polikistikover obezite ve emzirme dönemi nolurrr yardımm beraber olalımm!!!

minikpapatyam

Üye
Kayıtlı Üye
25 Ekim 2013
20
0
34
Arkadaşlar;
Polikistik hastası olmam sebebi ile bebeğim olmuyordu çok zayıfken öyle bir kilo artışım olmuştuki 66'dan ressmen 93 olmuştum.. doktor bu sebeble şekerim olmadığı halde polikistik yüzünden glifor 1000 lik verdi kullandım yani şeker hapı aynı zamanda diyet yaptım çokda güzel bir diyetti.. en son 74 de düştüğümde çok şükür hamile kalmıştım :) şimdi bebeğim hem süt hem mama alıyor 5.5 aylık doğum dan sonra da kg veremedim şuan 98zim ve artık dayanamıyorum diyete başladım ama p.over sendromunun insülin direncine etkisi çok büyük zayıflayamamktan korkuyorum glifor kullanamadığım için.. şimdi moral 0 nasıl kilo vericem??? varmıdır aranızda bu durumla karşılaşan? Yoksa diyorum glifor bahane mi yani ona ihtiyacım olmadanda verebilirmiyim.. yada böyle olan arkadaşlarım varsa beraber böyle bir sürece başlasakmı birbirimize destek olarak...

bence sizin durumunuz tavsiye ile ya da normal yağılan diyetlerle çözülecek bir durum değil.tamamen tıbbi bir durumunuz var...
öncelikle doktorunuzla görüşüp konuşmalısınız bu durumu..hangi ilaçla ne kadar kilo verebileceğinizi,nasıl bir diyet yapmanız gerktiği vs..aksi taktirde kilo vermek adına da sağlığınızdan olmayın derim..
geçmiş olsun,bebğiniz d ehayırlı olsun:)

Çok teşekkür ederim ancak şu an emzirdiğim için ilaç kullanamam diye düşünüyorum.. evet bir diyetisyen den randevu aldım ancak ilaç yerine bitlisel bir yolla halledebilirmiyim acaba diye araştırma yapıyorum. . Ve sizzlerden destek almak istiyorum.. buna benzer bir durrum yaşamış olan vardır zannımca.. değilmi?

merhaba, yıllar önce yazmışsınız, acaba pco ve emzirme dönemi kilo alımı meselesini nasıl aştımız?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…