protein kaçagı hastası oldugu halde hamile kalanlar yardımm...

Protein kaçağımı bu hafta ölçturdum 276 çıktı aynen benimkide şuan uykuda gözüküyor, yoksa 900 kere cikmislıgı var..bende ilk haftalarda alfamed kullandım kadın doğumcu tansiyon çıksa da dayan dedi ancak çalışıyorum tansiyonum 6 tane alfamede rağmen 18/11 lerdeydi...nefrolog çıkarsa norvasc al dedi ancak kadın doğumcu norvacs çok tasvip edilen ilaç değil diyerek içime kurt düşürdü ama ben çok çıktığı için kullanmak zorunda kaldım... şimdi 2 diltizem ve 2 alfamed alıyorum, bu kadar ilaca umarım sağlıklı sıhhatli şekilde kucağıma alırım.. herşey olacağına varır, Allah gönlümüzden geçeni hayırlı eyleyip nasip etsin inşallah 🙏🙏🙏
Benimde ilacımı alfamed olarak değiştirdi bakalım bugün tüp bebek tedavisi için iğnelerime başlayacaktım ki önceki aydan bir yumurtam folikül olarak kalmış bu sebeple doğum kont hapı kullanıcam anlayacağın 2020 ocak ayına kaldık inş sağlıklı bir şekilde alırsın bebeğini kucağına 🙏🙏🙏

merhabalar;
Bende sebebini bilmedigim sekilde sag bobregim sol bobrekten kucuk ve yuzde 15 calisiyor ayrica +1 pozitif protein kacagim var. Rahim sekil bozuklugu ve tuplerimdeki sekil bozuklugu sebebiyle tup bebek tedavisine basliyoruz.. ama kadin dogum doktoru protein kacagini dusurmem gerektigini yoksa yumurta toplansa bile bu degerlerle transfer yapamayabilecegini soyledi. Nefrologumda ilac veremedigini soyledi. Diyetisyene baslamistim zaten oda protein yasakli diyet verdi simdi 5 gundur o diyeti yapiyorum ama nefrologum eger bu diyete devam etsem bile protein degerlerimin cok dusmeyecegini soyledi.. simdilik regl olmayi bekliyorum tup bebege baslamak icin.. artik 1 defa denemek istiyorum bakalim ne olacak.. Allah hakkimizda hayirlisini versin insallah🙏🏻🙏🏻 Sanada gecmis olsun canim insallah en kisa zamanda tedavin biter ve bebisin olur🙏🏻 Bazen boyle firt firt doguranlari gorup cok uzuluyorum isyan edesim geliyor😢 hakkimizda hayirlisi olsun insallah
Merhaba, benzer bir hikayemiz var küsmen benimde sol böbreğim normalden küçük ve %15 çalışıyor. Bir düşük bir dış gebelik birde gebelik zehirlenmesinden kaybettiğim 27 haftalık bir kızım var 😞 ekim de doğum yaptım protein kaçağım 4 gr lara yaklaşmıştı hamileyken doğum sonrası yavaş yavaş düştü 5 ay oldu ama şuan hala 252 değerinde tansiyonum ilaç kullandığım için normal seyrediyor sadece canım çok sıkılırsa yada yediğim bazı yiyeceklerden küçük tansiyon yükseliyor. Tekrar evlat sahibi olmak istiyorum ama bu protein kaçağı beni çok korkutuyor. Ne yapmalıyım beklemeli miyim yoksa korkulacak bir değer değil mi siz hamile kalmışsınız galiba çok sevindim sağ Salim alın inşallah kucağınıza 🙏🏻 Bilmiyorum hikayenizi okuyunca yazmak istedim belki bir tavsiyeniz olur 🙏🏻

Merhaba, benzer bir hikayemiz var küsmen benimde sol böbreğim normalden küçük ve %15 çalışıyor. Bir düşük bir dış gebelik birde gebelik zehirlenmesinden kaybettiğim 27 haftalık bir kızım var 😞 ekim de doğum yaptım protein kaçağım 4 gr lara yaklaşmıştı hamileyken doğum sonrası yavaş yavaş düştü 5 ay oldu ama şuan hala 252 değerinde tansiyonum ilaç kullandığım için normal seyrediyor sadece canım çok sıkılırsa yada yediğim bazı yiyeceklerden küçük tansiyon yükseliyor. Tekrar evlat sahibi olmak istiyorum ama bu protein kaçağı beni çok korkutuyor. Ne yapmalıyım beklemeli miyim yoksa korkulacak bir değer değil mi siz hamile kalmışsınız galiba çok sevindim sağ Salim alın inşallah kucağınıza 🙏🏻 Bilmiyorum hikayenizi okuyunca yazmak istedim belki bir tavsiyeniz olur 🙏🏻
Bu deger korkulacak bir deger degil doktorlar için 500 altı sıkıntı yok demek doktorlara ne istedigini ısrarl hatırlatmana gerekiyo yoksa seni asla dinlemiyorlar canım

Merhabalar, tüm konuşmaları okudum herkese çok geçmiş olsun. Benim idrarimda küçüklüğümden beri protein var 200-400 mg arasiydi hep, ta ki geçen sene birden protein 1.5 grama yükselmiş. Doktor biyopsi istedi ve tanı olarak ince bazal membran hastalığı çıktı. Böbrek değerlerim normal ama protein kaçağım var. Proteini düşürmek için Ramipril kullandim bir süre ama çok faydasını görmedim. Çocuk sahibi olmak istediğim içinde bıraktım. Yüksek protein ile hamileliğe başlamak biraz korkutuyor beni, hamilelik zehirmelnemsinden dolayı..cok endişeliyim, tavsiyeleriniz var mi?

