Polikistik over sendromu😥

Bahan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2022
571
119
28
Bugün polikistik över sendromu olduğumu öğrendim açıkçası moralim bozuldu. Bu durumda olup atlatan hamile kalan var mı acaba?

hafif Polikistik over var bende benzeri dedi daha doğrusu 4 yıl çocuk için ugrastim çatlatma iğneleri tüp bebek hepsini denedim olmadı sonrasında kendiliğinden oldu şimdi 2.ciyi istiyoruz 2 yıldır olmuyor yine hormonlarda yine sıkıntı yok ama piko beni çok ugrastirdi inofolige başladım umarım faydasını görürüm ama piko olup hemen hamile kalan çok kişi duydum bünye meselesi sanırım

Evet doktorumda öyle söyledi de inşallah hayırlısı ile güzel sonuçlanır

Polikistik overliyim. Evlendiğimde hiç korunmadim ama hamile kalamadim. Sonra pcoyu öğrendim. Tedavi ile ilk kızıma hamile kaldım. Sonra ikinci kısım kendiliğinden oldu

Ben bebeğimi kaybettim ama doğal yol ile hamile kalabildim.Polikistik over işleri zorlaştırıyor ama düzenli beslenme ve sık birliktelik ile oluyor.biz adetimden (ilaç ile adet olmuştum) 1hafta sonra 1ay boyunca 2 günde ya da 3günde bir ilişkiye girdik 2ay hamile kaldığımı öğrendim.O aylar boyunca çok düzenli beslendim.Dr kontrolü işleri kolaylaştırır ümitsizliğe kapılmayın.Bu sitede bir kitap özeti paylaşılmıştı.Ben harfiharfine ilaç destekleri ile uygulamıştım.

Polikistik overliyim. Evlendiğimde hiç korunmadim ama hamile kalamadim. Sonra pcoyu öğrendim. Tedavi ile ilk kızıma hamile kaldım. Sonra ikinci kısım kendiliğinden oldu
Nasıl bi tedavi oldunuz?

Hangi kitap özeti bulabilirseniz atarmısınz

Merhaba canım bende pco var hatta tüplerden bitiş tıkalı ona rağmen 1 yaşında kızım var eğer kilon varsa ver mutlaka spor yap yumurtalıklara çok iyi geliyor yumurtlama oluyor ben kilo verdim 3 ay içinde hamile kaldım düşün sağ tüpüm tıkalı olmasına rağmen yani şansım daha da düşüktü mutlaka spor olması lazım sağlıklı beslenmek lazım şimdi tekrar bebek istiyorum yine kilo vermeye ve yumurtalık takibi yapıyorum yumurta takibi yapmadan uygulamadan takip ediyordum normalde 15. Gün yumurtlama günüm diye gösteriyordu ama yumurtlama testi yapınca anladım ki bu ay mesela 24. Gün yumurtlamışım uygulamalar sadece düzenli adet görenler içindir o yüzden hamile kalınmaz diye bişey yok uğraşmak kazım

Her sağlıklı düzenli adet gören kadın yumurtlama gününü yakalamış olsa bile hamile kalma ihtimali %20 doktorum söylemişti o yüzden her ilişkiden mutlaka hamile kalamayız iki kişi sağlıklıdır biri kalır diğer kalmaz o yüzden denemek lazım canım

Pcos ta düzenli beslenmek çok onemli.
Karbonhidrat ve hamur işlerinden bir tık uzak durun.
Protein ağırlıklı beslenin, kilonuz varsa kilo verin

Bugün polikistik över sendromu olduğumu öğrendim açıkçası moralim bozuldu. Bu durumda olup atlatan hamile kalan var mı acaba?
Ben ilac tedavisiyle 2. Ayimda gebe kaldim cok sukur canim. Oncesinde 1 yila yakin kendimiz denedik yumurtlama oluyodu ama sanirim yumurtalarim sagliksiz oldugu icin gebelik olusmuyodu. Femara tedavisiyle 2. Ayda gebe kaldim

Siz bi ilaç tedavisi yapmadınız yani

Hayır canım hatta doktorumdan ben istedim ilaç o da zayıflamadan saba bişey yapamam dedi zayıfla olucak dedi zayıflafığıö sıra oldu
Bende diyetteyim şuan şekerli karbonhidratlı şeylerden uzak duruyorum. İnşallah faydası olur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…