polikistik over olduğumu öğrendim bilgisi olanlar lütfen yardım edebilir mi :(

hatice2729

Üye
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2020
7
6
29
öncellikle bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bu rahatsızlığı aşıp hamile kalanlardan yarım bekliyorum lütfen arkadaşlar Dün doktora adet düzensizliği için gittim alttan muayene sonucu pko olduğumu öğrendim. Daha önce de doktora gitmiştim ancak sadece yumurta sayın fazla ama gelişmiyor demişti ve çocuk için ümitli konuşmuştu. Ancak dün gittiğim doktor devlet hastanesindeydi ve gerçekten ilgisizdi söyledikleri sanki hiç çocuk sahibi olamayacağım düşüncesini yarattı bende. yaklaşık 2 senedir evliyim ancak bazı rahatsızlıklarımdan dolayı devamlı ilişkiye giremedik egzama hastası olduğumdan 6 ay kadar kortizon hapı kullandım adetim daha da düzensiz oldu iştenayrıldığım için çok strese girdim bu iki sene boyunca ve kilo aldım şu an 69 kiloyum 1.61 boyundayım kilo vermek için diyete başladım bile. Ama ancak bu süreci nasıl daha kolay aşıp çocuk sahibi olabilirim fikirlerinizi bekliyorum. Şu an herhangi bir ilaca veya tedaviye başlamadım çünkü önce kilo vermek istiyorum. Sizler nasıl bir yol izlediniz hangi tedavilr uygulandı nasıl sonuçlar aldınız yardımlarınız bekliyorum
Bir de bu rahatsızlık için soğan suyunu duydum kullanıp bu rahatsızlığı yenenler var mı ?

Bende pcoyum 2 gebelik yaşadım. Düzenli yaşam ve kimyasaldan uzak durun. Gebelik için yumurtlama takibi öneririm. Benim de yumurtalarım gelişmiyordu. İnofolic aldım kendim klomen kullandım (doktor gözetiminde tabiki) o şekilde gebe kaldım çok şükür

Kilo ve hareketsiz yaşam en büyük düşman canım boyuna göre biraz fazlan var verince daha düzene girer. İnositol içeren inofolic gibi ilaç kullanmayı dene

umarım bende de işe yarar klomeni çok duydum bende peki ne kadar süre kullandınız bu hapı

Canim oncelikle hic endiselenme ve korkma. Cunku bu duygular seni daha cok yipratacak. Pko ile hamile kalmak mumkun. Ben 1.5 yillik evliyim bekarliktan beri pkom var . Evlenigimden beri esim hep bebek istiyor. Devlet hastanesiyle falan ugrasma. Dogal yollarla biraz zor olsada sıkı bir doktor takibiyle hamile kalman mumkun. Ben ufak bir ilac tedavisiyle 3 haftalik hamileyim suan. Ve tedaviye baslayali 5 hafta olmustu. Sabir dua ve alininda prof. Bir doktora ihtiyacin var. Rabbim gonlune gore versen aklina takilan birsey olursa yazarsin.

Merhaba canım aynı hastalık bende de var lise yıllarımda farkettik biz ne zaman kilo alsam hastaligin etkileri artıyor önce kilo ver soğan suyunu ben de kullanıyordum ama prolaktinim yüksek çıktı o yüzden artık kullanmıyorum sen baktırdın mi prolaktine

Ne ilacı kullanmıştınız acaba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…