Progestan kullanıp hamile kalan var mı?

fnd_50

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2015
11.268
17.731
34
Merhabalar arkadaşlar. Bir çocuğum var çok şükür oğluma kardeş istiyoruz. Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah.İlk gebeliğimde de 15 ay olmadı. 16. Ay doktor Progestan vermişti o ay hamile kalmıştım. Şimdi yine 8-9 aydır deniyoruz olmadı, bugün doktora gittim. Doktor rahmin ince o yüzden olmuyor olabilir dedi Progestan verdi. Sabah akşam kullanacaksın dedi. İki kutu verdi. Arka arkaya kullan dedi. Ama ilk gebeliğimde 15. Gün başlayıp 10 gün içereceksin demişti. Bunda sürekli mi kullanacağım şüpheye düştüm. Kullanan arkadaşlar siz nasıl kullandınız ve hamile kaldınız mı?

Progesteron duphaston değil mi? Bence Dr unuza ulaşın çünkü devamlı kullanmak iyi değil demişti Dr um verdiğim tarihlere dikkat et kullanırken demişti 23 ocakta catlatma iğnesi vurulmuştum 29 ocakta başlatmıştı bitene kadar icmistim

Progesteron duphaston değil mi? Bence Dr unuza ulaşın çünkü devamlı kullanmak iyi değil demişti Dr um verdiğim tarihlere dikkat et kullanırken demişti 23 ocakta catlatma iğnesi vurulmuştum 29 ocakta başlatmıştı bitene kadar icmistim
İlk gebeliğimde doktorum 15. Gün başlatmıştı 10 gün iç demişti. Bırak demişti. Şimdi ikinci gebeliğim için başka doktorum iki kutu yazdı kullan sabah akşam bitene kadar dedi. Özellikle bir daha sordum sürekli mi kullanacağım diye. Sürekli dedi ben de anlamadım. İlk kutu bitince adeti beklerim duruma göre hareket ederim olmadı. Hapım şundan atıyorum size

Eklentiler

• 5E7B32B1-961C-47D9-A72D-04D67DB49CBE.jpeg
    5E7B32B1-961C-47D9-A72D-04D67DB49CBE.jpeg
    82,1 KB · Görüntüleme: 59
İlk gebeliğimde doktorum 15. Gün başlatmıştı 10 gün iç demişti. Bırak demişti. Şimdi ikinci gebeliğim için başka doktorum iki kutu yazdı kullan sabah akşam bitene kadar dedi. Özellikle bir daha sordum sürekli mi kullanacağım diye. Sürekli dedi ben de anlamadım. İlk kutu bitince adeti beklerim duruma göre hareket ederim olmadı. Hapım şundan atıyorum size

Doktorunuzun bir bildiği vardır o halde. Tekrar sormuşsunuz ayni yanıtı vermiş sonuçta. Şifa olsun inşallah

Hamilelik düşünüldüğü zaman progesteron kac olmalı .progestan ne için kullaniliyo

Hamilelik düşünüldüğü zaman progesteron kac olmalı .progestan ne için kullaniliyo
Kaç olmadı gerektiğini bilmiyorum ama normalde yumurtlamadan sonra veriliyor gebelik oluşursa tutunmayı kolaylaştırıyor adet düzensiz ise düzenli adet görmeyi sağlıyor. Ama doktor reçeteli veriyor

X