Polikistik over sendromu

gorkemucar

Üye
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2022
86
7
22
Merhaba bn de pcos hastasıyım 2 yıldır evliyim 1 yıldır cocuk dusunuyoruz. Doğal yolla hamile kalınır mı merak ediyorum...

Merhaba bn de pcos hastasıyım 2 yıldır evliyim 1 yıldır cocuk dusunuyoruz. Doğal yolla hamile kalınır mı merak ediyorum...

Eğer yaptırmadıysanız sağlık kontrollerinizi yaptırın ikinizde.
Sen mutlaka hsg yaptır.
Eşinde sperm testi verdin.

Doğal yolla olabilir , olmayadabilir. Dr gidip bazı testleri yaptırmanız öneririm. Gönlünüzden geçen olsun insallah

3.5 sene sonra doğal yolla kalan arkadasım var kilolu bir kadındı bir bucuk ayda 15 kg verdi ve o ay hamile kaldı eger kilonuz varsa vermenizi öneririm ve bir tanıdıgımda sogan kürü ile hamile kaldı

3.5 sene sonra doğal yolla kalan arkadasım var kilolu bir kadındı bir bucuk ayda 15 kg verdi ve o ay hamile kaldı eger kilonuz varsa vermenizi öneririm ve bir tanıdıgımda sogan kürü ile hamile kaldı
Yok aksine zayifim 49 50 arasi gidip geliyorum soğan kürü nasıl oluyor biraz anlatir misiniz nasil uygulaniyor.

Yok aksine zayifim 49 50 arasi gidip geliyorum soğan kürü nasıl oluyor biraz anlatir misiniz nasil uygulaniyor.
Soğan kürü herkeste aynı etkiyi yapmıyor banada çok öneren oldu ama faydasından ziyade zararını görüp kisti oluşanlarda var kafanıza göre denemeyin,doktorlarda önermiyor zaten. Siz en iyisi hormon baktırın ayrıntılı,eşinizde baktırsın. Hsg rahim filmi demek bu arada zaten doktorunuz ister büyük ihtimalle. Pco engel değil her iki tarafta başka sıkntı yok ise

Daha once gittim sadece folik asit verdi onun disinda bir tedavi uygulamadi kan aldi degerlerim notmaldi tekrar gidicem ama randevu bulamiyorum

Daha once gittim sadece folik asit verdi onun disinda bir tedavi uygulamadi kan aldi degerlerim notmaldi tekrar gidicem ama randevu bulamiyorum
Benim doktorum folik aside bile gerek duymadı bende pcoyum bu arada eşinizde baktırsın öyleyse doktorunuz nasıl bir yol izliyordu sadexe hormon bakıp yolluyor muydu. Çünki ben 2 yıldır bekliyorum ben sağlıklıyım eşim sağlıklı doktorum tedavi başlamıyor olur diyor psikolojik diyor yaş 24

Iki kere gittim zaten birinde folik asit verdi digerinde kan tahlilini gosterdim bir yıl takip edicez ona gire bir yol cizeriz dedi tekrar gitmeye calisicam psikolojik olarak da olabilir tabiki bizde 22 yasindayiz o yuzden biraz takıyor olabiliriz

Yaş küçük olunca 2 3 sene doktorlar için sorun değil birde sağlıklı olunca daha fazla zaman tanıyorlar bu süreçte bizde kendimizi rahatlatmalıyız tabii işler güçler uğraşlar başka şeyler düşünmeliyiz biliyorum zor bende yapamıyorum ama olacakbu ay ovulasyon takibini bıraktım mesela

Ya ovulasyon takibini de dogru yapamiyoruz her ay diger kadınlar gibi yumurtlamiyoruz cunku nasil olur bilmiyorum insan dusundukce uzuluyor

Ya ovulasyon takibini de dogru yapamiyoruz her ay diger kadınlar gibi yumurtlamiyoruz cunku nasil olur bilmiyorum insan dusundukce uzuluyor
Ovulasyon testi kullandınız mı ancak öyle doğru günü bulabilirsiniz çünkü,uygulamalar ateş akıntı bunlar doğru değil

Nerden alabilirim peki
Ben instagramda bir gebenin günlüğü sayfasının testlerini kullandım. 30lu oluyor içinde 2 adet de gebelik testi oluyor. Zaten hiçbir kadının yumurtlama günü 14.gün değil pco olmakta engel değil ben ilk zamanlar 36 37.günde yumurtlama gördüm daha sonra 21/18 değişti aynı gün olmuyor görene kadar devam

Yani bu testten bizim her ay almamız mı gerekiyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…