Merhabalar, tüm konuşmaları okudum herkese çok geçmiş olsun. Benim idrarimda küçüklüğümden beri protein var 200-400 mg arasiydi hep, ta ki geçen sene birden protein 1.5 grama yükselmiş. Doktor biyopsi istedi ve tanı olarak ince bazal membran hastalığı çıktı. Böbrek değerlerim normal ama protein kaçağım var. Proteini düşürmek için Ramipril kullandim bir süre ama çok faydasını görmedim. Çocuk sahibi olmak istediğim içinde bıraktım. Yüksek protein ile hamileliğe başlamak biraz korkutuyor beni, hamilelik zehirmelnemsinden dolayı..cok endişeliyim, tavsiyeleriniz var mi?
Merhabalar canım çok geçmiş olsun ben altı senedir ugraşıyorum malesef hep bi sıkıntı çıkıyo hamilelik için doktor kontrolündemi bıraktın ilacını 500 mg üstündeki degerlerde doktorlar izin vermiyor zaten çok riskli oldugu için

Geçmiş olsun arkadaşım sana tavsiyem kendine iyi bir nefrolog bulman ve onun kontrolünde hamilelik düşünmen. Benim açımdan gerçekten zorlu bir süreçti. Şeker ve tansiyon problemi yaşadım günde 4 kez insülin vuruyordum ve tansiyon ilacı kullanıyodum. Hatırladığım kadarı ile 2 gramı aşmadı protein kaçağım hamilelik süresince, aşarsa kortizon tedavisi vericez demişti doktorum. Rabbim en doğru zamanda sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah.

Merhabalar canım çok geçmiş olsun ben altı senedir ugraşıyorum malesef hep bi sıkıntı çıkıyo hamilelik için doktor kontrolündemi bıraktın ilacını 500 mg üstündeki degerlerde doktorlar izin vermiyor zaten çok riskli oldugu için
Selamlar canım nasılsın görüşmeyeli?

Merhabalar, cok teşekkür ederim cevaplariniz için. Son idrar tahlilimde protein 0,6 grama inmiş, doktorum daha önce aldığım bir ilaçtan olabilir dedi. Bakalım inşallah daha da iner. Haber vermek istedim ☺ güzel dilekleriniz için teşekkür ederim. Umarım sizde de hersey yolundadır.

Merhabalar bende de aynı sorun var bir kimyasal gebelik arkasına hemen ikizlere hamile kalmışdım malesef kürtajla sonuçlandı en son protein kaçağım 680 di 2 ay once daha kontrole gidemedim malum virüsden dolayı devlet hastanelerine gitmek istemiyorum aslında eylülde kontrolum vardi nefrolog doktorumun verdigi ilac duzenli olarak kullandığim son bir senedir tansiyon ilaci coversyl 2.5 mg kullaniyorum hamilelik yasak bu surecde korunacaksiniz yoksa bebek sakat olur hatta bu ilaci gebelik planlandiginda 2 ay oncesinden birakman gerekiyo vucuddan atman icin demisdi ve bugun adet olmam gerekiyo du olmayinca hamile oldugumu ogrendim evde idrar testi yaptim ama cok silik cizgi cikdi ve hâla eşime diyemedim iyice emin olmadan anlicaniz kizlar korunurken hamile kalmisim ve ben napcam???? Hatta bugunde tansiyon ilacimi aldiktan sonra test yapmisdim hamileysem eger doktorun dedigi gibi Allah korusun ya bebeeye bisey olursa yada tedavim bitmedi ya kacak yukselirse baana yardimci olun lutfen herseyi dusunmekten helâk oldum ve buarada 4senelik evliyim cocugum yok 😫

Ay ne uzun yazmışım kusura bakmayın kızlar neyapacağımı bilemedim hamilelik belirtileride var test pozitif cikdi hem cok istiyom esimle birlikte hem elim kolum mahkum oldugu icin korunmak zorundaydik ama Rabbim isde ol der olur kafam okadar karisdi ki suan

İyiyim çok şükür tatlım sen nasılsın bebiş nasıl💞
Ben de iyiyim çok şükür canım covidden kaçmaca :) bebiş büyüdü valla şükürler olsun 4.5 yaşında yaramaz bir kız oldu :) senin tedavin nasıl gidiyor herşey yolundadır umarım :KK200:

