Prematüre bebek

esra aaa

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Haziran 2024
14
5
30
Prematüre doğmuş bebeğiniz sizi ne zaman tanidi ne zaman sizi diğer insanlardan ayrit etti
Benm kızım 25+1 haftalık doğdu 5 ay hastanede kaldı yaklaşık 3,5 aydır bizimle ama bana hala beni annesi olarak görmüyor gibime geliyor sizin bebeğiniz size ne zaman annesi gibi tepki vermeye başladı Şu an kızım düzeltilmiş 4 aylık takvim yaşı 9 aylık

Prematüre doğmuş bebeğiniz sizi ne zaman tanidi ne zaman sizi diğer insanlardan ayrit etti
Benm kızım 25+1 haftalık doğdu 5 ay hastanede kaldı yaklaşık 3,5 aydır bizimle ama bana hala beni annesi olarak görmüyor gibime geliyor sizin bebeğiniz size ne zaman annesi gibi tepki vermeye başladı Şu an kızım düzeltilmiş 4 aylık takvim yaşı 9 aylık
Elbette sizin annesi olduğunu biliyor yoğun bakımda bile ben gidip konuştuğumda kalp atışı hızlanırdı. Bu bebekler zor büyüyor bazı şeyleri daha yavaş gelişiyor. Çok temas edin uykularında ona sarılın kokunuzu alsın beraber duş bile alabilirsiniz. Kafanızdan olumsuz şeyleri silin onun en kıymetlisi sizsiniz :)

15 aylık oğlum halen öyle babasına aşırı düşkün mesela o gelsin beni görmez asla sizin bebeğiniz çok küçük 8 9 aylarda belli ediyor baba yokken oğlum beni bırakmaz asla bi yere gidelim dibimden ayrılmaz

Merhaba öncelikle hem gecmis olsun hem de hayırlı olsun bebeğiniz:) benim kızım 31 haftalik doğru ve 35 gün kuvezde kaldi benzer kaygıları ben de yaşadım sizin hastane süreciniz uzun olmuş Allah yardımcınız olsun öncelikle sizi hissediyor ve biliyor bu konuda emin olun . Düzeltilmiş yaşına göre bebeğim 3 aylık civarı artık bize gülmeye başlamıştı . Benden çok babasına giderdi çünkü ben devamlı süt sagardim . Sosyal gülümseme oluştuysa sorun etmeyin

Benim kızım da 28 haftalık doğdu, 2 buçuk ay küvözde kaldı, ilk kucağıma aldığımda tepkileri vardı, gülümserdi sesimi duyunca , ama beni tam idrak etmesi düzeltilmiş 3 aydan sonra oldu bence, suanda 7 aylık tamamen net bir şekilde beni ve babasını biliyor, tanıyor, bence sabırlı olun bir de düzenli nöroloji, rop, fizik takiplerini alsatmadan yaptırın, nöroloji ve rop en önemlisi...

Benim kızım da 28 haftalık doğdu, 2 buçuk ay küvözde kaldı, ilk kucağıma aldığımda tepkileri vardı, gülümserdi sesimi duyunca , ama beni tam idrak etmesi düzeltilmiş 3 aydan sonra oldu bence, suanda 7 aylık tamamen net bir şekilde beni ve babasını biliyor, tanıyor, bence sabırlı olun bir de düzenli nöroloji, rop, fizik takiplerini alsatmadan yaptırın, nöroloji ve rop en önemlisi...
Merhaba öncelikle hem gecmis olsun hem de hayırlı olsun bebeğiniz:) benim kızım 31 haftalik doğru ve 35 gün kuvezde kaldi benzer kaygıları ben de yaşadım sizin hastane süreciniz uzun olmuş Allah yardımcınız olsun öncelikle sizi hissediyor ve biliyor bu konuda emin olun . Düzeltilmiş yaşına göre bebeğim 3 aylık civarı artık bize gülmeye başlamıştı . Benden çok babasına giderdi çünkü ben devamlı süt sagardim . Sosyal gülümseme oluştuysa sorun
Evet sosyal gülümseme oluştu nörolojik ve rop muayeneleri ni yaptıriyoruz şükür bisey çıkmıyor iyiyiz yani Allah'ıma Hamd olsun

Evet sosyal gülümseme oluştu nörolojik ve rop muayeneleri ni yaptıriyoruz şükür bisey çıkmıyor iyiyiz yani Allah'ıma Hamd olsun
Bence size de zamanla bağlanacaktır ona zaman tanıyın çünkü zor süreçlerden geçti bizim doktor sosyal gülümseme çok önemli bir adım demişti

bebekler 7. aya kadar anneyi kendileri olarak algılıyorlarmış. onun için farklı biri olan baba. ona gülüp farklı davranması normal.

100 gün bebeğinden ayrı kalmış bir prematüre annesi olarak diyebilirim ki sanırım bu tür kaygılar bizim içimizdeki boşluktan kaynaklanıyor . kızım şimdi 22 aylık düzeltilmiş 19 bir şekilde hala sızlar o boşluk içimde.

bebekler 7. aya kadar anneyi kendileri olarak algılıyorlarmış. onun için farklı biri olan baba. ona gülüp farklı davranması normal.

100 gün bebeğinden ayrı kalmış bir prematüre annesi olarak diyebilirim ki sanırım bu tür kaygılar bizim içimizdeki boşluktan kaynaklanıyor . kızım şimdi 22 aylık düzeltilmiş 19 bir şekilde hala sızlar o boşluk içimde.
Muhtemelen bendede hep devam edicek acaba beni hemşirelerden birimi sanıyor diyorum hep 😀

• Komik
Reactions: H M
Bence size de zamanla bağlanacaktır ona zaman tanıyın çünkü zor süreçlerden geçti bizim doktor sosyal gülümseme çok önemli bir adım demişti
İnşallah zamanla bir sürü insan içinde bana anne gibi farklı bakar sanki herkese ayni bakıyor birde bazı insanlar bu seni bilmiyor diyor daha çok şüpheye düşüyorum

kimseye kulak asma mesela benim kızım annanesine de aşırı düşkün. ilk günden beri 2. bakım veren olduğu için. ilk zamanlar da canım acırdı annemi benden çok seviyor benim için ağlamıyor diye. bunlar çok normal süreçler. sen aynaya baktığında aman allahım seni gördüğüme çok sevindim diye heyecanlanıyor musun? bebeğin için sen aynada gördüğün kendinsin

İnşallah zamanla bir sürü insan içinde bana anne gibi farklı bakar sanki herkese ayni bakıyor birde bazı insanlar bu seni bilmiyor diyor daha çok şüpheye düşüyorum
Bakın ben tam 5 ay bebeğimi hickimseye göstermedim halen de fotoğraf paylaşmam ya da eve misafir almam hiçbir şekilde
Siz başkalarını umursarsaniz neler neler derler by çocuk küçük kalmış derler gazi var derler üşümüş derler hiçbirine kulak asmayın mesela ben kızımı klimaya alıştırdım herkes üşüyor diyor ama ben onun üşümediğini biliyorum çünkü sıcak sevmeyen bir bebek herkese üşümez sen merak etme diyorum çünkü tanıyorum

X