Problemler

esra sefil

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
19 Eylül 2024
157
-103
29
Evliliğime 25 gün kaldı ama ne alınacak eşyalar tamamlandı ne de takılar? Ben üstüme düşeni fazla fazla yaptım annemin emeklisi ve benim maaşımla beyaz eşyalar tv küçük ev aletleri mutfak hepsini ben aldım. Eşimin tarafına mobilyalar halı ve perdeler aynı zamanda 5 adet 20 gr bilezik düğün dışında bir şey yüklemedim. Evleneceğim adamı gerçekten çok seviyorum. Mükemmel biri. Mutfak madam ve portmanton halılarım perdelerim ve bileziklerimin 2 tanesi yapılmadı. Annem tamamlanmazsa nikahı yaptırmam diyor çünkü bizim afetlerimize göre yapmamız gerekenden çok fazlasını yapıp normalde yapılandan daha azını istedik. Eşim işten çıkış yapıp 5 yıllık tazminatını aldı. Bu sürede nişanı sözü ben yaptım. Annem zaten 2 20 gr bilezik takacak. 9 aylık bir sürede ortada sadece mobilyaların bir kısmı 3 bilezik var. 2 si yeni borçla alındı zaten. Daha 15 gün oldu. Eşime söylediğimde var da mı yapmıyorlar diyor ama evde 5 çalışan nüfus var. Biz eve peynir bile alamıyoruz kına organizasyon yapacağımız için. Babamın mezarını yaptırmak için annemin biriktirdiği parayı annem beyaz eşyalara verdi. Bir peynir girmedi eve 4 5 aydır annem sıkmaktan canı çıkmış durumda. Ama nişanda dahi karşı taraf masraf yapmadı eşime yüklendiler takılardan gizli gizli para verdim eşime. 2 haftadır ha bu gün ha yarın deniyor ama annem bu hafta alınsın dedi 3 gün kaldı. Delirme noktasına geldim arada kaldım. Anneme hak veriyorum kadın yemedi içmedi yaptı. Eşime dediğimde var da mı yapmıyorlar diyor Savunmaya geçiyor kavga edip duruyoruz biliyorum onun da elinden bir şey gelmiyor. Ama anneme de diyemiyorum bir tane az yapsınlar kıyamet koparır sen bana değil onlara acıyorsun ben kıyıp eve bir yumurta alamıyorum onların evinde tavuk et eksik olmuyor diyor. Eşime yükleniyorum neden biriktirmiyorsunuz son günlerimiz ayrılalım mı istiyorsun ağırlığını koy diye ama ona da üzülüyorum çünkü çok seviyorum kıyamıyorum. Adama ailesini kötülemek istemiyorum ama durumlar ortada görmek istemiyor o da arada kalıyor. Be yapacağımı şaşırdım gerçekten. 9 ayda 5 maaşla bir bilezik (2 tanesi yeni sayıdan alınan borçla yapıldı) bir de kolye yapıldı. Nişanda çeyrek takıldı zaten. Bohça falan da yapılmadı. Ben o arada sözüme en az 25 bin nişanıma en az 40 bin harcadım. Nişanlık su bu hepsini evleneceğim adam yaptı zaten. Neye kızayım neye üzüleyim beyi düşüneyim Allah bullak oldum. Artık kendim işin içinden çıkamıyorum nişanlıma yüklenmek istemiyorum ama ondan başka yükleyebileceğim insan yok çünkü anneme dediğimde annem benden 3 tane fazla yapıyorlar eşyaların çoğunu ben aldım babanın mezarını bile yaptırmadım evime bir şey alamıyorum diyor. Nişanlımın eli kolu bağlı düğünün çoğunu ailesi yapıyor çık git deseler ne yapacağım diyor. Ailesine saygısızlık yapmak istemiyorum çünkü ben öyle bir insan değilim büyüğüm hepsi ve eşimin ailesi ile iyi olmak istiyorum. Ama ben böyle iyi niyetli oldukça ciddiye alınmıyor gibi hissediyorum.

Aileleri karıştırmanız garip geldi açıkçası. Neden siz yuva kuracaksınız diye babanın mezarı yapılmadı mesela annenin parasına dokunmasaydın imkanlarınızın elverdigi sekilde yapsaydınız keske. Mesela en basitinden söz nişan aynı gün olabilirdi. Ayrı olması demek ayrı da masraf demek. Ve 5 maaş işini anlayamadım

Söyle eşim 2 erkek kardeşi annesi emekli babası emekli ve annesi ayrıca çalışıyor hatta daha fazla para giriyor eve. Beyaz eşyalara peşinat verip geri kalan taksitlerini bana bıraktı annem. Ben beyaz eşyaları alıp o tarafa çok yüklenmek istemedim. Söz nişan aynı gün yapacaktık evimiz çok küçük kira (eviniz yapılıyor başka yerde) kira yardımı alıyoruz karşılıyor kirayı. Kaynanam benim akrabalarıma gelme diyemem dediği için nişan yaptım ben akrabaları hep gelmek istemiş gelme diyememiş ben de nişanı ayrı yapalım dedim ama sözüme de 25 kişi geldi zaten. Yani böyle delirme noktasına geldim de geldim