Merhabalar bende de aynı sorun var bir kimyasal gebelik arkasına hemen ikizlere hamile kalmışdım malesef kürtajla sonuçlandı en son protein kaçağım 680 di 2 ay once daha kontrole gidemedim malum virüsden dolayı devlet hastanelerine gitmek istemiyorum aslında eylülde kontrolum vardi nefrolog doktorumun verdigi ilac duzenli olarak kullandığim son bir senedir tansiyon ilaci coversyl 2.5 mg kullaniyorum hamilelik yasak bu surecde korunacaksiniz yoksa bebek sakat olur hatta bu ilaci gebelik planlandiginda 2 ay oncesinden birakman gerekiyo vucuddan atman icin demisdi ve bugun adet olmam gerekiyo du olmayinca hamile oldugumu ogrendim evde idrar testi yaptim ama cok silik cizgi cikdi ve hâla eşime diyemedim iyice emin olmadan anlicaniz kizlar korunurken hamile kalmisim ve ben napcam???? Hatta bugunde tansiyon ilacimi aldiktan sonra test yapmisdim hamileysem eger doktorun dedigi gibi Allah korusun ya bebeeye bisey olursa yada tedavim bitmedi ya kacak yukselirse baana yardimci olun lutfen herseyi dusunmekten helâk oldum ve buarada 4senelik evliyim cocugum yok 😫
Merhaba canim ilacına internetten baktım benim kullandığım ilaca benziyor ben de hamile olduğumu öğrendiğimde ilaca devam ediyordum öğrenince bıraktım doktor sıkıntı olabilir demişti ama olmadı allaha şükür.. sen de içini ferah tut inşallah sağlıkla kucağına alırsın bebeğini benim de silik bir ikinci çizgim vardı :) çok şükür 4.5 yaşında bir minik şimdi :) sana tavsiyem çok sık doktora gidemesen bile tahlillerini aksatma bu dönemde haklısın hastaneye gitmek de sıkıntılı ama kontrolü de bırakmamak gerek umarım herşey yolunda gider :KK36:

Merhabalar, geçmiş olsun çok. Papillonun dediği gibi kontrollerini aksatma derim. Çünkü ilacı bırakınca değerlerin yükselme riski var. İnşallah öyle olmaz, ama dikkatli olmakta yarar var.
Böreğinde bilinen bir hastalık var mi veya protein kaçağı nerden geldiği belli mi?

Merhaba canim ilacına internetten baktım benim kullandığım ilaca benziyor ben de hamile olduğumu öğrendiğimde ilaca devam ediyordum öğrenince bıraktım doktor sıkıntı olabilir demişti ama olmadı allaha şükür.. sen de içini ferah tut inşallah sağlıkla kucağına alırsın bebeğini benim de silik bir ikinci çizgim vardı :) çok şükür 4.5 yaşında bir minik şimdi :) sana tavsiyem çok sık doktora gidemesen bile tahlillerini aksatma bu dönemde haklısın hastaneye gitmek de sıkıntılı ama kontrolü de bırakmamak gerek umarım herşey yolunda gider :KK36:
Allah razi olsun canim ya 2tane test yaptim silik cikdi bugun yaptim cikmadi benimde kafam karisdi var mi yok mu bilemedim pazartesiye kadar beklicem kan vercem artik başa gelen cekilir napalim varsada dedigin gibi Allah siginip dua etcem Rabbim isteyen herkese versin ins

Merhabalar, geçmiş olsun çok. Papillonun dediği gibi kontrollerini aksatma derim. Çünkü ilacı bırakınca değerlerin yükselme riski var. İnşallah öyle olmaz, ama dikkatli olmakta yarar var.
Böreğinde bilinen bir hastalık var mi veya protein kaçağı nerden geldiği belli mi?
Merhaba canim evet cok zor bi surec olcak benim icin varsa eger pazartesi kan veriyim kesinlessin evet bende bobrek taş uretiyo ailede genetik oldugu icin oda kacaga neden olmus 1 senedir bu ilaci kullaniyordum simdi birakmak zorunda kaldim emin olmadigim icin bakalim hayirlisi olsun pazartesi belli olur artik

Merhaba canim evet cok zor bi surec olcak benim icin varsa eger pazartesi kan veriyim kesinlessin evet bende bobrek taş uretiyo ailede genetik oldugu icin oda kacaga neden olmus 1 senedir bu ilaci kullaniyordum simdi birakmak zorunda kaldim emin olmadigim icin bakalim hayirlisi olsun pazartesi belli olur artik
Merhaba canım, teşekkür ederim. Inşallah sonuçların iyi çıkar. Güzel haberlerini bekliyorum.

Kızlar şuan hamileyim o ay deilmişim ama ondan sonra adet olmadım ve suan 6haftalik hamileymisim ve kacagim 680den 850 olmus moralim bozuldu persembe hem nefrolojiye hem kadin doguma randevum var bakalim ne dicekler ne ilac verecekler bide kese ve kalp atimi icin gitcem Rabbim yardimcimiz olsun benim sol bobrek ana dogma kucukmus islevi azmis doktor beni tek bobrek sayiyo onda da kacak var Allah büyük kerim ins ya şafi bisey olmaz busefer bebegime de bana da ins🤲🤲😥

X