hırslı olsaydım, bu gün çok daha iyi bir yerde olurdum sanırım.. bu test bende doğru çıkmadı malesef ama yinede sağol canımcım :))

mantıklı olan tek cevap at, hızlı koşar diye eminim herkes atla çıkar o çölden :)

at çıktı gelceğim için çok hırslıydım ve gzl bir gelceğede sahip oldum

at kaldı
hırslıyım yani öyle mi?
paylaşım için teşekkürler bu arada

guru kaldı en son ama ben çocuklarımı bırakacağıma kendimi, gururumu da feda ederim. bende de tutmadı :)

sanırım çoğu kişi mantıklı hareket ettiği için at çıkıyor :) bendede at çıkmıştı :)

Kadınlar zaten çoğu zaman ya hırslıdır yada gururlu :) şaşırmadımm

At çıktı
Hırslı değilim aslında fazla :)
Hızlı koşar yorulursam binerim falan diye seçmiştim

inekle çıktım gerçektende sütünü falan içerim diye hesapladım yemek falan oysaki çok zayıf biriyimdir ne komik herkes atla çıkmış

Aslan çıktı, doğrudur gururluyumdur:82: İşin komik tarafı anneme de yaptım testi, ilk önce maymunu bıraktı Dedim bu nasıl iş anne ilk çocuklarından vazgeçtin, yoook bu test yanlış ben çocuklarımı bırakmam diyor

Yanlıştır o zamann Saygılarımla

sonuç genelde at çıkıyor doğal olarak, çölde ihtiyaç duyabileceğin en önemli hayvan o.
maymun en gereksizi ama nedense hayattaki en önemli varlıkları maymunlara simgelemişler.
bana uymadı...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…