Bu arada elim abisinin 2 yıl önce yüklü miktar borç yaptığını o yüzden eve haciz geldiğini onu ödediklerini söyledi babası krediyi o yüzden çekmiş. Ama aylık ödemeleri 2 yıl önce maaşının yarısından fazla olamaz biliyorsunuz devletin koyduğu bir kural. Onun dışında annesinin de maaşının bürünün yarısı yine bu borçlara gidiyor ama o kredinin üstünden emeklilere 6 ayd abir zam yapılır 4 zam gelmiş

bu evlilikten hayır gelmez böyle de gider sorunlar ben söyleyim. İyice yüz göz olmuşsunuz

bu evlilikten hayır gelmez böyle de gider sorunlar ben söyleyim. İyice yüz göz olmuşsunuz
Korkum da bu bu şekilde benim isteklerim önemsenmedikçe ben de hali ile soğuyorum ailesinden. Bu kadar yüz göz olup iyi niyetli davrandım ve burdan çıkamıyorum sanırım artık basılsa Esra bir şey demez diye düşünülüyor. Çıkamıyorum işin içinden nişanlımı kırmak istemiyorum ama kırıyorum çünkü küme dert yanayım?

oncelikle kaybiniz icin basiniz sagolsun,gercekten uzuldum. ana gibi yar olmaz derler ya anneniz sizin mutlulugunuz icin caba gosteriyor elinde avcunda olani size veriyor ama esinizin ailesi ayni tutumu gostermiyor. esinizin ailesi tarafindan degersizlestirilmissiniz ne yazik ki, cadi gibi biri olsaydiniz iste o zaman degere binerdiniz boyleleri ne isterse kopartip aliyor, siz iliman,insancil davrandiginiz icin yadirgamislar belli ki hayatlarinda bu sifatlar yok. uzgunum ama anneniz hakli,esiniz ne derse desin veya ailesi samimi degiller

Eşim haklısın ama var da mı yapmıyorlar diyor elimden bir şey gelmiyor söylemiyorum mu sanıyorsun diyor. Evde kavga etsem defol git yapmıyoruz dese annen seni bana verecek mi diyor ben de senin gibi arada kaldım ciddiye alınmıyorum diyor. Onun başının etinmiş yiyorum. Annesi bana kzık gibisin diyip durur ama artık samimi gelmiyor. Canım annem yıprandı sitresten sıkıntıdan annemin kalbini kırmak istemiyorum kendimi geçtim anneme verilmiş bir söz var o tutulmuyor. Çok bunaldım. Artık ailesi bana samimi gelmiyor bunu söyledim zaten eşime. Sıksalardı biliyorum ki bir bilezik olsun yapılabilirdi. Çünkü bu süreçte zaten çok bir şey yapılmadı bana. Nişan ya düşünün nişanda bir çeyrek takıldı. Ben bunları düşündükçe delirecek gibi oluyorum artık. Ama nişanlımı da çok sevmiyorum bir altın için bırakan bir kız olmak istemiyorum altına değer mi? Ama anneme de bu haksızlığı yapmalarına gönlüm razı değil.

sizin yerinizde olsam ailesiyle ilisigimi keserdim. anneniz mutfagindan kisiyor ama onlar sorumsuz ogullarinin borcu yuzunden diger oglunun evliligine yardim etmiyor. bu sekilde evlendiginiz takdirde esinizle aranizfa buyuk sorunlar olur ileriye donuk bilginiz olsun.

Bunu da söyledim eskisi gibi olamayacağımı söyledim açık söylemek gerekirse. Zaten daha ötesi yok durumun gecen 300 gr peynir aldım diye annem bana kızdı. Daha ötesi olmayan şey babamın mezarı yapılmadı hala 1 buçuk sene oldu tüm birikim bu hazırlığa gitti. Vicdanım sızım sızım sızlıyor. Yakınlığı kesiyorum zaten bir süredir gidip gelmiyorum mesafemi koyacağım çünkü iyi gittikçe daha da degersizleştirildim. Ve bir de çok masraflı düğün yapıyormuşum gibi davranılıyor. Yemine derim eve yakın yerden tuttum ki servis parası çıkmasın. Araba kiralama işini balayını düğün parası ile karşılayalım dedim. Ben daha ne yapayım

Bu arada çok sevmiyorum demişim yanlışlıkla yazım yanlışları için özür dilerim çok seviyorum diyecektim

Ben anlayamadım sizi , 29 yasinda koskoca kadının araba kiralama isini ve balayi parasını da kendisinin karsilayacak olması bile tuhafiniza gitmis sanki. Onu da es ailesinin karsilamasi beklendi. Yani 1.5 senedir bu işler varsa coktan halledilmeş olması gerekirdi tüm eşyaların. Siz eve 300 gram peynir aldınız diye annenizin size kızmış olması kadar entresan bir durum olamaz. 300 grama kızilir ama kina organizasyonu tutulur tamamen gösteriş için. Anneniz sadece gosterise duskun orf adete degil maalesef. Ayrıca size soz verilmemis ailesi tarafindan , siz uzerine yuklemissiniz insanlarin. Kendi gucunuz neye yetiyorsa onu yapmalısınız, karsi taraftan da onu beklemelisiniz. Es ailesi cok kalabaligimiz mi dedi nisan icin , diyecektiniz ki aile arasında olsun diyecektiniz. Aileler size bir sey yapmak zorunda degiller , gönüllerinden kopar durumlari da musaittir o zaman evet kendi istekleriyle yapabilirler bu sizin aileniz ve es ailesi için de gecerli.
Size tavsiyem evlilik hayatınızin orta yerine dinamit koymak istemiyorsaniz annenizi cok dinlemeyin bu konularda.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…