Polikistik over tahlil sonuçları

Erken memran rüptürü bebeğin anne karnında bulunduğu kesenin zamanından önce yırtılması (delinmesi) sonucunda bebeğin kesesinin içinde bulunan suyun erkenden boşalması olayı. Suyun gelmesi olayı yani. Şu boşalınca artık doğum başlamış oluyor aslında fiziken. Bu olayın en büyük sebebi enfeksiyon. Bende enfeksiyon çıkmadı. Herşey araştırıldı ama benim sebebim bulunamadı. Polikistik overle bir alakası yokmuş onu da araştırdım siz hiç endişe etmeyin. Polikistik overe yatkınlığınız neye dayanarak tespit edildi
Doktorum muanayene etti zaten o belirtiler vardı sadece kilom yoktu alttan muayene yapıldı ultrosonda çok bariz bir tarafım normal yumurta boyutunda diğer yanım yumurtalık kocaman be yumurtalar da kocamandı doktorum pcos a yatkınlık var tam değilsin kan testi yaptırdım ama sadece süt hormonum yüksek çıktı diğer tüm hormonlar değerinde çıktı doktorum gayet iyi dedi normal yolla hamile kalman gerekirdi dedi bide hsg çektirdim rahmimde perde vardı doğuştan rahim anamolisi oldu doktorum dursun tüp bebekte alırım onu dedi şuan böyle Doğum yapan çok insan var dedi ve ben corona girince gidemedim hamile kaldım

PCos olup hamile kalınabiliyor benm adetlerim çok düzensiz ve bazen 9ayda bir olduğum bilirim evlenmeden önce maalesef buda rahatsızlık düşük riskini çok yüksek yapıyor ve ben 1.hamileliğimi düşük yaptım 2.hamileliğim 1.5sene sonra doğal oldu oda ama gene düşük tehlikem var çok dikkat edin bunrahatsızlık bebeği sağlıklı bile olsa düşük oluyor"""

Arkadaşlar ben de pko hastasıyım bunu Bi kaç kere duydum ama doktor um kesinlikle pko nun düşük ile hiç bir alakası yok dedi size bunu doktorunuz neye dayanarak söyledi?

Doktorum muanayene etti zaten o belirtiler vardı sadece kilom yoktu alttan muayene yapıldı ultrosonda çok bariz bir tarafım normal yumurta boyutunda diğer yanım yumurtalık kocaman be yumurtalar da kocamandı doktorum pcos a yatkınlık var tam değilsin kan testi yaptırdım ama sadece süt hormonum yüksek çıktı diğer tüm hormonlar değerinde çıktı doktorum gayet iyi dedi normal yolla hamile kalman gerekirdi dedi bide hsg çektirdim rahmimde perde vardı doğuştan rahim anamolisi oldu doktorum dursun tüp bebekte alırım onu dedi şuan böyle Doğum yapan çok insan var dedi ve ben corona girince gidemedim hamile kaldım
Aklınıza kötü şeyler getirmeyin inşallah sağ salim bebeğinizi kucağınıza alırsınız. Dikkat edin kendinize

PCos olup hamile kalınabiliyor benm adetlerim çok düzensiz ve bazen 9ayda bir olduğum bilirim evlenmeden önce maalesef buda rahatsızlık düşük riskini çok yüksek yapıyor ve ben 1.hamileliğimi düşük yaptım 2.hamileliğim 1.5sene sonra doğal oldu oda ama gene düşük tehlikem var çok dikkat edin bunrahatsızlık bebeği sağlıklı bile olsa düşük oluyor"""

Arkadaşlar ben de pko hastasıyım bunu Bi kaç kere duydum ama doktor um kesinlikle pko nun düşük ile hiç bir alakası yok dedi size bunu doktorunuz neye dayanarak söyledi?
Ben doğumdan 9 ay sonra pkos olduğumu öğrendim. Hamileliğimin en başında düşük riskim vardı. Acaba pko mu erken doğuma sebep oldu ya da düşük riskim ondan mıydı diye çok araştırdım. Hiç bir alakası yok dedi doktorlar.

