Prolaktin testi yüksek olup hamile kalan var mı?

libes

Üye
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2023
32
1
36
Merhabalar.benim prolaktin testi genelde yüksek çıkıyo.endokrin doktorum dostinex başlatmıştı kadın doğumcum bıraktırdı ve Temmuz 27 de embriyo transferi yapıldı.şuan göğüslerim çok şiş be ağrılı. Prolaktinden şüphelendim test yaptırdım 65 çıktı yani yüksek.beta baktırcam ayın 8 inde.hamile olup olmadığımı bilmiyorum ama bu prolaktin beni çok endişelendiriyo.prolaktin yüksek olup hamile kalan oldu mu hiç kızlar

doktora bu teste ve beta hcg ye bakmasını söyledim ikisine aynı gün bakıldı. İlk önce aa Prolaktin yüksek bunun için ilaç kullanılacaz diyip hayır gerek kalmadı hamilesin dedi . 46 çökmüştü Prolaktin ve hamile olduğumu öğrendim. Yumurtlama günlerini değerlendirdikten sonra oluyor merak etmeyin şuan 3 yaşında

doktora bu teste ve beta hcg ye bakmasını söyledim ikisine aynı gün bakıldı. İlk önce aa Prolaktin yüksek bunun için ilaç kullanılacaz diyip hayır gerek kalmadı hamilesin dedi . 46 çökmüştü Prolaktin ve hamile olduğumu öğrendim. Yumurtlama günlerini değerlendirdikten sonra oluyor merak etmeyin şuan 3 yaşında
Merhaba prolaktininize baktırdığınız gün betanıza da baktırmış mıydınız?

Pardon ya heyecandan karıştırmışım ikisine de baktırmışsınız :) betanız o gün kaç çıkmıştı bunu sorayım :))

X