Progestan hakkında yardım kızlar...

Mutlusonsuz12

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2019
286
63
30
Kızlar meraba herkese...
Ben 5 buçuk haftalık hamileyim geçen hafta doktora gittiğimde keseyi gördü. Kan tahlili istedi progesteron 16 çıktı. Üç gündür de çok az kahverengi lekelenme oluyor. Günde iki kez olmak üzere progestan verdi vajinal yoldan kullanmamı soyledi üç gündür kullanıyorum. Şimdi sizlere şunlari sormak istiyorum kızlar .
1. Beş haftalık gebelikte progesteron 16 çıkması nasıl 16 cokmu düşük bir değer? Kaç cikmaliydi ?
2. Progestan fitil şeklinde kullanmaya başladım yerleştirince kendi hafif kayıyor çok çok içeri kadar gittiğini sanmıyorum elimle hafifçe ittiriyorum çok fazla parmağımı sokmuyorum ama bir iki saat sonra lavaboya gittiğimde bazen çamasirim da biraz beyazlık oluyor ilaçtan dolayı yada idrar da bazen beyaz tortular oluyor. Sizler de oluyor mu yoksa beceremiyor muyum🥺

İlacı iyice itip yarım saat kadar uzanmalısınız. Geri akmaması gerekiyormuş fayda sağlaması için

Bilmiyorum canm kafam karıştı biraz. Prosteron da 16 çıkmış doktor düşük çıkmış dedi tedirgin oldum

Açıkçası o değerleri bilmiyorum hiç ama kanamalı geçmişti hamileliğim, 30. haftaya kadar falan kullandım ben Protestan. Çoook iyi itmek gerekiyor, iyi itince akmıyor onu biliyorum sadece

Progestan fitil 10gündür kullanıyorum artık gitmiyor bugun zorlandım. sabah öğlen akşam kullanıyorum.

Kızlar meraba herkese...
Ben 5 buçuk haftalık hamileyim geçen hafta doktora gittiğimde keseyi gördü. Kan tahlili istedi progesteron 16 çıktı. Üç gündür de çok az kahverengi lekelenme oluyor. Günde iki kez olmak üzere progestan verdi vajinal yoldan kullanmamı soyledi üç gündür kullanıyorum. Şimdi sizlere şunlari sormak istiyorum kızlar .
1. Beş haftalık gebelikte progesteron 16 çıkması nasıl 16 cokmu düşük bir değer? Kaç cikmaliydi ?
2. Progestan fitil şeklinde kullanmaya başladım yerleştirince kendi hafif kayıyor çok çok içeri kadar gittiğini sanmıyorum elimle hafifçe ittiriyorum çok fazla parmağımı sokmuyorum ama bir iki saat sonra lavaboya gittiğimde bazen çamasirim da biraz beyazlık oluyor ilaçtan dolayı yada idrar da bazen beyaz tortular oluyor. Sizler de oluyor mu yoksa beceremiyor muyum🥺
16 düşük benimde ilk öyleydi hemen progestan başladım. Ben fitil kullanamıyorum göbekten iğne vuruluyorum

Beta kaç çıkmıştı kese gorunurken

Sadece kese gözükmüş cnm bebek gözükmeden bu fitili vermiyorlar aynisini ben yaşadim bebek gözükmeden vermiyoruz dediler bebek gözükünce kullandim ben ayrica fitili bende tam itemiyordum lavaboya gidince beyaz bişekilde akiyodu camasirima geliyodu

Sadece kese gözükmüş cnm bebek gözükmeden bu fitili vermiyorlar aynisini ben yaşadim bebek gözükmeden vermiyoruz dediler bebek gözükünce kullandim ben ayrica fitili bende tam itemiyordum lavaboya gidince beyaz bişekilde akiyodu camasirima geliyodu
Bende sadece idrar testi pozitif kan negatif geldi ama dun kahverengi lekelenmem vardi doktoruma sordum bana bugun vajinal progestan kullanip yarin tekrar kan vermemi soyledi acaba neden boyle bisey dusundu pcos var bende

Merhaba bende transfer öncesi progesteron kullaniyorum eyer sorun çıkmazsa tahlillerde Allah'ın izniyle salı günü transfer yaparız dedi ben çok şey atlattım 2 buçuk senedir transfere hazırlanıyorum artık doktorda yapalım çok yoruldun rahim bu kadar kalinlasiyir dedi banada şimdi progesteron verdi günde üç kez fitil gibi kullanıyorum gündüz çalıştığım için kullandığım fitillerdr çok uzanma fırsatım olmuyor en az 1 saat uzanman lazım bende WC gidince beyaz lekeler geliyor içinde iyice kalmasi için uzanmak lazımmış ayağını yukarı kaldırıp ancak gece koyup direk uyuduğum için o sabit kalıyor içinde gündüz kattiklarimda dinlenme fırsatım olmuyor çok sende çalışmıyor isen kattigin gibi uzan bir saat

X