Prolaktin yüksekliği

Merhaba yorumda yazmıştım gebelik olmadı diye .. prolaktin indi 744 dü değerim dostinex etkili 2 haftada düştü değerim
Kusura bakmayın ona dikkat etmemişim :) ilaç biteli ne kadar zaman oldu ? Bu ilacı kullanırken de çok fazla gebe kalan var inş Allah bize de nasip eder

Kusura bakmayın ona dikkat etmemişim :) ilaç biteli ne kadar zaman oldu ? Bu ilacı kullanırken de çok fazla gebe kalan var inş Allah bize de nasip eder
anladım canım :) ben ilacı yaklaşık 2 yol önce kullanmıştım bu ilacı sadece prolaktin sorunu olupda gebe kalamayan olanlar ilaçla bi anda hamile kalabiliyor ama malesef benim ki sadece bir aylık bir problemdi benim prolaktin sorunum yok benim polikistik over sendromum. Var bu yüzden şuan böyle yani başka sıkıntılarım var adet düzensizliği falan eğer sadece prolaktinde sıkıntı varsa bu ilaçla kolayca aşılabilir

Anladım Allahım herkese şifa versin inşallah prolaktin adet düzensizliği de yapıyormuş zaten benim de genelde düzenlidir ama bazen gecikip oluyor. 2 sene oldu istiyoruz eşimde sorun çıkmadı , bende bu çıktı inşallah düzelir

Amin canım yumurtalıklara ve tiroidine baktır genellikle polikistik over oluyor bu durum ama kiloda eşlik ediyorsa insülin direnci de varsa muhtemelen polikistik överdir inşallah yoktur bizimde 4 yıl olcak

Amin canım yumurtalıklara ve tiroidine baktır genellikle polikistik over oluyor bu durum ama kiloda eşlik ediyorsa insülin direnci de varsa muhtemelen polikistik överdir inşallah yoktur bizimde 4 yıl olcak
Altta ultrasonla iki kere baktı doktor hiç bir sorun görmedi . Tiroid de sınırın çok çok az üstündeydi onun için de tiroid ilacı verdi

Altta ultrasonla iki kere baktı doktor hiç bir sorun görmedi . Tiroid de sınırın çok çok az üstündeydi onun için de tiroid ilacı verdi
Anladım canım evet ilacı aksatmadan iç bende kullanıyorum hayırlısı olsun inşallah

Benim fsh değerim sıkıntıydı 14.43 ten ilaçla 9.53’e düşürdüm. Prolaktinim 30’lardaydı dostinex kullandım 0.33 e düştü. Doktor artık kullanmana gerek yok düştü dedi 3 aydır kullanmıyordum. Tekrar test verdim prolaktin 68.90 çıktı fsh’ı düzelttik prolaktin çıktı başıma şimdi de. Gerçi fsh için de 9.53 çok iyi bir değer sayılmaz ama öncekinden iyi bi tık..

Prolaktin için ayda bir kan veriyorum ben stresten dolayı yükseliyor zaten ben çok dikkat ettim geçen ay stres yoktu hiç moralimi bozacak kimse yoktu değerim 6.6 idi bu ay bayramda baya sıkıntılar oldu geçen salı baktırdım 29 olmuş hemen bı ay içinde

Mfk doktoru var onla bı konuş istersen Instagram da onun takviyelerle çok gebe kalan var ben bu ay aşılama deneyecem eğer olmazsa temmuz da mfk deneyecem bide insallah gerek kalmaz

Prolaktin değerinin düşük olması da sıkıntı sanırım. benim ilaçla 0.33'e düştüğünde düşük olması da sorun diyenler oldu. Doktorum bu konu hakkında bir şey dememişti oysa ki. 3 aydır kullanmıyorum geri yükselmiş zaten

Benimde prolaktin sorunum vardı 80 lere çıktığı oldu dostinex ile düşüyor. Düştüğü dönemde Ovülasyon testi ile de takip yapın kaçırmayın hazır düşmüş zamanlarını yumurtlama günlerini değerlendirin. Benim düştü hamile kaldım çok şükür,darısı başınıza
Bana doktor çok düşmesi sorun diye birşey demedi. Bir de ilaç biter bitmez tahlil yapıldıysa doğru değerler olmayabiliyor. Bana ilaç bittikten 2 hafta sonra bakılması lazım demişti dr. Prolaktin çok dengesiz bir hormon anlık iniş çıkışları bile oluyormuş diye okumuştum. İnşallah kısa zamanda düşer

Hayır düşük olması sorun değil doktorum gebe kalana kadar kullanacaksın dedi yüksekliği süt korur hesabı yapıyor emziren kadınlarda prolaktin yüksekliği olduğu için yumurta gelişmiyor kalitesi düşüyor bizde de yüksek olunca o hesap İşte o yüzden düşük olması zarar degl zaten gebeliğin 8. Haftası yükselmeye başlıyormuş

Ben bı senedir yapıyorum düşünce de yaptım ovulasyon testi her ay yumurtlama gördüm ama sonuç hepsinde negatif bu ay aşılama olacak onu deneyecz bide

Ben bı senedir yapıyorum düşünce de yaptım ovulasyon testi her ay yumurtlama gördüm ama sonuç hepsinde negatif bu ay aşılama olacak onu deneyecz bide
Anladım inşallah en kısa zamanda gelir bebiş Ya faydası oldu mu bilmem böyle şeyleri pek önermek istemem ama ben Nihal'in Bahçesi hayıt macunu da kullandım hamilelikten 1 ay öncesinde. Araştırmak isterseniz bi bakın.

Hayıt otunu da içtim sirkesini de içtim faydası olmadı

Bugün doktora gittim prolaktin değerim 68 lerde ama doktor çok takılmadı buna. Dostinex tekrardan yazdı düşer dedi. Ama hamile kalana kadar dostinex kullancam mı yoksa 1 kutu içip bırakıcam mı sormayı unutmuşum.. fsh değerim de 14’lerde. 9’lara düştü şükür. Artık hamilelik bekleyebilirsin gelmene gerek yok dedi. Hatta prolaktin 68 olsa bile hamilelik olabilir ama düşse daha iyi olur tabi dedi. Çok umut dolu konuştu. Rabbim hayırlısıyla nasip etsin inşallah

Canım bende aşılama düşünüyorum . Prolaktin benimde yüksek sen ilac kullandıktan sonra mi aşılama olacaksın yoksa yüksek olsa bile mi olacaksın bende bu sorundan yana bebek hasreti cekiyorum inşallah sizin tutar

68 olsa bile mi hamilelik oluyormus yanı ? Çok şaşırdım suan normal değeri 23 kusur benim bildiğim eger öyle ise benim aylardır 30-60 arası gidip geliyor ben kalamadım ne yazikki bence kendi şahsi düşüncem doktor yanlış bilgi vermiş canım yanı hiç bir doktordan bunu duymadım ben

Canım benm düşüp yükseliyor sürekli ben devamlı kullanıyorum doktor bana hamile kalana kadar kullanacaksın dedi o yüzden şuan kullanıyorum aşılama öyle denedik Perşembe oldum asilamami da inşallah isteyen herkesin olur inşallah bı dahaki anneler gününu anne olarak geçiririz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…