Polikistik over ovülasyon testinde yumurtlamayı yakalayamamak

ekim1

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2020
66
47
33
Selam herkese yıllardır polikistik over sebebiyle regl düzenim sıkıntılı. Son 2 yıldır düzenli şekilde regl oluyorum. 4 5 gün önce doktora gittiğimde polikistik bir görüntü olmadığını ve muhtemelen iyileştiğimi belirtti. Her zaman testesteron ve lh hormonumda bir bozukluk vardı yakın zamanda hormon testi yaptırmadım. Ovülasyon testimi anlayamıyorum 2 ay önce de yapmıştım ancak koyuyu yakalayamadım fakat düzensiz yaptım. Bu ay 9. Günden itibaren başladım. Tam yorumlayamıyorum açıkçası. Polikistik overli olup koyu iki çizgiyi yakalayamayan var mı? Sizlere görseli iletiyorum ilk günler koyu gibi özellikle 10. Ve 11. Gün fakat kuruduğu için daha koyu oldu sanki. Bu ay koyu çizgiyi yakalayamazsam doktora gitmeli miyim?

Eklentiler

• 44CCA70F-41B9-4B87-9821-DDD148604593.jpeg
    82,8 KB · Görüntüleme: 296
Bende polikistik overliyim bizler her ay yumurtlamıyoruz ekimde yumurtlama olmamış bende kasımda yakaladım değerlendirdim gebe kaldım her gün yapın istikrarlı şekilde olmadı diye düşünmeyin İlla olacak elbet ha bu ay ha diğer ay

Çok teşekkür ederim peki bu t çizgisi silinecek mi acaba?Yoksa polikistiğiz diye hep biraz oluyor mu lh hormonundan.Bir de bu benim kasım ayım bu ay yapmaya devam edeyim mi yakalayabilir miyim? Yoksa bu ayı boş mu geçerim

O çizgi oluyo hep önemli olan çok çok koyu olması Kopkoyu olunca pik yapmıs oluyor yumurtlama , bence adet olana kadar devam edin bizde yumurtlama zamanı da belli değil cünkü

O çizgi oluyo hep önemli olan çok çok koyu olması Kopkoyu olunca pik yapmıs oluyor yumurtlama , bence adet olana kadar devam edin bizde yumurtlama zamanı da belli değil cünkü
Tamam ben regl olana kadar takipte kalayım. Bugün 14. Gün henüz. Sizin adınıza çok sevindim.bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alın çok güzel bir geleceği olsun.

Ben bu ay ovulasyon testi yapmadım akışına bırakmak istedim herşeyi progesteron testi verdim salı günü 5.7 çıkmış sonucum yumurtlama olmuş mu sizce bu ay

Ay benim durumu yazmışsınız. Ben de konu açtım ama kimse yazmadı. Ben de düzenli adet olan biriyim ve pcosluyum. En son Eylül ayında yumurtlama oldu fakat döllenmedi,hamile kalamadım. Bu ay ben de 9.günden beri test yapıyorum ve hep silikler. Sizin yine koyu bile bana göre. Elimdeki testler bitene ladar yapmaya devam edeceğim. Belki sizin de benim de yumurtamız geç çatlayacaktır. Pcoslar için 21.günde olur yazıyor,herkes için geçerli olmasa da. Yani demek istediğim geç yumurtlama olabilir. Test yapmaktan vazgeçmeyin. 40.gün bile pik gören var.Bakın benim de böyle en son bugün yaptım. Günlerdir bundan öteye gidemedim.

Eklentiler

• 6F9E7BEE-CC19-492D-A08C-FBE9003552D8.jpeg
    215,1 KB · Görüntüleme: 225
Evet ilk günler koyu başladı sonra açılarak devam etti. 2 ay önceki testte de yakalayamadım. Burada o kadar çok konu açılmış bu sorunun cevabını bulamadığım için konu açtım. Eğer bu ay yakalarsam yine yazacağım bu başlığa. Herkes koyuluğu yakalamış genelde.

İkimiz de devam edelim bence pik görene kadar. Belli mi olur Rabbim büyük

Canım ben 4 ay üst üste hiç yumurtlama görmedim olabiliyor yani umudunu kaybetme. Yumurta kalitesini arttıracak şeyleri araştır onları mutlaka ye. Sağlıklı beslenmeye çalış. Ben sağlıklı beslenmeye başladığım ay yumurtlama görmüştüm. Özellikle brokoli karnabahar ceviz kuru incir bunları mutlaka ye. Ve bu yediklerimiz bizi çok etkiliyor İnşallah en hayırlı zaman da hayırlı sonuçlar alırsın.

4 ay üst üste çok uzunmuş ben d vitamini, b12, kefir, biotin ve magnezyum kullanıyorum. Sizin söylediklerinizi de yiyeceğim. Çok teşeklürler

Bugün 17. Gün yine koyulaşmış. Borsa gibi bi iniyor bi çıkıyor dün silikti.

Eklentiler

• 157CB0F6-F390-4FED-9359-AB2391710FED.jpeg
    25,5 KB · Görüntüleme: 169
dünkü çizgi çok koyulaşmış bugün yine silindi 18. Gün.

Eklentiler

• 399E88C7-36C1-44B2-BCA8-99E47C0C78A6.jpeg
    39,8 KB · Görüntüleme: 160
Tüm günler bu şekilde bir koyu bir açık. Yorumlayabilen olursa çok iyi olur. Neden bu dengesizlik? Hiçbir başlıkta böyle bir tablo görmedim. Hep silikten koyuya gidiyor ya da bir defa koyu oluyor.

Eklentiler

• C3A13104-6296-4A79-B2F2-D5524BF37CEC.jpeg
    54,8 KB · Görüntüleme: 189
Kızlar 20. Gün yumurtam büyüdü sanırım sonraki gün çatladı. Polikistiklerdeki bu 19-20 günde yumurtlama döngüsü doğru sanırım. Ancak çok fazla koyu var onu anlayamadım. Dünü değerlendirdik bakalım.

Eklentiler

• A8E802DC-1B9E-4F91-B94C-6C6610A60A02.jpeg
    49,6 KB · Görüntüleme: 219
Maalesef bende adetimin 31.günündeyim Pcosluyum ve asla pik görmedim çizgilerim benimde hep dengesiz bakalım hala yapmaya devam ediyorum

Bende aynı şeyi yaşadım 2 ay takip ettim koyulaşıyor pik olmuyor doktora gittim klomen yumurta geliştirici hap ve iğne kullandım o zaman olgunlaştı yumurtam. Piko da yumurta tam büyümeden çatlayabiliyormuş. Yarın kan testi verip sonucu öğrenecem bakalım ne olacak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…