Porselen makyaj

blezya

bir umuttur yasamak
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2012
340
0
Kızlarr lütfen yardımcı olunn.. Benim düğünüme cok az kaldı. Porselen makyaj düşünüyorum fakat heryerde yok olanlarda benim oturdugum semte uzak biraz.. O sebeble size şuunu sorayım dedim.. Gelinlikte porselen makyaj şartmıdır? Diğer makyaja göre ne gibi farkları var ve uzakta olsa gidip yaptırmalımıyımm????

benim hem izmirde hem diyarbakırda düğünüm oldu. izmirde porselen makyaj yaptırdım düğün bitti makyajımda hiç bişey olmadı. ama diyarbakırda yaptıramadık normal yaptılar eve geldiğimde öcü gibiydim göz altlarım akmıştı fondöten rimel kalem sizlere ömür yani fotolarımı yırtmak istedim :KK1: yaptırabiliyosan yaptır derim ben

Son düzenleme:
ben kinadada dugunde de porselen yaptirmistim. Aslinda guzel oluyor ama cokda sart degil normal makyajdada cok guzel olan gelinler gordum. Benim tercih etmemin nedeni ailemden cok uzaga gelin gelcek olmamdi cok agladim ama gram akmadi valla. Bide porselen diyipde cakma porselen makyaj yapan yerler var onlarada dikkat etmek lazim.

Eğer cidinizde bir problem yoksa normal makyajda yapabilirsiniz. Şimdiden mutluluklar dilerim...

cok tesekkur ederim cevaplara kzlar. Benim cildimde hiç problem olmazdı fakatt bugunlerde dügün yaklastıgı için stres yapa yapa sivilcelerm cıktı tabi. Bir arkadasımda yaptırdı oda bildigin fondoteni kat kat sür öyle bişey porselen dedi fakat fotolarını gördüm cok begendmm

porselen makyaj yaptıktan sonra sıktıkları bir fısfıs var kozmetikçilerde oluyor ben manisada porselen burdaysa normal yaptırdım onu sıktım süperdi:)herkes burdaki makyajı daha hoşta bulmuştu:)

Kızlarr lütfen yardımcı olunn.. Benim düğünüme cok az kaldı. Porselen makyaj düşünüyorum fakat heryerde yok olanlarda benim oturdugum semte uzak biraz.. O sebeble size şuunu sorayım dedim.. Gelinlikte porselen makyaj şartmıdır? Diğer makyaja göre ne gibi farkları var ve uzakta olsa gidip yaptırmalımıyımm????

Tabiiii şart degil ama terleyınce ,aglayınca makyajının bozulmasını ıstemıyorsan yaptırmalısın...Çunku gelın olunca aglamamak olmuyor:KK43:terlemeden de olmuyor ......:KK17::KK17::KK17:makyajının bozulmaması ıcın etkısı daha uzun surdugunden yaptırmalısın ama bulundugun sehırde porselen makyaj yapan yer yok dıyorsan şayet:18::18::18::18:Benim tavsıyem sana makyaj yapacak kısıye yada kendın yapacaksan bıle porselen makyaj malzemelerını ınternetten temın edıp kendınde yapabırsin canım:KK34::KK34::KK34: şimdiden tebrik eder;:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: hayırlı olsun derim:KK64::KK64::KK64::KK64:

porselen makyaj yaptıktan sonra sıktıkları bir fısfıs var kozmetikçilerde oluyor ben manisada porselen burdaysa normal yaptırdım onu sıktım süperdi:)herkes burdaki makyajı daha hoşta bulmuştu:)

sanırım o makyaj sabitleyici canım. Bende alabilirim ondan eger yaptıramazsam.:KK43:

