Polip ve rahim duvarı kalınlaşması.Çok korkuyorun:(

Selam kızlar.Bazen paylaşmak ve dertleşmek çok önemlidir.Ben çok dertliyim ve çok mutsuz hissediyorum. 27 yaşnda ve bebegi olmayan bir bayanim.Asiri kanama ve agrilardan dolayi gittim .Kalinlasma dediler once.Sonra detayli incelemeyle ayrica 2 ile 3 cm arasi polip benzeri birsey gorduler.Once kurtaj lazim ve patoloji lazm dediler. Yerle bir oldum.Bebek istiyordum ama bu durumda mumkun degildir de dediler. Benim durumumu yasamis birileri yada tanidiklariniz oldumu? Patoloji olayindan ve sonucundan da cok korkuyorum.Doktor olumlu hic birsey soylemedi.cok korkuyorum hocam dedim kafasini salladi.Korkuyorum ve takinti yaptim.Fikirleriniz cok degerli tesekkurler
Merhaba, üzerinden baya vakit gecmis fakat merak ettim. Polipi aldırdınız mı?

Oh olsun kurtulmuşsun :) hayırlı olsun hamileliğin bu arada.
Histereskopiyle mi aldılar? İşlemden ne kadar sonra gebe kaldın?
histereskopiyle kazıyarak aldilar.iki ay dinleme sureci var sonra bebek dusunebilirsin dediler.Allaha sukur ameliyattan 4 ay sonra gebeligimi ögrendim.

histereskopiyle kazıyarak aldilar.iki ay dinleme sureci var sonra bebek dusunebilirsin dediler.Allaha sukur ameliyattan 4 ay sonra gebeligimi ögrendim.
Allah sağlıcakla kucagına almayı nasip etsin, umut oldun su anda. 1 ay önce ben de aldırdım, ilk ay dinleme süreci. Bu ayla beraber bebek düşünebilirsin dediler. 6 ay içerisinde sonuc alırsın ama alamazsan yine gel dediler. Cok heyecanlıyım ve korkuyorum. 2 senedir deniyoruz :KK43:

Allah sağlıcakla kucagına almayı nasip etsin, umut oldun su anda. 1 ay önce ben de aldırdım, ilk ay dinleme süreci. Bu ayla beraber bebek düşünebilirsin dediler. 6 ay içerisinde sonuc alırsın ama alamazsan yine gel dediler. Cok heyecanlıyım ve korkuyorum. 2 senedir deniyoruz :KK43:
polip varken mi denemistiniz?kac cm di senin

polip varken mi denemistiniz?kac cm di senin
Evet polip varken denemiştik. Gittigim doktoru cok seviyordum fakat fazla doğalcıydı. 1 sene gittik geldik, klomenler catlarma iğneleri.. sürekli poliple de hamile kalan hastalarım var diyordu. En sonunda doktorumu değiştirdim, hemen alalım beklemeyelim 2 sene uzun bir zaman dedi. 2 cm polip cıktı ve polipte muayenede gözükmeyecek seviyede kucuk kucuk bir sürü saçaklanma yapmış. Doktor rahimin içi doluymuş dedi, hepsini temizlemiş çok şükür. Keşke hiç beklemeseydim :KK43:

Ben ilk duydugumda cok üzülmüştüm, bebegim olmazsa diye cok aglamistim.doktorda moralimi bozmustu. Büyüktü boyutu biraz,bide tam bebegin yerlesecegi yerdeymis.kanamalarim coktu agrilarim da vardi. ama cok sukur ya anlatirken bile o gunleri tuhaf hissediyorum.neyse aldilar gecti gitti. Sen de hic tasa etme. Olmadiysa polipten kaynakli da olmayabiliyormuş.

