"Pozitif" çıkan HPV testinin daha sonra "negatif" çıkması

Hpv uyuyan hucrelerdir.
Benimde pozitifti simdi negatif
Gerçekten mi? Hiç bilmiyordum pozitiften negatife dönebildiğini. Sizin nasıl oldu, kendiliğinden mi düzeldi, tedavi mi oldunuz? Tekrar pozitif çıkmaması için aşı yaptırabiliyor muyuz acaba?

Gerçekten mi? Hiç bilmiyordum pozitiften negatife dönebildiğini. Sizin nasıl oldu, kendiliğinden mi düzeldi, tedavi mi oldunuz? Tekrar pozitif çıkmaması için aşı yaptırabiliyor muyuz acaba?
Aşi virüsü alanlarda ise yaramaz desi bana doktorum
Benim surecim sıkıntılıydı
Rahim agzi kanserine cevirdi
Ama surekli takipte oldugum icin hemen farkedildi
Ameliyatla rahim agzim tamamen alindi
Ama kolay bir islemdi ve ikinci ogluma o ay hamile kaldim.
Simdi 6 ayda bir kontrolum var . 3 senedir negatif geliyor

DNA tiplemesi yapılıyor
Hangi turler var
Ve negatif
Pozitif
Supheli negatif
Supheli pozitif gibi sonuclar geliyor
teşekkür ederim cevabınız için, yalnız ben keteme gittim hpv testi için ve gelen sonuçta sadece hpv negatif yazıyordu.Başka bir şey yazmıyordu.Acaba güvenilirliğini sorgulamalımıyım ketemin.Başka bir yerde yaptırsam daha mı doğru olur? Siz nerede yaptırmıştınız?

Ketem guvenilirdir herhalde orda yaptırabilirsiniz.
Genital kaşıntı ,sigiller genital bölgede çıkan etler önemli ve takip edilmesi gereken şeyler .
Annemi vulva kanserinden kaybettigim için kim kaşıntım var dese hemenndf gitmesini istiyorum.
İhmal etmeyin sizde.

Doktorumun anlaşmalı olduğu klinikte yaptirdim. 2011 de 650 liraydi

Canım ketem sadece yüksek tipli göçlere bakıyor sende düşük tipli hpv olduğu için negatif çıktı sonucun

Canım ketem sadece yüksek tipli göçlere bakıyor sende düşük tipli hpv olduğu için negatif çıktı sonucun
Cevabınız için çok teşekkürler. Benim negatif çıkan testim sağlık ocağında yapılmıştı. Sağlık ocağı aldığı örnekleri keteme mi gönderiyor acaba? Bilginiz var mı?

Cevabınız için çok teşekkürler. Benim negatif çıkan testim sağlık ocağında yapılmıştı. Sağlık ocağı aldığı örnekleri keteme mi gönderiyor acaba? Bilginiz var mı?
Aynen canım keteme gidiyor onlar o yüzden negatif almışsındır bende mesela yüksek tipli bakılmış bende öyle negatif gözüküyorum ama siğil çıkarıyorum bu da düşüp tipli olduğunu gösteriyor

O zaman ketemde tekrar yaptırmama gerek yok. Çok geçmiş olsun size de.

Kızlar, bu gün sağlık ocağında bir işim vardı. Uğramışken hemşiremizle bu konuyu da görüştüm. Sağlık ocağından alınan örneklerin ve ketemde alınan örneklerin Ankara’da laboratuvara gönderilip, orada değerlendirildiğini söyledi. Testi tekrarlamak mümkün mü diye sordum. Sonucunuz negatif çıktığı için 5 yıl geçmeden tekrardan bakılmaz dedi. Yani örnek alıp göndersek bile incelenmez dedi. Yani eğer yanlış anlamadıysam tekrardan keteme gidip test yaptırsam bile aynı labaratuvarda incelenecek ve zaten sonuç negatif geldiği için 5 yıldan önce tekrar bakılamıyor.

Evet canım aynen öyle ve sadece yüksek tiplere bakılıyor dediğim gibi

Evet canım aynen öyle ve sadece yüksek tiplere bakılıyor dediğim gibi
Onu da sordum aslında ama düşük riskli çıkan sonuçlar da gelebiliyormuş. O şekilde söyledi. Ama bilemiyorum tabiki sizin söylediğinizi de mantıklı buluyorum.

Onu da sordum aslında ama düşük riskli çıkan sonuçlar da gelebiliyormuş. O şekilde söyledi. Ama bilemiyorum tabiki sizin söylediğinizi de mantıklı buluyorum.
Hemşireyim kuzum ben bu konu da baya araştırmıştım ama bilemiyorum sistem değişti mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…