Polikistik over sendromu😥

Ben evlenmeden önce adetlerim düzenliydi. Evlendim 1 ay sonra hamile kaldım sonra düştü. Ne olduysa düşükten sonra patlak verdi. Adetlerim düzensizleşti 2-3 ayda bir oluyordum.1 yılda bir sürü Doktora gittim hepsi polikistik over sendromu deyip adet olabilmem için adet söktürücüler ve doğum kontrol hapı verdiler. Bebekde istediğimiz için Hiç birini kullanmadım internetten araştırırken İbrahim Saraçoğlunun kistler ve miyomlar için Soğan kürünü önerdiğini gördüm. Denemekten ne kaybedebilir diyerek ilaçlardan önce şans vermek istedim.15 gün boyunca sabah ve akşam olmak üzere günde 2 sefer soğan kürünü yaptım. Yaparken adetde oldum zamanında kürü bittikden sonra doktora gittiğimde çok şaşırdı geçmesine artık pcos olmadığımı söyledi. 3 ay sonrada hamile olduğumu öğrendim. Yani düşükden sonra 1,5 yıl olmadı soğan kürü den sonra oldu Allah'ın izniyle

Asla tavsiye etmem adeti geciltirdi hepten bozdu.pko var zaten sorunlu

Benim de hafif pcosum var. Herhangi bir belirtisi yok. Adet düzensizliği falan yaşamıyorum. Sadece ultrasonda göründüğünü söyledi. 10 aydır gebe kalmaya çalışıyorum. Düzenli adet oluyorum sadece geçen aylarda bir hafta kadar gecikme yaşadım. Kist oluşmuş. Doğum kontrol kullandım bir ay. Bu ay letu (Yumurta geliştirici) ve ovitrelle (çatlatma iğnesi) kullandım. Umarım etkili olur, beklemedeyim.

hafif Polikistik over var bende benzeri dedi daha doğrusu 4 yıl çocuk için ugrastim çatlatma iğneleri tüp bebek hepsini denedim olmadı sonrasında kendiliğinden oldu şimdi 2.ciyi istiyoruz 2 yıldır olmuyor yine hormonlarda yine sıkıntı yok ama piko beni çok ugrastirdi inofolige başladım umarım faydasını görürüm ama piko olup hemen hamile kalan çok kişi duydum bünye meselesi sanırım
Merhaba bende polikistikliyim 4 yıla gircez hala olmadı bende çatlatma tedavisi felan gördüm ara verdim siz acaba ilk çocuğunuzda özellikle yaptığınız bişey varmıydı evde felan kendi yöntemleriniz varsa bizimle de paylaşabilirmisiniz acaba 🥹

Merhaba bende polikistik overliyim .. 4. Yılımıza gircez polikistik overin en büyük problemi direk kilo ve insülin direnci , bu tiroid de olabilir etken faktörlerden biri de tiroid.. genel olarak bakacak olursak bu bir metabolik ve hormonel bir sendrom .. kilo varsa verip gebelik elde edilebilir çok doktor değiştirdim göründüm hepsi aynısını diyor ben adet düzensizliği yaşıyordum ilaçsız asla adet göremiyordum yılda birkaç kez sadece oluyordu ben Takviye kullanarak ve 10 kilo vererek adet düzenimi yerine oturttum diyebilirim 10 kilo daha fazlam var doktorum onuda atarsan üstünden hem sağlıklı gebelik geçirirsin hemde yumurtalıklardaki tembellik ortadan kalkar dedi tabi ben tezcanlıyım 3 yılın stressi var çeşitli şeyler denedim tedavi olmadı yani sağlıksız bir bedene sahipken oldukça zor pko da sağlıklı yaşam ve hareket çok önemli paket gıdalar yumurtalıkları mahf ediyo kısaca kısır ediyor 🥹 çok zor süreç ama herkesde farklı bu sendromla hamile kalanda var muhtemelen şuan uzuuuun bir yolculuğa çıktın uğraştıracak biraz seni sağlıklı kalmaya / olmaya bakmanı tavsiye ederim Trendyolda sana İlunga -F takviyesini araştırmanı öneririm bu takviyeyle hem adetlerim düzeldi kilo verirken hemde yumurtlama oldu saç dökülmesini önledi adetlerin ağrısız olmasına yardımcı oldu ve bir sürü iyi yanları var saymakla bitiremem.. doktor tavsiye etti aldım söyleceklerim bukadar canım Allah yardımcımız olsun 🙏🏼

Merhaba bende polikistikliyim 4 yıla gircez hala olmadı bende çatlatma tedavisi felan gördüm ara verdim siz acaba ilk çocuğunuzda özellikle yaptığınız bişey varmıydı evde felan kendi yöntemleriniz varsa bizimle de paylaşabilirmisiniz acaba
Özellikle yaptığım bişey yoktu canım tüp bebekten sonra maddi manevi tükenmiştik olmucak heralde diye kafamdan atmıştim nasıl becerim kafamdan atmayı o zaman bilmiyorum çünkü şuan atamıyorum :) sadece o ay farklı olarak aksuvitalden arı sütü bal polen almıştım s serini bı onu kullandım ama doktorum tüp bebekten sonra 3 4 ay sansimin yüksek olduğu söylemişti ilaçların etkisi çıkmaz hemen vücudundan sen gunlerini değerlendir senin çok çok önemli engel olabilecek bişey yok demişti ama şimdi ikinci için yine uğrasiyorum tedavi sürecine başlamadım henüz hiç yine o dediğim ürünü kullandım ama bu sefer etki etmedi sanırım çünkü regl oldum

Özellikle yaptığım bişey yoktu canım tüp bebekten sonra maddi manevi tükenmiştik olmucak heralde diye kafamdan atmıştim nasıl becerim kafamdan atmayı o zaman bilmiyorum çünkü şuan atamıyorum :) sadece o ay farklı olarak aksuvitalden arı sütü bal polen almıştım s serini bı onu kullandım ama doktorum tüp bebekten sonra 3 4 ay sansimin yüksek olduğu söylemişti ilaçların etkisi çıkmaz hemen vücudundan sen gunlerini değerlendir senin çok çok önemli engel olabilecek bişey yok demişti ama şimdi ikinci için yine uğrasiyorum tedavi sürecine başlamadım henüz hiç yine o dediğim ürünü kullandım ama bu sefer etki etmedi sanırım çünkü regl oldum
Anladım canım bana kürler yaramadı prolaktin hemen çıkıyor 🥹 Allah nasip etmiş sana bir evlat yine olur 🙏🏼🧿 keşke benimde bitane olsaydı 😞

Ben bebeğimi kaybettim ama doğal yol ile hamile kalabildim.Polikistik over işleri zorlaştırıyor ama düzenli beslenme ve sık birliktelik ile oluyor.biz adetimden (ilaç ile adet olmuştum) 1hafta sonra 1ay boyunca 2 günde ya da 3günde bir ilişkiye girdik 2ay hamile kaldığımı öğrendim.O aylar boyunca çok düzenli beslendim.Dr kontrolü işleri kolaylaştırır ümitsizliğe kapılmayın.Bu sitede bir kitap özeti paylaşılmıştı.Ben harfiharfine ilaç destekleri ile uygulamıştım.
Peki kac kiloydunuz acaba

73 kiloydum. Benim asıl sorunum psıkolojikti sanırım. Aşılama için gün almıştık.14 gün kala hamile olduğumu öğrendim.Kafa olarak rahatlayınca kaldım. Üstelik 39 yaşındayım ve 7 yıllık evliyim.

X