Prefabrik dubleks konut?

Yaşamadım ama biraz bilgim var.
Prefabrikler kendi içlerinde yapı türüne göre de çeşitlere ayrılıyor, yanlış bilmiyorsam en sağlamı çelik sistem olanı.
Bunun da fiyatları normal villalara yakın oluyor maalesef.

Bizim memleketteki evimiz prefabrik ve cok hos şirin bir ev, ben seviyorum
Bizimkisi tek katlı ama Istanbulda Pendikte showroom tarzinda prefabrik yapılari ziyaret etmiştik yillar önce.
Zaten hazir sadece kurulumu yapılıyor arsaniza
Dubleks olmadigi halde icinde yaşadığımız icin fikir vermek amacli yazmak isterim
Avantajları:
Kışın çabuk ısınıyor bizim evimiz sobaliydi odalar salondan açıldığı icin salonun ortasina kurduğumuz soba tum.evi ısıtıyor, kapilari açıyoruz aslında o yuva hissini yasatiyor insana
Deprem.oldugunda çatırdıyor biraz ama ev sallanmiyor.
Duvarlarda duvar kagidi var ahsap.oldugu icin boya yapamıyoruz ortalama 5-10 yilda bir degistirmek gerekiyor ama yeni yapilarda boya yapmaya uygunluk olabilir bizimki 40 senelik. (Dezavantaj olarak aklima gelen bu).
Sonradan kat kaloriferi dosettik mesela, cok daha rahat ettik hele.ki doğalgaza gecince babam yakmaktan da kurtuldu.
Yazin çabuk ısınıyor beton binaya nispeten daha serin oluyor, disarisi 35-40 dereceyken ev en fazla 28-30dur bir de camlari acinca estiği icin biz klima ya da vantilatöre ihtiyaç duymadik.
Yani.kisaca yazin serin kışın sıcak denebilir.

Merhaba arkadaşlar prefabrik villada yaşamış olan var mı? Kullanışlı mı avantajları dejavantajları nelerdir bilen arkadaşlardan yorum bekliyorum
Merhaba bizim evimiz tek katli prefabrik 120 metrekare ön ve arka bahceli cok memnunuz biz 3 cephe gunes gordugu icin kisin sicak oluyo 6 yildir oturuyoruz herseyiyle 100 tl mal olmustu fayans dolap v.s.

Uzun zaman geçmiş üzerinden ama bizde ev yaptırmak istediğimiz için sormak istiyorum. Prefabrik evlerin çok çeşitleri var. Sizin ki hangisi? Kimisi çok memnun kimisi değil. Buda sanırım kullanılan malzemeden kaynaklanıyor.

Bizde yaz kış kullanmak istiyoruz ve evi yapacağımız yer soğuk bir yer. Isınma konusunda endişelerim var.

Eğer soğuk bir yer ise içerisinin sıcaklığı çok çabuk düşüyor soğuyor bizim köyde bir komşumuzun öyle çabuk soğuduğunu söylüyor ama dışına izolasyon da yapılıyor sanırım yapılırsa daha sıcak tutar

Biz de annemin köyüne istiyoruz ama nasıl olur bilmiyoruz betonarme mi tercih etsek ya da prefabrik alıp hiç uğraşmasak mı diyoruz

Evet izolasyon çok önemliymiş, duvarların kalınlığı falan da değişiyormuş. Ama bu işlerden hiç anlamadığımız için nasıl bir malzeme seçelim, karar veremiyorum.

Betonarme yaptırmak hem daha maliyetli hemde yapımı uzun sürüyor ama ömürlük oluyor.

Prefabrik-çelik-hafif çelik ve daha bilemediğim bir sürü çeşidi olan hazır evler ise; görünümü çok güzel, 1 hafta 10 gün gibi kısa bir sürede yapılıyor hemde fiyatları daha uygun.

