Psikolojik baskı virüs işten cik

huvese

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Ekim 2017
1.337
346
Selam kızlar daha önceden konumu okuyanlar bilir işle alakalı sıkıntılarım vardı biraz maaş yol parası vb gibi bu son iki haftadır annem bana psikolojik baskı yapıyor işten cik bütün gün ofiste insanlarla iç icesin toplu taşımayı kullanıyorsun ya virüs bulasirsa bize sağlığından daha önemli değil borcumuz yok durumumuz iyi cik işten ortalık durulunca bulursun diyor.
İşyerinde muhasebedeki bir ablanin dayisinda çıktı pozitif test sonucu annesi kendisi dayısı aynı apartmanda kalıyor dayısı yoğun bakımda annesi de testi negatif ama daha sonra pozitif çıkanlar da varmış iki hafta ise gelmeyecek muhasebedeki eleman.
Bizim çalıştığımız başka firmadaki eleman çocuk da virüs kapmış.
Ne yapayım kızlar annem çok üstüme geliyor ben normalde Mayıs gibi çıkacaktım ama bu virüs olunca.Annem bu ölenler nasil ölüyor şaka mı sanıyorsun bunları diyor.
Ama ihbar sürem var iki senedir çalışıyorum burda içim sıkıldı annemin öyle demesi.Bircok işyerindeki arkadaşımın iş yeri kapalı ya da dönüşümlü çalışıyorlar .Bizimkiler maske ve eldivene ne gerek var diyorlar .Hiç umurlarinda bile değil .Ne yapacağım ben lütfen fikir verin .

mayıs ayında ayrılmayı düşündügünüze göre şimdi söyleyip çıkamazsınız dimi?
işten ayrılmanın da bir süresi oldugunu biliyorum
siz iş verenle görüşüp ayrılmak istediginizi belirtin

Sizce çıkmalı miyim kızlar elimden geldiğince tedbirli olmaya çalışıyorum ama bazen virüs belirti vermiyor ya

Ofis tarzı bir yerdeyseniz ve evde bilgisayarınız varsa uzaktan erişmeyi önerin. İşyeri herkese bunu yaymayı istemediği için çekinecektir. Bu durumda maaşınızdan belli bir kesinti yapmalarını bile önerebilirsiniz. Mesela ek bir ödeme (yemek/konut yardımı gibi) yapıyorlarsa bunu kesebilirler.

İşyeri bunu kabul ederse uzaktan erişin ve Mayıs ayında da ayrılmayın. Piyasa durgun olduğu için yeni iş bulmakta zorlanabilirsiniz.

Yok illa geleceksin derlerse istifayı basın geçin, anneniz çok haklı. Bu devirde 10 dakika google da aratıp teknik kuruluma üşenen, elemanlarını ölüm riski ile başbaşa bırakan işyeri de elemanını kaybetmeyi hakeder.

Önce kendi ve sevdiklerinizin sağlığı gelir.Annenize bulaştırıp onu yoğun bakıma gönderirseniz kafanızı taşlara vurursunuz.

Selam kızlar daha önceden konumu okuyanlar bilir işle alakalı sıkıntılarım vardı biraz maaş yol parası vb gibi bu son iki haftadır annem bana psikolojik baskı yapıyor işten cik bütün gün ofiste insanlarla iç icesin toplu taşımayı kullanıyorsun ya virüs bulasirsa bize sağlığından daha önemli değil borcumuz yok durumumuz iyi cik işten ortalık durulunca bulursun diyor.
İşyerinde muhasebedeki bir ablanin dayisinda çıktı pozitif test sonucu annesi kendisi dayısı aynı apartmanda kalıyor dayısı yoğun bakımda annesi de testi negatif ama daha sonra pozitif çıkanlar da varmış iki hafta ise gelmeyecek muhasebedeki eleman.
Bizim çalıştığımız başka firmadaki eleman çocuk da virüs kapmış.
Ne yapayım kızlar annem çok üstüme geliyor ben normalde Mayıs gibi çıkacaktım ama bu virüs olunca.Annem bu ölenler nasil ölüyor şaka mı sanıyorsun bunları diyor.
Ama ihbar sürem var iki senedir çalışıyorum burda içim sıkıldı annemin öyle demesi.Bircok işyerindeki arkadaşımın iş yeri kapalı ya da dönüşümlü çalışıyorlar .Bizimkiler maske ve eldivene ne gerek var diyorlar .Hiç umurlarinda bile değil .Ne yapacağım ben lütfen fikir verin .
durumunuz iyi ise çıkın. can daha önemli. geçecek elbet bugünler. o zaman yeniden girersiniz.