Tabiiii şart degil ama terleyınce ,aglayınca makyajının bozulmasını ıstemıyorsan yaptırmalısın...Çunku gelın olunca aglamamak olmuyor:KK43:terlemeden de olmuyor ......:KK17::KK17::KK17:makyajının bozulmaması ıcın etkısı daha uzun surdugunden yaptırmalısın ama bulundugun sehırde porselen makyaj yapan yer yok dıyorsan şayet:18::18::18::18:Benim tavsıyem sana makyaj yapacak kısıye yada kendın yapacaksan bıle porselen makyaj malzemelerını ınternetten temın edıp kendınde yapabırsin canım:KK34::KK34::KK34: şimdiden tebrik eder;:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: hayırlı olsun derim:KK64::KK64::KK64::KK64:

cok sağol canımm. tamam anladımki yaptır diyen fazlaa.. Ben bi kuaför arastırmaya daha gireyimmm:)))

İstanbulda bi kuaför arıyodumm :KK70: hangi semttesinizz?

kuaför değilim bitanem
ama benim diyen makyöze taş çıkaracak kadar iyi makyaj yaparım :KK51:
açmiş oldugum konulara bakarsan daha iyi anlarsın :)
anadolu yakasındayım, kurtköyde oturuyorum

ayyy canımm benmmm cok saoll:)) ankaradayımm malesef. Sen makyözmüsünn??

makyaj teknik işidir
porselen makyaj malzemesini herkes alabilir ancak herkes yapamaz
öyle al kryolan fondoteni bocala yüze falan değil bu
yüzün kemik yapisina bakıp tıraşlama yapmayi bilmek lazım
öne çıkarılacak bölgeleri iyi aydınlatmak lazım
porselen makyajla daha doğrusu özel günlerde yapilacak kaliteli ve kalıcı makyajla ilgili aksam bilgi vericem geniş olarak bekleyin bebekler
şimdi dişari çıkmam lazım
optum hepinizi

selam yeniden kızlar
makyaj hakkında minik ama önemli detaylar aktaracağım
gelin makyajınızın dayanıklı olması cok onemli
zira ağlıyosunuz zirliyosunuz efenime söliim oynayıp terliyosunuz haliyle öyle günlük makyajda kullanılan ürünler sizi kurtarmaz

kendi düğünümde ve yakın arkadaşlarımın düğünlerinde gelin makyajlarını ben yaptim
tavsiyelerim ve kullandıgım ürünleri söyleyeyim belki malzemelerinizi kendiniz alir kuaföre onlari kullanmasını söylersiniz;

makyaja baslamadan en az yarım saat evvel mutlaka nemlendiricinizi sürün cildinizi makyaja hazırlayın
önemli bir ayrıntıdır, nemli ciltte makyaj ışıldar, maske gibi durmaz

primer yani makyaj altı baz kullanın
ciltteki genişlemiş gözenekleri ve pürüzleri en aza indirir, makyajın kaliciliğini ciddi oranda arttirir
benim tercihim smashbox photo finish idi

fondoten makyajınızdaki en önemli ayrıntıdır
zira binanın temeli konumunu üstlenir, kapaticiliği, kaliciliği, bulaşmıyor olması, doğal durması önemli
benim tercihim estee lauder double wear olur özel günler için
yillardir vazgeçemediğim tek fondoten:KK12:

rimelinizin waterproof(su geçirmez) olması önemli bir ayrinti
cogu kuaför bunu umursamaz, makyaj yaptiracağiniz şahsa mutlaka bunu söyleyin (göz makyajınızı temizlemek için mutlaka suya dayanıklı ürünleri çıkaran bir temizleme jeli alın)
bir de rimeli sürmeden evvel kirpiklerinize biraz pudra uygulayın
bu yöntem tek tek ayirir kirpikleri birbirine yapişmasını engeller ve oldugundan hem uzun hem dolgun gorunur
ben diorshow blackout kullanmıştım

aydınlanması gereken noktalar için benefit high beam tercihimdi
göz pınarlarima kaş altıma ve gerekli gördüğüm yerlere ufak dokunuslarla yedirdim
müthiş bir ışılti veriyor

