Prolaktin yüksekliği

ekincan11

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2024
8
2
28
Prolaktin değerim hormon testimde yüksek çıktıktan sonra bir ay dostinex kullandım ve 0.3e geriledi bu değer çok düşük değil mi gebeliğe engel olur mu normale döner mi

Prolaktin değerim hormon testimde yüksek çıktıktan sonra bir ay dostinex kullandım ve 0.3e geriledi bu değer çok düşük değil mi gebeliğe engel olur mu normale döner mi
merhaba benim de bi tık yüksek çıkmıştı prolaktin, sizin kaçtı bu kadar düştü

Merhaba 45ti prolaktinim ama gebeliği engelliyordu şimdi 03 çok düşük gibi geldi internette yumurtlama olmayacağı yazıyor çok düşük olunca da

Merhaba ocak ayında ilk defa 5 6 gün gecikmeli adet oldum çocuk düşünmeye de başlamıştım genel kontrol olsun diye doktora gittim prolaktin baktılar 50 lerde çıktı aynı ilacı yazdı doktor korunmayı bırakabilirsin ama bu ilaç gebeliği zorlaştırır dedi ocak sonu o ilacı kullandım adetim tekrar düzene girdi bu ay evde yaptığım gebelik testlerim pozitif çıktı kan vereceğim 🌺

bebimki 30du doktorum kan tahlili verdiğim saatin bile bu hormonu yüksek gösterebileceğini o yüzden bu değerlerde ilaç kullanmaya gerek olmadığını söyledi. yediklerine dikkat ederek hormonu dengede tutmaya calis diyip ilaç vermemisti. size de bence vermemesi gerekirdi. değer çok düşmüş. en iyisini doktor bilir tabii ki.

Teşekkür ederim değerin bu kadar düşmesi normal mi bir bilginiz var mı
Malesef bilmiyorum benim regli olduğum zaman kan tahlili almıştı ve o ilacın içinde iki adet vardı bölerek toplamda 4 kerede içtim 2 haftada bitti yan etkisini görmedim sonrasında da tekrar kontrol etmedim değer kaç diye

Merhaba benim regl düzenli yumurtlama var hiçbir sorun yok ama prolaktin 40 çıktı . İlaca başlicam yakında . Düşürülünce tekrar yükselir mi acaba iyice korktum ama şaşırdığım olay şu, gebeliği engelliyor çünkğ yumurtlamayı zorlaştırıp regl i geciktiriyor diyorlar . Bende regl var yumurtlama var sağlıklo büyüyor sorım yok . Bu durumda prolaktin yine fe gebeliğe engel midir

X