Mayıs diyorsun bir ay için zorlama hiç kendini çık gitsin

Thrive60 Thrive60 anneme eğer birşey olursa kendimi hiç affetmem canım bizimkiler daha maske ile eldivene ne gerek var diyorlar yazık cok vicdan yok bunlarda

Sizce çıkmalı miyim kızlar elimden geldiğince tedbirli olmaya çalışıyorum ama bazen virüs belirti vermiyor ya
Sen zaten darılma ama pek çalışma heveslisi ve niyetlisi birime benzemiyorsun önceki konularından da hareketle.
Zaten çıkmayı düşünüyormuşsun virüste bahane olmuş çık madem

E Mayıs’ta cikacakmissin simdi cik ne olucak sorman bile hata yani annen hakli uc kurus icinmi bu direnis

Thrive60 Thrive60 anneme eğer birşey olursa kendimi hiç affetmem canım bizimkiler daha maske ile eldivene ne gerek var diyorlar yazık cok vicdan yok bunlarda

Şunu farkettim, bazı insanlarda kendini koruma içgüdüsü yok. Otomatik viteste yaşıyorlar, üstüne kamyon gelse boş gözlerle seyrediyorlar. Bu tip krizlerde “reddetme” aşamasında takılıp kalıyorlar, sonra da panikliyorlar.

İşyerinde yemekhaneye gitmeyi bırakınca, bana “ne gerek var, abartıyorsun” dediler bir de kızdılar.
Üç gün sonra işyeri uzaktan erişimi açtı, herkesi evine gönderdi. Bunu yapmasa emin olun yine yemekhaneye giderlerdi.

Maskeye gerek yok dediler, annem iki hafta önce beni aradı babama acil maske verdim. Şimdi haklıymışsın diyorlar.

Apartman görevlisine sabahtan bir kutu maske verdim, çok sevindi.

Mesele şu, siz zeki ve gerçekçi bir insansınız, herkesten bunu beklemeyin.
Size laf söyleyenler kendi ailesine zarar verebileceğini farkedemiyor bile.

Sen zaten darılma ama pek çalışma heveslisi ve niyetlisi birime benzemiyorsun önceki konularından da hareketle.
Zaten çıkmayı düşünüyormuşsun virüste bahane olmuş çık madem

Pardon ama virüslü ortamda çalıştırmaya çalışan işyerine karşı çalışma motivasyonu düşsün isterseniz.
Çalışanına değer vermiyorsan elemandan tam performans bekleyemezsin.

Ben şahsen tüm saygımı yitirirdim.

Keşke herkeste o istifa mektubunu verecek imkan olabilse.

Pardon ama virüslü ortamda çalıştırmaya çalışan işyerine karşı çalışma motivasyonu düşsün isterseniz.
Çalışanına değer vermiyorsan elemandan tam performans bekleyemezsin.

Ben şahsen tüm saygımı yitirirdim.

Keşke herkeste o istifa mektubunu verecek imkan olabilse.
Malesef imkan olan hiç çalışmıyor zaten.

İmkan olsa bende sabahın köründe toplu taşıma ile işe gitmezdim.

Keşke işverenim biraz insaflı olsaydı da dönüşümlü çalışın deseydi. Ama bize denen ne gerek var 100 kişi değiliz siz de gelmeseniz iş durur ben ne yapacağım.

Konu sahibinin işverenine de saygı duymuyorum. Ama atladığınız birşey var. Önceki konularını biliyorum işe ve iş hayatına bakışını da biliyorum.
Ona istinaden o yorumu yaptım.

Malesef imkan olan hiç çalışmıyor zaten.

İmkan olsa bende sabahın köründe toplu taşıma ile işe gitmezdim.

Keşke işverenim biraz insaflı olsaydı da dönüşümlü çalışın deseydi. Ama bize denen ne gerek var 100 kişi değiliz siz de gelmeseniz iş durur ben ne yapacağım.

Konu sahibinin işverenine de saygı duymuyorum. Ama atladığınız birşey var. Önceki konularını biliyorum işe ve iş hayatına bakışını da biliyorum.
Ona istinaden o yorumu yaptım.

Vallahi işyerlerinin çoğu bu krizde sınıfta kaldı. Kişi bilgisyarla yaptığı her işi evden de yapabilir, makine başında olanları hariç tutuyorum. İnşallah işyerinizde vaka çıkmaz da bu süreci sağlıkla atlatırsınız.

İşyerinde yöneticiler ve çalışma ortamı çok önemli, bir işte çok düşük performansla çalışan biri diğerinde yıldız eleman olabiliyor. Konu sahibi kendi ortamını bulmalı.

X