sonrasında arka planda kalsın, daha az dikkat ceksin istediginiz yerlere cildinize kullandıgınız fondotenin en az 3 ton koyusunu kullanın
misal ceneniz fazla sivriyse oraya koyu renk fondoten uygulayın
burnunuz büyükse onu kucuk gostermek için de yine bu yöntem ideal
traşlama işlemi porselen makyajın en önemli kısmıdır
zira sizi oldugunuzdan daha güzel göstereceği gibi daha çirkin göstermesi de mümkün

far konusunda aman dikkat...
öyle patlayan renklerden uzak durun
gelinlik safliği temsil eder herşeyinizle bir bütün olun
abartili, bülent ersoyu aratmayacak yogunluktaki göz makyajından sakının:KK20:
takma kirpik tercih edebilirsiniz
far hususunda pastel iyi bir markadır, cok severim ben farlarini, deneyebilirsiniz

allık konusu da çok önemli
uzun bir yüzünüz varsa asla diklemesine sürülmemeli allık
daha da uzatir yüzünüzü, estetiği bozulur
yuvarlak yüzlü iseniz de düzlemesine sürmeyin, suratinizi iyice yayar tonton görünürsünüz:KK37:
allık tercihim sanirim lancome substil idi:26:

ben pudra kullanmadım.
onun yerine allık uyguladıktan sonra cildime ışıltı versin diye yine estee lauder'in jewel powder isimli ürününü kullandım
fresh, tertemiz bir ifade veriyor yüze

ruj konusuna tavsiyem şudur ki;
göz makyajınız yogunsa daha nü tonlarını tercih edin
yani bagirmasın dudaginizdaki renk

göz makyajı doğala yakınsa dudaklara renk katabilirsiniz dilediginiz gibi

son olarak makyaj sabitleyici çok önemli bir ayrinti
zira makyajınızı cildinize yapiştirir, porselen mkyajın olmazsa olmazıdır
ben tercihimi mac fix'ti sanirim tam adini hatirlamıyorum ondan yana kullandım

bu kadar kızlar
aklıma geldikce unuttugum ayrintilari eklerim sorularınıza göre
çok uygum geldi :KK31:

bi de şöyle traşlama uygulaması koyayim en azından bilginiz olsun

Concealer%20usage%20face%20sm..jpg

selam yeniden kızlar
makyaj hakkında minik ama önemli detaylar aktaracağım
gelin makyajınızın dayanıklı olması cok onemli
zira ağlıyosunuz zirliyosunuz efenime söliim oynayıp terliyosunuz haliyle öyle günlük makyajda kullanılan ürünler sizi kurtarmaz

kendi düğünümde ve yakın arkadaşlarımın düğünlerinde gelin makyajlarını ben yaptim
tavsiyelerim ve kullandıgım ürünleri söyleyeyim belki malzemelerinizi kendiniz alir kuaföre onlari kullanmasını söylersiniz;

makyaja baslamadan en az yarım saat evvel mutlaka nemlendiricinizi sürün cildinizi makyaja hazırlayın
önemli bir ayrıntıdır, nemli ciltte makyaj ışıldar, maske gibi durmaz

primer yani makyaj altı baz kullanın
ciltteki genişlemiş gözenekleri ve pürüzleri en aza indirir, makyajın kaliciliğini ciddi oranda arttirir
benim tercihim smashbox photo finish idi

fondoten makyajınızdaki en önemli ayrıntıdır
zira binanın temeli konumunu üstlenir, kapaticiliği, kaliciliği, bulaşmıyor olması, doğal durması önemli
benim tercihim estee lauder double wear olur özel günler için
yillardir vazgeçemediğim tek fondoten:KK12:

rimelinizin waterproof(su geçirmez) olması önemli bir ayrinti
cogu kuaför bunu umursamaz, makyaj yaptiracağiniz şahsa mutlaka bunu söyleyin (göz makyajınızı temizlemek için mutlaka suya dayanıklı ürünleri çıkaran bir temizleme jeli alın)
bir de rimeli sürmeden evvel kirpiklerinize biraz pudra uygulayın
bu yöntem tek tek ayirir kirpikleri birbirine yapişmasını engeller ve oldugundan hem uzun hem dolgun gorunur
ben diorshow blackout kullanmıştım