Ama bunlardada çok çeşit olduğu için, kendimize en uygununu bulmak zor. Birde sürekli kullanımda istediğimiz gibi ısınma oluyor mu emin olamıyorum.

Çeşit nasil çeşit anlamadım
Bizimki 76da deprem sonrasi yapılmış hala sapasaglam duruyor sadece deprem olduğunda hafif catirdiyor ama sallanma yok
Gayet saglam tabii ki catisidir, parkesidir falan yaptırdık arada bakımları da yaptırmak gerekiyor ama saglam hatta biz bir duvarı kirdirip yerine beton duvar yaptırdık o kirilan duvardan bile izolasyon malzemeleri çıktı
Betonarme eve göre daha çabuk ısınır, cabuk sogusa da izolasyon yapilirsa ısınır merak.etmeyin
Ayrica beton evin ömrü 50 sene sonra yikilip yenisinin yapilmasi gerekiyor ömürlük degil yani
Babam gerek bu evin tadilatiyla.ugrasirken gerekse dededen kalma yerin muteahhite verilme sürecinde cok araştırdı beton ev 40 50 sene bizimki 40. senede hala yeni gibi diye söylemişti

Prefabrik bu hazır evlerin genel adıymış. Hafif çelik, çelik konstrüksiyon, hatta ahşap vs gibi çeşitleri varmış. Duvar kalınlığı, kullanılan malzemenin kalitesine göre çeşitlere ayrılıyormuş. İnternette bulduklarım bunlar.

Siz ne güzel şanslıymışsınız, ki bundada babanızın çok araştırıp, doğru evi yaptırmasının payı büyük.

Bizde şimdi olmasada ileride sürekli yaşamayı düşündüğümüz için en doğru kararı vermeye çalışıyoruz. Umarım sizin kadar şanslı oluruz

Biz de annemin köyüne istiyoruz ama nasıl olur bilmiyoruz betonarme mi tercih etsek ya da prefabrik alıp hiç uğraşmasak mı diyoruz
Bize 2+1 ev için 100 bin demişlerdi. Prefabrik ev için henüz fiyat almadık. Ama sanırım aynı ölçüde prefabrik ev daha uygun bir fiyata mal olur.

Şimdi bizimkisi ahşap sanırım çünkü icine badana yapilmiyor kagit olmak zorunda
Diger yandan da evi babam yaptirmadi devlet yaptırmış bizim bolgenin tumu prefabrik, isteyen yıktırip 2 3 katli bina da yaptirabiliyor artik. Mesela iki cocugu olan yaptırıp aile apartmanı olarak kullaniyor
Arastirmalari da tadilat esnasinda yapmisti babam :)
Bizimki yazin serin olur kışın da çabuk ısınır salonun ortasina kurulan soba kapilar açılınca tüm evi ısıtıyor

Bize 2+1 ev için 100 bin demişlerdi. Prefabrik ev için henüz fiyat almadık. Ama sanırım aynı ölçüde prefabrik ev daha uygun bir fiyata mal olur.
Biz henüz karar vermedik ama betonla uğraşmayalım dedim görüntü olarak da çok lüks duranlar var ben çok beğendim ama maliyet tek katlı betonarmeye denk gelecekse hiç değmez betonarme daha mantıklı

Çabuk soğumuyor mu köyde bi komşumuzun var çabuk soğuduğunu söyledi ama yaşlılar yazlıkçı oldukları için yetiyor onlara izolasyon şart sanırım onlara eğer soğuk bir bölgedeyse

Çabuk soğumuyor mu köyde bi komşumuzun var çabuk soğuduğunu söyledi ama yaşlılar yazlıkçı oldukları için yetiyor onlara izolasyon şart sanırım onlara eğer soğuk bir bölgedeyse
Bizimki ahsap oldugu icin cabuk ısınıyor olabilir bir de ortam sıcaklığı da önemli bizimkisi de soğuk bir sehirde ama daha soğuk iller illa ki vardir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…