Prezervatif ve ella

İnsanları eleştirmeye o kadar açık bir toplumuz ki buranın amacı fikir alışverişi yapmak insanları yadırgamak değil insanların özel hayatını sorgulamak hiç değil. Cevap vermek istemeyebilirsin oku geç kimse sana zorla yazdırmıyor.

Ayy herkes ne kadar da gergin 😅. Ayrıca prezervatif kullanıyorsanız neden ella içtiniz diye çemkirenlere cevap olarak prezervatif tek başına hamilelikten ancak %85 civarında korur. Evet her seferinde ella içmeniz hç doğru değil. Çünkü çok ağır bir ilaç. Hatta zorunda kalmadıkça bir yılda en fazla iki kereden fazla kullanılmaması gerekiyor. Hamile olduğunuzu sanmıyorum. Ancak ella sebebiyle adetinizde gecikme olabilir. O sebeple endişe etmeyin. Zaten adetinize 5 gün kala birliktelik yaşadığınız için yumurtlama gününde olmanızda çok olası değil. Ancak şiddetle yakın bir zamanda doktora gidip doğum kontrol hapına başlamanızı öneririm. Aksi halde ella gibi ilaçlar ile kendinize geri dönüşü zor zararlar verebilirsiniz

Ayy herkes ne kadar da gergin 😅. Ayrıca prezervatif kullanıyorsanız neden ella içtiniz diye çemkirenlere cevap olarak prezervatif tek başına hamilelikten ancak %85 civarında korur. Evet her seferinde ella içmeniz hç doğru değil. Çünkü çok ağır bir ilaç. Hatta zorunda kalmadıkça bir yılda en fazla iki kereden fazla kullanılmaması gerekiyor. Hamile olduğunuzu sanmıyorum. Ancak ella sebebiyle adetinizde gecikme olabilir. O sebeple endişe etmeyin. Zaten adetinize 5 gün kala birliktelik yaşadığınız için yumurtlama gününde olmanızda çok olası değil. Ancak şiddetle yakın bir zamanda doktora gidip doğum kontrol hapına başlamanızı öneririm. Aksi halde ella gibi ilaçlar ile kendinize geri dönüşü zor zararlar verebilirsiniz
Çok teşekkür ederim en azından biri cevaplayabildi

Çünkü hala regl olamadım her evli olan çocuk sahibi olmak istemeyebilir. Önereceğiniz bişey var mı regl olmak için
Hiçbir şey kullanma canım üstte de dedim. Ella zaten hormonlarla oynayan bi ilaç üstüne söktürmek için bi şey yaparsan daha zorluk çekersin.

Her evli olan çocuk istemez zaten konu o değil de Ella acil bi kontrol hapı. Evlilikte aciliyet çok olmamalı. Haftada 3-4 sevişseniz her seferinde için rahat etmiyor diye Ella alamazsın. Doğum kontrol hapına başla bence bi sıkıntın yoksa

Prezervatif düzgün kullanıldı, yırtık olmadı ve üstüne ella aldıysanız muhtemelen bir sorun olmaz. Ama bizim Prezervatif yırtılması sonrası ella içmiştim, yine de hamile kalmıştım. Yani hatta ben reglim gecikince regl cozdurucu çay falan içmiştim hiç aklıma hamilelik gelmediği için. Olacağı varsa oluyor ama sizin durumda sorun yaşamazsınız herhangi bir yırtılma olmadığı için. Ayrıca anonim bir yere yazarken yalan soylemenize gerek yok. Sonuçta gerçekten eşinizle ilişkiden sonra içecek olsanız her gün içmeniz lazım ellayi, belli ki düzenli bir ilişki içinde olmadığınız için Prezervatif yırtılması olmadığı halde ilaç almışsınız. Yarın bir test alın yapın içiniz rahat etsin madem 🙄
A aaa.ellayı gec mı ıctınız de cocuk olma olasılığı arttı acaba
İlk Yırmı dört saat ıcınde ıcmedınuz mı

A aaa.ellayı gec mı ıctınız de cocuk olma olasılığı arttı acaba
İlk Yırmı dört saat ıcınde ıcmedınuz mı
İlk 6 saatte içtim. Kondomu da 14 senedır kullanirim ilk defa yırtılma oldu. Hatta ben reglim gecikince açıkçası hamilelik aklıma bile gelmedi ella aldığım için, adet söktürücü şeyler de içtim. Yani gerçekten daha da ne yapilabilirdi bilemiyorum olacağı varmış.

İlk 6 saatte içtim. Kondomu da 14 senedır kullanirim ilk defa yırtılma oldu. Hatta ben reglim gecikince açıkçası hamilelik aklıma bile gelmedi ella aldığım için, adet söktürücü şeyler de içtim. Yani gerçekten daha da ne yapilabilirdi bilemiyorum olacağı varmış.
Ay bende Sımdı ella aldım 500 tl olmus bıde.
İşe de yaramazsa düşer bayılırım😞

Allah bagıslasın evladınızı

X