aydınlanması gereken noktalar için benefit high beam tercihimdi
göz pınarlarima kaş altıma ve gerekli gördüğüm yerlere ufak dokunuslarla yedirdim
müthiş bir ışılti veriyor

sonrasında arka planda kalsın, daha az dikkat ceksin istediginiz yerlere cildinize kullandıgınız fondotenin en az 3 ton koyusunu kullanın
misal ceneniz fazla sivriyse oraya koyu renk fondoten uygulayın
burnunuz büyükse onu kucuk gostermek için de yine bu yöntem ideal
traşlama işlemi porselen makyajın en önemli kısmıdır
zira sizi oldugunuzdan daha güzel göstereceği gibi daha çirkin göstermesi de mümkün

far konusunda aman dikkat...
öyle patlayan renklerden uzak durun
gelinlik safliği temsil eder herşeyinizle bir bütün olun
abartili, bülent ersoyu aratmayacak yogunluktaki göz makyajından sakının:KK20:
takma kirpik tercih edebilirsiniz
far hususunda pastel iyi bir markadır, cok severim ben farlarini, deneyebilirsiniz

allık konusu da çok önemli
uzun bir yüzünüz varsa asla diklemesine sürülmemeli allık
daha da uzatir yüzünüzü, estetiği bozulur
yuvarlak yüzlü iseniz de düzlemesine sürmeyin, suratinizi iyice yayar tonton görünürsünüz:KK37:
allık tercihim sanirim lancome substil idi:26:

ben pudra kullanmadım.
onun yerine allık uyguladıktan sonra cildime ışıltı versin diye yine estee lauder'in jewel powder isimli ürününü kullandım
fresh, tertemiz bir ifade veriyor yüze

ruj konusuna tavsiyem şudur ki;
göz makyajınız yogunsa daha nü tonlarını tercih edin
yani bagirmasın dudaginizdaki renk

göz makyajı doğala yakınsa dudaklara renk katabilirsiniz dilediginiz gibi

son olarak makyaj sabitleyici çok önemli bir ayrinti
zira makyajınızı cildinize yapiştirir, porselen mkyajın olmazsa olmazıdır
ben tercihimi mac fix'ti sanirim tam adini hatirlamıyorum ondan yana kullandım

bu kadar kızlar
aklıma geldikce unuttugum ayrintilari eklerim sorularınıza göre
çok uygum geldi :KK31:

bi de şöyle traşlama uygulaması koyayim en azından bilginiz olsun

Concealer%20usage%20face%20sm..jpg

Ellerine sağlık bacımmm yaa. ne güzel detaylarrr. yazdıgın ürünleride arastırıyorum canım almaya calısırım bundan sonra.. cok cok cok tesekkur ederimmm

Ellerine sağlık bacımmm yaa. ne güzel detaylarrr. yazdıgın ürünleride arastırıyorum canım almaya calısırım bundan sonra.. cok cok cok tesekkur ederimmm

çok güzel yazmışsınız teşekkürler,ama dediğiniz gibi bu ürünleri kendimiz alsak bile makyaj yapmanın püf noktalrını bilmediğimiz sürece sonuç hüsran olur,makyaj işinin ehli bir profosyonelin elinden çıkınca daha güzel olur gibi geliyor bana )))

makyaj ürünleri vemişsiniz fiyatlaır ne kadar acaba.. bide ben gelinlerde yaşıorum bu sorunu..makyaj kursuna gittim ama pek deyatlı alamdım sonucu.. sorum ; kremini cilde yedirdik fondoten kullandık ardında pudra kullanıorum ..ama cildi böle sanki pütür pütür yani soyuluyo gibi oluo.. anew kullanıorum ,bazılarında ise cildi çk kuru oldugundan yada sivilceleri nsl kapatmam gerek ? digerleri hakkında bi sorunum yok ALLAHa şükür :) simdiden tesekkür ederim hepinize :)

X