Prensesimin ismi nasıl?

Sadece Derin ya da İpek ya da Doğa..

Çift isim bilemiyorum yanii..Derin Ada, Ada Derin, Masal Doğa vs.. karışık kulağı yoruyor sanki..

Bu arada kimse kusurabakmasın şu aralar elini sallasan Duru ve Doğa 'ya çarpıyor..

Bekarken (9 sene önce) hep, kızım olursa ismi Duru olsun derdim ki o zaman kimsede yoktu, çok beğenirdim, herkes'' aaa ne komik, Duru sabun markası gibi '' derdi, şimdi moda oldu ama ben vazgeçtim..Çok fazla varrr..

Ama çook güzel yaa..Duruuu..

Hepsi ayrı ayrı güzel gerçekten.Ama çocukken "sen Derin bir adasın "diye çok dalga geçen olur. Derin çok güzel bir isim ama erkeklerin dalga geçeceği bir isim gibi geliyor bana.Sakın bana kızmayın.Bende kızımın adını koyarken çok düşündüm .Ece koydum ama şimdiden ""Ece senin adın iki hece" " Ece gel bize her gece" gibi şeyler söyleniyor.Ben o kadar düşündüğüm halde onları düşünememiştim.Adasu çok güzel bende "su" isimini çok seviyorum .Adıyla büyüsün canım bebişin.

evt dalga konusunda haklısın.buyudukce korelıyo bu derın bı kızsın ısı ama ortaokulda da bana zehır olmustu.ben soylemek ıstememıstım ama..

Bende Elvan koyacaktım kızıma millet "ELVAN GAZOZLARI " diyince vazgeçtim am açook hoşuma gidiyor.Elvan , Elçin,

evt dalga konusunda haklısın.buyudukce korelıyo bu derın bı kızsın ısı ama ortaokulda da bana zehır olmustu.ben soylemek ıstememıstım ama..

Canım büyüdükçe geçiyor ama zaten yaralar çocukken alınıyor.Hadi senin adın büyüyünce dalga konusu olmaktan geçilmiş.Yaa ben ne yapayım adım Özgür .Büyüdüm ama halen acısını çekiyorum.Ama adımı çooook seviyorum.Hiç değiştirmeyi düşünmedim.Adımdan utanan bir kayınvalidem, okulda senin annenin adı erkek ismi diye dalga geçilen bir kızım var.Yani sadece sizinle kalsa iyi.Çok üzgünüm çoook

bence bunların hiçbiri hoş değil...
bana kızmayın ama...
ada, masal, doğa falan.....
yapmacık isimler geliyo ne bilim....
ama ipek güzel.......

bana sorarsan ne kyarsan diye;
"MİRAÇ" koyardımmmmmm......

dogru evt haklısın.ben devamlı yazıyorum ama herkes bırbırnın aynı ısımler koyuyor cocuklarına.kac kız bebek bekleyen konu gorsem hepsı derın naz ada su berrak koymak ıstıyo.ben anlayamıyorum ınsanları nıye bu kadar cok oldugunu bıle bıle ınatla koyarsın kı??benım balıgımın ısmı masal hıc de kesfedılmedıgını dusunuyodum ama onu da kapmıslar dıgerının adı da sutlac zannedersem kımse koyamaz onukaydirigubbakcemile3

Merhaba Arkadaslar,
Benimde kismet olursa birgun kizim olursa iki isim uzerinde duruyorum,
1. şimal ( kuzey ve kuzey yildizi anlamina geliyor)
2. Katre ( Inci tanesi ve su damlasi anlamina geliyor)

Allah cumlemize nasip kismet etsin insAllah

bence en güzeli masal diğerleri zaten bu aralar en çok konulan isimler ada falan

bende bikaçgünlük hamileyim:)
cinsiyet minsiyet belli değil ama benim gönlümde kız yatıyor
"masal" düşündüğüm isimler arasında..tınısı çok hoşuma gitti..

ıkılı ısımlerın anlamı cok yakın olmus guzel degıl ama ben
derını sevdım en cok.

bebek bekleyen herkese allah hayırlı sağlıklı evlat versin..darısı başıma :) ben sulu isimleri çok seviyorum yağmur ,nehir , ırmak, su .v.b. ama senin listenden ipek ve derin isimleri kulağa hoş geliyor.

Ben kızıma Elif öykü ismini koyucam sadece 3 haftam kaldı.Biz daha cinsiyeti belli olmadan kız ve erkek olursa ne koyacağımıza karar vermiştik. Çok da kolay oldu. Bence kızının nasıl biri olmasını istiyorsan ona göre bir isim koy. Ben mesela bir suya karşı bir sevgim vardır birde sanata karşı. Nehir, deniz gibi isimlerd ekoyabilirdim. Ama eşim istemedi. Ya da müzikle ilgili beste, ezgi... onlarıda eşim istemedi. Bende Öykü istedim. Son zamanlarda moda olduğu için değil, sadece kızımın sanata karşı, edebiyata karşı ilgisi olsun istiyorum. Kızımın bir öyküsü olsun. Boş biri olmasın.Anlamı için istedim. Elif de çok sevdiğim bir dostumun ismi. Bence anlamını düşün. Mesela duru güzel ama çok soğuk geliyor bana duru bir kız demek. soluk tenli ağırkanlı birini çağrıştırıyor.Ben o yüzden düşünmedim. Kızım cıvıl cıvıl olsun istiyorum. Derin ismi bence kızlarda yanlış yorumlanabilir ve alay konusu olabilir. Su ve ada o kadar çok konuldu ki... İpek hem sıcak bir isim. Hemde sempatik. Kİbar ve güzel bir kızı çağrıştırıyor.

Ben olsam İpek düşünürdüm.

lBu arada benim ismim Esin. İsmimi çok seviyorum. Anlamı ilham. Ben müziğe, dansa o kadar düşkünüm ki.. zamanında beste bile yaptım. Ben insanların isimlerinden çok etkilendiğini düşünüyorum. O kadar eski ve güzel isimler var ki... Ama ne yazık ki kimse artık bu isimleri koymuyor. Herkes ya moda bazı isimleri yada söylenmesi okunması zor arapça, farsça garip isimleri tercih ediyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…