Polikistik over sendromu

Nerden alabilirim peki
Yani bu testten bizim her ay almamız mı gerekiyor
Mesela bu ay aldın adet bittikten sonra ki ertesi gün başlıyosun yapmaya yumurtlama ve çatlama görene kadar o günleri değerlendirip 17 gün sonra adet olmazsan gebelik testi yapıyorsun tutmuşsa tutmuşş yoksa regl olursun zaten eğer regl olursan tabi diğer ay için devam etmen lazım yanii denemek istersen evet

Simdi biraz arastirdim da pahali baya urunleri

Simdi biraz arastirdim da pahali baya urunleri
Evet son zamanda baya zam geldi bende elimdekileri bitirmedim bitirince almayacağımeczanede filanda satılıyor ovulasyon testi tekli mi paket mi bilmiyorum ama hiç almadım trendyoldan filanda araştırabilirsin başka markanın varsa uygun fiyatlı

Tesekkur ederim cok yardimci oldun

Öncelikle pcosun siizi nasıl etkilediği önemli. Pcos tanısı koymak için 3 tane belirtinin sizde olması lazım.
1)Yumurtalıklarda çoklu kist görünümü, 2)hormonal testler ve 3.klinik bulgular (kıllanma - tüylenme - saç dökülmesi - karın çevresi yağlanması - kilo)

Bunlardan 2 sini taşıyorsanız siz pcossunuz diyorlar.
Doktorların pcosa nasıl baktığı da önemli tabi. Ben daha evlenmeden önce kasık ağrısı sebebiyle gittiğimde öğrenmiştim ve bana doktor evlendiğim zaman hemen çocuk yapmam gerektiğini çok zor hamile kalacağımı söylemişti. O zaman çok üzülmüştüm ama evlilik vs gibi şeyler o dönem çok uzak olduğu için bir süre sonra unuttum. Evlenmeme yakın tekrar başka doktora kontrole gittiğimde de adet döngüm düzenliyse hiç bir şey olmaz dert etme demişti. 3. Deneme de ben hamile kaldım çok şükür. Ama bende sadece görünüm olarak var. Adet düzensizliği ya da hormonal testlerimde bir sorun yok. Eğer pcosun belirtilerini çok ağır şekilde yaşıyorsanız ilaç tedavisine başlıyorlar ama çok fazla etkilemiyorsa tabi ki doğal yolla hamile kalabilirsiniz. Zaten youtube da izleyin doktorların en çok söylediği şeydir çocuğu olmayanlar arasında en sevdiğimiz grup pcos çünkü hamile kalma oranı ve tedavi oranı çok yüksek diye.

Yaş 27 dr tedavi başlamıyor 10 aylik evliyim pcos var

Benimde hormon kilo normal pco goruntusu var adetlerim her ay oluyorum 10 aydir hamilr kalamadim cok üzgünüm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…