Progesteron hormonu ???

Relug004

Üye
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2021
174
26
Ben bugün progesteron hormonu verdim 21 günüm adet döngümün 1,66 ug/L çıkmış e nabız da değer normal yazıyor acaba değer düşük mü normal mi sürekli gidip gelip anlayan biri varsa cevaplayanilir mi ayrıca bu hormon nedir neyi gösterir tam anlayamadım ??

Ortalama 28 gunde bir oluyosan cok düşük canim

Benim de sizinle benzer bir rakam çıktı ben de covidden sonra 40 günde bir oluyorum. Doktorunuzla görüştünüz mü? Bldiğim kadarıyla progesteron yumurta ile ilgili büyüyüp çatlaması ile

Hamilelik hormonu değer normal. Geçen ay bana doktor 40 üstü gebelik oluyor demişti.

Benim de sizinle benzer bir rakam çıktı ben de covidden sonra 40 günde bir oluyorum. Doktorunuzla görüştünüz mü? Bldiğim kadarıyla progesteron yumurta ile ilgili büyüyüp çatlaması ile
Sınırda çıkmış digerlerine bakmadan yanlizca progesteron hormonu icin yorum yapmak doğru olmaz dedi prolaktinim 25 çıkmış yüksek bakalım ne olacak rahim filminden sonra herşey belli olur dua edin

sanırım doktor takibine başladın o istedi bu testi. yumurtlama olmuşmu diye bu değere bakılır ortalama 10civarında güzel yumurta değeri görülür. genelde kadınların adetin 14.günü yumurtladıgı varsayılır bundan tam 1hafta sonra yanı, adetin 21.günü bu tahlille kontrol edilir.. sizin negatif çıkmş yani değere göre bu adette yumurtlaman olmamış. şöyle ki ortalama 21.gün her kadında geçerli değil. bu yüzden ovulasyon testine basvurulur belki adetin 14değilde 17.gün oldu bu yüzden tahlilde sonuc çıkmaz

Merhaba canım bende bugün verdim 21. günüm 1.94 çıktı doktor biraz düşük dedi oysa ki bu ay hsg çekildim umutluydum ama olmadı takviye amaçlı bişey yazdı. Senin sonucun ne oldu

Merhaba canim bende bugün rahim filmi cekindim alttan ultrason oldum Amh 4.24 çıkınca pcosdan şüphelendi önceki dr. Devlet hastanesinde sürekli dr değişiyor bilirsin pcos görünümü yok dedi rahim filmim temiz çıktı eşim sperm testi veremedi daha suan bisey yapamiyor drlar ondan sonra bi yol çizicez dedi diger hormonlara normal dedi yumurtlamanda problem olabilir ilac tedavisine başlarız dedi ama önce esinin sperm testi o test tedavinin seyirini degistirebilir de dedi bakalım rabbim önümüze ne çıkarıyor anlamadım hiç birşey duzenli olurim genelde evlendiktee sonra biraz dalgalandı yumurtam tam gelismeden adet olabiliyomus cok tuhaf seyler var temmuzun yedisinde ultrasonda pcos varmi yokmu netleşir.

Kiz zaten 19 gün yumurtlama olduysa ozaman olmuştur 33 gün adet oldum ama progesterondan dolayi yumurtlama şüpheli bklm nolcak

Yok o canım çatlama olduğunu gösterir adet olmaz isen tekrar baktır
Evet biliyorum çatlama olduğunu 60 değer yüksek olduğu için gebelik olabilir dendi sende 40 üstü gebelik olabilir deyince yazmıştım teşekkürler ..

Hamilelik hormonu değer normal. Geçen ay bana doktor 40 üstü gebelik oluyor demişti.

Adetin 21. Gün de çıkan progesteron değeri 40 olduğunda mı gebelik oluyor canım
Hayır ben 15 16 küsürle tüp bebek transferi oldum 7 haftalık gebeyim 30.30 çıktı değerim ki günde 1 defa 25 mg progestan iğne günde 4 adet 200 den olmak üzere toplam 800 mg progestan fitil kullanıyorum ona rağmen sonuç bu ve doktorum çok sağlıklı ve güzel ilerlediğini söyledi

Ben gebelik istiyorum canım ama benim doğal hali bu çıktı ilaç falan kullanmıyorum ..
Fazla bir bilgim yok o yüzden

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…