Psikologa aşık olmak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

mellykelly

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2018
310
104
28
Şimdi lütfen beni yargılamayın fakat gece gece aklıma bir şey takıldı. Bilenler bilir eşimle yaşadığımız sorunlar sebebiyle çift terapisine başlamıştık. Sorunların ciddi kısmı eşimden kaynaklandigindan psikolog ( bayan) eşimle seanslara yalnız devam etmek istedi. Seanslar online bir şekilde oluyor bu arada. Neyse, okuduğum bir makale ve arkadaş çenesi yüzünden psikolojik seanslar sürecinde hastaların destek aldığı psikologlara aşık olabileceği bunun neredeyse her seansın olağan bir süreci olduğunu, profesyonellikle bu sürecin aşıldığı bilgisine ulaştım. Hatta bu durumun tıbbi bir ismi de varmış ve doğal bir süreç olarak kabul edilirmis. Daha doğrusu hasta kendisini psikologuna aşık olduğunu zannedermis vs vs. Yav benim koca da gider terapi alırken psikologa meylederse diye absurd bı korku sardı şimdi beni. ( seans almaya başladığından beni evliliğimiz ciddi oranda daha sağlıklı bir hal aldı istemediğim şeyler tek tek düzelmeye başladı ) yani bilemiyorum niye birden böyle bir şey takıldı aklıma ama yersiz mi bu düşünceler anlayamiyorum. Her seans sonrası eşim inanılmaz rahatladigini keşke daha önceden böyle bir şey alsaydık tarzı cümleler kuruyor. Yani aslında baya faydalı ama işte kadın aklıyla gereksiz mi şüpheye düşüyorum

Erkek psikolog olsaydı siz de ona mı aşık olacaktınız. Saçma sapan düşüncelere girmişsiniz çok komik duruma düşüyorsunuz

E o zaman günlük hayatta karşılaştığı herkese meyletmesi lazım kocanızın böyle bakacak olursak. Ayrıca terapistler bazen çiftleri tek tek alıyor bu gayet normal aklınızı saçma saçma fikirlerle doldurmayın.

Nasıl her seansın olağan süreci denilebilir buna yaa. İlla aşık olunacak diye bir kaide mi varmış. Kendi kendinizi dolduruyorsunuz bence.
Bağımlı kişilik yapısı olan insanlarda karşılaşılabilinen bir durum. O da tabi ki tüm danişanlarda olmuyor. Hanımefendi biraz geniş almış gereksiz bir genelleme yapmış.

Evet çok gereksiz düşünüyorsunuz saçma düşünüyorsunuz zaten eşiniz yeltense bile psikolog karşılık vermez bunu bir kere bilin önce her gelen danışanının ilgisine cevap verseler ohoo benim de terapistim var kendisine onu çok sevdiğimi bile söyledim çünkü hayatıma nokta atışları yaptı bu demek değildir ki ona aşık olmak o da yanlış anlamadı bakın saygı çerçevesinde iletişimim devam ediyor eşinize de sakın burada yazdıklarınızı söylemeyin adamı terapiden soğutmayın onlar işin uzmanı ve oldukça faydalı dokunuşları var hayatlarımıza konu açmanızı bile doğru bulmuyorum.

Bağımlı kişilik yapısı olan insanlarda karşılaşılabilinen bir durum. O da tabi ki tüm danişanlarda olmuyor. Hanımefendi biraz geniş almış gereksiz bir genelleme yapmış.
Bağımlı kişilik yapısı ne

Gercekten normal degil bu dusunce. Saglikli insanin aklina gelmez boyle fikirler.

Gorustugum tum psikologlar arasinda bana en iyi gelen bir erkek psikologdu. Bir ara haftanin 3 gunu gorustuk. Hic bir zaman onu erkek olarak gormedim. Gerci gorustugum kadin psikologlari da kadin olarak gormezdim. Bunlar profesyonel meslekler. Cinsiyet kavrami icermiyorlar bence.

Eşim de terapistimi çok sevdiğimi bilir dertlerimi paylaşacağım insandır o da bilir o da memnun durumumuzdan siz de faydalı olan kısmını düşünüp saçma kuruntulara girmeyin lütfen

Bağımlı kişilik yapısı ne
Narsist ebeveyn ya da eşe maruz kalmış insanlarda görülüyor. Bir süre sonra kişi kendinden şüpheye düşüp özgüvenini kaybedip tamamen narsistin ağında debelenip duruyor. O olmazsa kendisi de olmaz, onsuz var olamaz gibi düşüncelerin esiri oluyor. Bunu anlatan gaslighting adında kült bir film var. Ve film o kadar gerçek anlatmış ki bu literatürde bir psikolojik duruma ismini vermiş.

Psikolog güzel mi? Yani öyle mi kıyasladınız acaba farkında olmadan kendinizi
Ya normalde kıskanç değilim ben. Psikologumuz kadın, kendim buldum hatta. Ama bugün arkadaşım bahsedince biraz dolduruşa geldim herhalde. Araştırınca da böyle bi çok vaka olduğunu gördüm

Acaba takintili ya da paranoya seviyesinde kiskanc olabilir misiniz? Mesela sizin bu durumunuzda evliligi zora sokan bir durum haline gelebilir.
Günlük hayatta eşimi kiskanmiyorum. Hatta eşim çok yakınır beni kiskanmiyor musun diye sikayetlenir fakat bu durum beni şüpheye düşürdü neden bilmiyorum

Eşimin biraz özgüven problemi var. Ve kavgalarımiz sürekli olarak onun kıskançlıkları yüzünden başlardı benim onu anlamadigimi düşünür kızar sinirlenir öfkelenir öfkesini kontrol edemezdi. İlk seansı ortak yaptık ve psikologumuz eşime kendinizi eşinize anlatamadiginiz için çaresiz kalmışsınız tarzı şeyler söyledi. Eşim seans sonralarında kendimi çok rahatlamış hissediyorum konuşmak iyi geliyor demek ki tek hatalı ben değilmisim bunları görüyorum falan diyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…