Evet polip varken denemiştik. Gittigim doktoru cok seviyordum fakat fazla doğalcıydı. 1 sene gittik geldik, klomenler catlarma iğneleri.. sürekli poliple de hamile kalan hastalarım var diyordu. En sonunda doktorumu değiştirdim, hemen alalım beklemeyelim 2 sene uzun bir zaman dedi. 2 cm polip cıktı ve polipte muayenede gözükmeyecek seviyede kucuk kucuk bir sürü saçaklanma yapmış. Doktor rahimin içi doluymuş dedi, hepsini temizlemiş çok şükür. Keşke hiç beklemeseydim :KK43:
aslinda beklemeden aldirsaydin bebis simdi kucagindaydi :) .
Senin doktorda pek iş yokmuş ama 2 cm epey buyuk oluyor gebelik icin.Benim 2 3 cm arasi dediler.hatta ameliyatta birazcik daha buyuktu heralde. ama bebegin yerlesmesini engelliyormus iste. Poliple hamile kalanlarin polipleri 0.3 0.5 cm kadar olanlar yani cok kucuk boyutlar. Sen Allahin izniyle hemen hamile kalirsin bence.tabi birkac ay rahim dinleniyor onu da düşün. baska skntınız yoksa hic dert etme bebek sana gelecektir :)

aslinda beklemeden aldirsaydin bebis simdi kucagindaydi :) .
Senin doktorda pek iş yokmuş ama 2 cm epey buyuk oluyor gebelik icin.Benim 2 3 cm arasi dediler.hatta ameliyatta birazcik daha buyuktu heralde. ama bebegin yerlesmesini engelliyormus iste. Poliple hamile kalanlarin polipleri 0.3 0.5 cm kadar olanlar yani cok kucuk boyutlar. Sen Allahin izniyle hemen hamile kalirsin bence.tabi birkac ay rahim dinleniyor onu da düşün. baska skntınız yoksa hic dert etme bebek sana gelecektir :)
İçine sinmeyen en ufak bir nokta varsa, aynı doktora uzun süre sabitlenmemek lazımmış. Bana ders oldu bu :)
Ayy öyle güzel geldi ki yazdıkların, insallah olur benim de. Gecen hafta ameliyattan sonra ilk kez kontrole gittim (ameliyattan 1 ay sonra oluyor), o ultrason görüntüsünü tertemiz görmek bile iyi geldi :) evet 2 cm kucuk degil, ultrasonda direk kabak gibi beni selamlıyordu her seferinde. Artık tanıyordum onu :))

İçine sinmeyen en ufak bir nokta varsa, aynı doktora uzun süre sabitlenmemek lazımmış. Bana ders oldu bu :)
Ayy öyle güzel geldi ki yazdıkların, insallah olur benim de. Gecen hafta ameliyattan sonra ilk kez kontrole gittim (ameliyattan 1 ay sonra oluyor), o ultrason görüntüsünü tertemiz görmek bile iyi geldi :) evet 2 cm kucuk degil, ultrasonda direk kabak gibi beni selamlıyordu her seferinde. Artık tanıyordum onu :))
Evet ya seni cok iyi anliyorum.Bende kontrole gittigimde icin tertemiz demişti doktor o zaman cok guzel bir duyguydu. basit birsey bile olsa insan yipraniyor piskolojik olarak.Neyseki caresi var.Rabbim dermansiz dert vermesin.

Evet ya seni cok iyi anliyorum.Bende kontrole gittigimde icin tertemiz demişti doktor o zaman cok guzel bir duyguydu. basit birsey bile olsa insan yipraniyor piskolojik olarak.Neyseki caresi var.Rabbim dermansiz dert vermesin.
Amin amin. Allah sana da güzel bir dogum nasip etsin insallah.
Ben buradan haberdar ederim seni gidişatım hakkında :)

olur olur .hemde bir degil birkactane bile olur.geride kalir gider bu gunler. Bu artik basit ve cok yapilan seyler. her 10 kadindan 3 tanesinde görüluyor.Sen iki sene bi hocanin yüzünden beklemek zorunda kalmışsın . Ama şoyle düşün herşeyin bir zamani var.Demekki zamani gelmemişti birseyler bahane oldu.
Bende iki yili gectim evliliğimde.ilk iki sene cesaretimiz yoktu sonra kanamalardan dolayi gittim iste polip dediler miyom cikti falan neyse aldik gecti gitti.
Simdi gün sayıyoruz teyzesi fındığım gelsin diye.5 aylik olduk

Amin amin. Allah sana da güzel bir dogum nasip etsin insallah.
Ben buradan haberdar ederim seni gidişatım hakkında :)
Umarim yardimci olabilmisimdir.akisina birak. Ama dualari bırakma. Hayirli ve saglikli olsunlar :)
Sen buradan yazarsin guzel haberlerini bekliyorum. Hadi gecmis olsun.Allaha emanet ol.

