prensesim 15 temmuzdan beri kollarimda:)

shpirt

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2008
336
0
kızlar, daha yeni yeni kendimi toparlamaya başladığım için hikayemi yazayım dedim...
ilk gerçek sancım gece yarısı gibi geldi, uyumaya başlamadan önce...bunun hazırlayıcı sancı olduğunu düşündüm. sonra da farkettim ki 10 dakikada bir gelmeye başladı...
gece 3e kadar böyle devam etti...her sancıda daha da ağrı hissetmeye başladım karnımın sonunda...eşimle ikimizde inanamıyorduk, acaba bu doğru olabilir miydi diye...
hep tuvaletim geldiği için, zamanımın çoğunu tuvalete geçirdim:) :CüvCüv:
3ten sonra sancılar 6 dakikada bire indi. eşim kalktı, hazırlandı, duş aldı, traş oldu ve güle oynaya acaba lidyamız bizimle dalga mı geçiyor diye gülüyorduk sırnaşık şey
saat 5.30da hafif bir akıntı gelmeye başladı, ama tecrübe de yok ya, acaba suyum mu değil mi bilmiyorduk :uhm:
doktorumuzu aradık, o da çok sakin bir şekilde doğumunuz başlamıştır muhtemelen dedi ve hastaneye gidin yatışınız yapılsın dedi:)
o esnada kaşımı aldım, ojelerimi tazeledim ki lidyamız beni güzel bulsun gamyoncuiremsu
bunların hepsini sancılar arası yapıyorum haa..
saat altıda ilk pelvik muayenesi olduk, suyum bu sefer oluk oluk geliyor...açılma yoktu...
neyse hemen nst'ye bağladılar ve saatte bir kontrol...bir saat sonra 2 santim, 2 saat sonra 3.5 cm. bu esnada epidural yaptılar(zaten öyle istiyordum)..
5 cm'e kadar gayet huzurlu bir şekilde açılmam oldu, sonraki evre çok sancılıydı...ayyyy hatırlamak bile istemiyorum senağlama
ama saat 10da tam açılmam olmuş ,direk doğumhaneye gidelim dediler...
titremeye başladım, eşimle helalleştik felan, girdim senağlama
altı kişilik ekip ıkınmanın zamanı geldi dedi...ayaklarımı bağlamışlardı(en nefret ettiğim kısmı bu oldu Çok üzgünüm çoook
ıkın diyorlar, ıkınıyorum, evet evet evet diyorlar...ben de kendi kendime ahaa bu sefer çıktı diyorum, ama nerde :sm_confused: yine bir şey yok...
yanımda cici minicik bir ebe vardı...dediler ki bana sana ebe biraz yardımcı olsun mu dediler, ovsun da bebek strese girmesin dediler... ben de evet olur dedim. sandım ki ebe karnıma tatlı tatlı masaj yapacak,ondan olur dedim...
sonra bir bastırdı ki annnaaaa, ne ovması, ne masajı, camım çıktı yaaa. eşim dışarıda çığlıklarımdan kafayı yemiş:KK43:
ebeye dedim ki: ufak tefek görünüyorsun, nerden buldun bu gücü...
lidya hemen çıkmadı, ilk 'ovmada' yani...ebeye dedim ki hadi ben becereksizim de ıkınamıyorum, sen niye çıkaramıyorsun kızımı...etrafımdaki herkes gülüyor...
neyse 5 ovmadan sonra lidyam geldi, herşey 30 dakikada oldu bitti...herkes benim çok şanslı olmamdan bahsediyordu, doğumum kolay oldu diyee...bi de bana sorsunlar...herkese ikinci bebeğim olursa sezeryan isterim dedim..canım çok kıymetliymiş:)
lidyamın ağlamasını 10.33 te duydum, :emir_bebek:
keyfim yerine geldi...hemen vermediler kollarıma,odama 10 dakikada çıktım, sonra prensesimi emzirmeye getirdiler...çok ağlamışım, herkes yazık eridi bitti kızcağız diyormuş...
allahıma bin şükürler olsun...allah isteyen herkesin kucağını doldursun...
allah tüm ekipten de razı olsun diye hep dua ediyorum:)
p.s:çok uzatmışsam kusuruma bakmayın, heyecan işte lülülülülülü

ay daha ne istiyon kiz sag selim kavustun bebisine ne guzel
tebrik ediyorum seni ve esini bence cok kolay bi dogum olmus vallaha benim yasadiklarim yaninda bi sey degil ama tabi insan cani kiymetli olurmus a.s
allah anali babali buyutsun canim
biz daha doguramadik burdayiz:roflol::lepi:

canim allah anali babali buyutsun
corumlum seni gordukce aglayasim geliyorrr
vallahi hep aklimdasinn canim dr bisey demedimi yaa

teşekkürler canım
yok yok kesinlike evlen, sevdiğin biri ile ve de bebiş sahibi ol:)
ıhhhh, çok güzel bir duygu yaaa...yine olsa yine yaparım...bebişim maşşalllahhh çok şeker:)

gözün aydın .. lidyanı güle güle büyüt cnm..

(hafif de olsa sancılarım var .. üzerine ne güzel gitti beeee... :)) gidim bir bardak da su içim bari .. :bbo:

gözün aydın canım allah analı babalı büyütsün,ömürlü olsun.

allah analı babali büyütsün canımmm..böyle doğumlar dostlar başına daha ne kötüleri varr...rabbim bizede en kısa zmanda nasip etsin inşaallah..

Allah analı babalı büyütsün canım,sağlıklı mutlu günler diliyorum,

Canım Allah analı babalı büyütsün... Gerçekten de kolay bir doğum olmuş. Ben o sancıları çekip bi de üstüne sezeryan yaptırmak zorunda kaldım. o yüzden çok şikayet etme :))))

allah uzun ömürler versin lidya bebeğe sağlıkla inşallah ismide çok güzel olmuş çok anlamlı tekrar tebrik ederim güzelim

canım gözün aydın...Allah analı babalı büyütsün Lidya hanımı....

canim allah anali babali büyütsün
bende tam tersi ebeye dedimki ben tek başima ikinirsam başaramam sende karnima bas tamam ama gerekirse dedi tabi gerektide oğlum oksijensiz kalmişti
ama hakkatten insanin cani çok yaniyo taki o küçük yavrunun sesini duyana kadar

offffffffffffffff her doğum hikayesinde ağlamak zorundamıyım ben ya
canım Allah analı babalı büyütsün inşallah
ne güzel sağsağlim kucağına almışsın bebeğini darısı tüm hamişlerin başına

canım Allah analı babalı büyütsünn..a.s.yaa korkmaya başlaıdm normal doğumdannn bi cesaretleniyorumm bide bölee:çok üzgünüm:

tbrik ederim cnm allah analı babalı büyütsün ismiyle yaşasın inşallah lidya hanım:))

bu arada aynı gün doğum yapmışız cnm bende 15 temmuz saat 20:55 de aldım EGEmi kucağıma:))

canım çok tebrik ederim..ne guzel şanslısın, sancılarının sonucunda bebişini normal yolla kollarına almıssın...allah analı babalı buyutsun...

X