pcos serüvenimi paylaşıp biraz dertleşmek , biraz da bilgi alışverişi yapmak istiyorum. 20 yaşına girmeme az kaldı ve geçen ay kesin olarak pcos olduğumu öğrendim. Aslında her şey daha önce başladı. Çok erken bir yaşta( 10 yaşında) adet görmeye başladım. Âdetlerim çok sancılı oluyordu , zaten tüylü bir çocuktum zamanla tüylenme sorunum da arttı. Fakat düzenli adet görüyordum en geç 35 günde bir. Lise yıllarımda bu düzen biraz aksadı bazen 30 bazen 40 günde adet görür oldum ve bir kadın doğum uzmanına gittim yıl 2018 idi ve 17 yaşındaydım. Doktor ultrasonda kist gördü, adetinin 3.günü gel hormonlara bakalım bence pcos var kilo alma zaten zayıfsın bunu koru dedi . Boyum 167 ve genelde 53 54 kiloyum. Neyse adetin 3.günü hormon testi yapıldı
Lh 4.6
Fsh 5.4
Tsh 2.10
Prolaktin 22.8
Fakat ultrason yapan doktor orda olmadığı için sonuca başka doktor baktı ve hormonlar çok normal çıktığı için pcos yok dedi. Daha sonra aynı yıl üniversiteyi kazandım ve başka bir şehre taşındım, düzenim ve aliskanliklarim değişti. Okula yurttan yürüyerek gittiğim için yeteri kadar egzersiz yapmış oluyordum ve âdetlerim duzenliydi hormonların iyi çıkmasına güvenip bir daha kadın doğuma gitmedim . 2 yıl sonra pandemi sürecinde 3 ay dışarı çıkmadım ve âdetlerim yine 35 41 gün arasında gidip geldi . Sancılar ve kusma sıkayetlerim de eklenince yeniden kadın doğuma gittim . Bu kez bilinçli olduğum için adetin 3.günü gittim ve hormonlar bu kez şu şekildeydi
Lh 13.8
Fsh 5.9
Tsh 3.7
Prolaktin 22.9
Ve doktor pcos var dedi . Her şeye rağmen adet gördüğüm ve zayıf olduğum için ilaç önermedi ve başka bir hastaneye gitmemi çoğu pcos hastasını oraya yonlendirdigini söyledi. Hormonlarımın nasıl bu hale geldiğini bilemiyorum 2 yıl önce onca şikayete rağmen çok iyi çıkmışlardı. Şimdi Kasım ayında doktorun yönlendirdiği hastaneye gideceğim. Bu ay ki adetim ise 31.günde oldu fakat 3 gündür ağrıdan duramıyorum pıhtı sorunu var ve bu kdr ağrının sebebi pcos mu bilemiyorum. Sizce soğan kürü yapmalı mıyım? Benim gibi pcos olup şiddetli ağrısı olan var mı? Ayrıca çok sık sistit oluyorum bu tüplere zarar verir mi ? Bir iki yıla evlilik planlarım var çocuğumun olmasını çok istiyorum. Kılı tüyü de dert ederdim ama erkek arkadaşım benim için sorun değil diyince rahatladım. Tek istediğim çocuk sahibi olabilmek. Şimdiden hepinize teşekkür ederim.
Ben yeni gördüm yazdıklarınızı. Ben pko olduğumu bilmiyordum. Hemen bebek düşünmediğimiz için doğal yollarla korunuyoduk eşimle. Ve böyle korunurken hamile kalmışım. Doğumdan sonra öğrendim pkos olduğumu. Artık korunmayı bırakacağız bakalım bu sefer nasıl olacak

Aklınıza kötü şeyler getirmeyin inşallah sağ salim bebeğinizi kucağınıza alırsınız. Dikkat edin kendinize
Bende herşey nasip diyorum hamilelikte herşey olabiliyor çokta bağlanmak istemiyorum aslında bebeğe ilkinde hayaller kurduk öyle böyle de üzüntüsünü yaşadık öok sağolun allah sizede en güzelini yaşatsın

Bende herşey nasip diyorum hamilelikte herşey olabiliyor çokta bağlanmak istemiyorum aslında bebeğe ilkinde hayaller kurduk öyle böyle de üzüntüsünü yaşadık öok sağolun allah sizede en güzelini yaşatsın
Amin inşallah. Bence hamilelikte en önemli şey stres. Ne kadar rahat ve sakin bir hamilelik geçirirsen o kadar iyi. Benim hamilelik sürecim çok stresli geçmişti. Kendi doktorum erken doğumu buna bağladı mesela

Lh çok yüksek. Neredeyse fshın iki katı bu da pco göstergesi. Zor çatlıyor oluşan yumurtalar. Tsh da hamilelik için yüksek tiroidin az çalışıyor hamilelik için 2.5 altında olmalı. İlaçla düzene girer zaten daha önce hamile kalmışsın prolaktin normal o da değişken bi değer zaten.
Lh 8.6 FSH 5.24 bu sizce nasıl benim tiroid sorunum var onu düşürüyoruz şuan . Ama lh ve FSH yorumunuz dikkatimi çekti. Pco dan endişe ettim benn de

Lh 8.6 FSH 5.24 bu sizce nasıl benim tiroid sorunum var onu düşürüyoruz şuan . Ama lh ve FSH yorumunuz dikkatimi çekti. Pco dan endişe ettim benn de
Fsh zaten değişken ama güzel çıkmış rezerv için amh yaptırmalısın. Lh evet biraz yüksek ama net olarak pco denmez yumurtalıkta da izlenmesi gerekir ya da sende belirti. Tüylenme, adet gecikmesi, kilo artışı gibi bunlar da varsa denebilir

Fsh zaten değişken ama güzel çıkmış rezerv için amh yaptırmalısın. Lh evet biraz yüksek ama net olarak pco denmez yumurtalıkta da izlenmesi gerekir ya da sende belirti. Tüylenme, adet gecikmesi, kilo artışı gibi bunlar da varsa denebilir
Herşeyim düzenli ve belirtim yok. Yalancı prolaktin var ben de . Bu hafta kadın doğuma gidip detaylı bilgi Alcam endokrinoloji bölümünde tedavim devam ediyor. Çok teşekkür ederim cevap için 🙏

Canım benim lh 13.50 çıktı...
sizce nedir

X