olur olur .hemde bir degil birkactane bile olur.geride kalir gider bu gunler. Bu artik basit ve cok yapilan seyler. her 10 kadindan 3 tanesinde görüluyor.Sen iki sene bi hocanin yüzünden beklemek zorunda kalmışsın . Ama şoyle düşün herşeyin bir zamani var.Demekki zamani gelmemişti birseyler bahane oldu.
Bende iki yili gectim evliliğimde.ilk iki sene cesaretimiz yoktu sonra kanamalardan dolayi gittim iste polip dediler miyom cikti falan neyse aldik gecti gitti.
Simdi gün sayıyoruz teyzesi fındığım gelsin diye.5 aylik olduk
Ayy yerim o fındıgı :) cok iyi bir zamanlamayla, cok iyi bir mudahale olmus senin. Allah gönlüne göre vermiş.

gecmis olsun Allah sifa versin benziyoruz sizinle ama bana progesteron verdi simdi gununde oluyorum 6. veya 7. gune temizleniyroum ve normal geliyo Allah a sukur. ama ilac farkli bende daha once kist vardi dr biri etti .gzima iste ondan sonra boyle oldum. bakalim bende 40 gun sonra falan tekrar parca alinacak bakilacak kurtaj yapacakmi onuda bilmiyorum. tek istedigim hamile kalmak . sukur bi kizim var 8 yasinda. oda olmasa delirmistim. artik takinti oldu cunku.bana da dr polip ve endemetrium hiperplazi dedi.pregesteron dusukmus oyuzden adetim hic bitmiyomus benimde. bu olay 3 senedir giderek artarak sekilde devam etti iste ebson artik 10 gun temiz kaliypdum bide ara kanamam oluyodu o da poliplerdenmis
Merhaba. Gecmis olsun. Suan durumunuz nasil? Bende de basit hiperplazi var. Aldiginiz progesteron nasil? Hap mi? Cok uzuluyorum adetim hic bitmiyor sadece 5 gun temiz kaliyorum.Cevaplarsaniz sevinirim.

Merhaba. Gecmis olsun. Suan durumunuz nasil? Bende de basit hiperplazi var. Aldiginiz progesteron nasil? Hap mi? Cok uzuluyorum adetim hic bitmiyor sadece 5 gun temiz kaliyorum.Cevaplarsaniz sevinirim.
merhaba
2 defa histereskobi oldum 1. sinde hucre buyumesi polipler rahim duvari kalinlasmasi cikti... 6 ay ilac tedavisi pregesteron yani sonrasindada 2. histereskobi oldum
hatta 2. temiz cikti ama polip varmis yine.
bende 10 gun en fazla temiz kaliyodum ondada ara kanama oluyodum bazen bikac gun hatta oyuzden korkma ben daha vahimdim inanki ... dua et bol dua et sifa Allah tan Allah im sifa versin butun hastalar.
2. histereskobi den 3 ay sonra kendiliginden hamile kaldim Rabbim nasip etti ..simdi 8. ayimdayim

evet
pregesteron hapi verdi dr..

dr un ne derse onu yap ic onu duzeleirsin korkma

merhaba
2 defa histereskobi oldum 1. sinde hucre buyumesi polipler rahim duvari kalinlasmasi cikti... 6 ay ilac tedavisi pregesteron yani sonrasindada 2. histereskobi oldum
hatta 2. temiz cikti ama polip varmis yine.
bende 10 gun en fazla temiz kaliyodum ondada ara kanama oluyodum bazen bikac gun hatta oyuzden korkma ben daha vahimdim inanki ... dua et bol dua et sifa Allah tan Allah im sifa versin butun hastalar.
2. histereskobi den 3 ay sonra kendiliginden hamile kaldim Rabbim nasip etti ..simdi 8. ayimdayim
Cok sevindim hamile olduguna. InsAllah sag salim kucagina alirsin bebisini. Peki progesteron ilacinin faydasini gordun mu? Ilacin adini bana yazarmisin. Bana doktor histereskobi ol ve hormonlu spiral takalim diyor. Sadece bunu oneriyorlar. Ben yurt disinda kaliyorum. Hic progesterondan bahsetmiyorlar.

X